Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
11061 odpowiedzi na ten temat

#4761 Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • 6694876
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:51

Pszenica Ozima i jara

Panowie ale na stronie intermagu w tabeli mieszania piszą że nie powinno się mieszać tiltu z siarczanem magnezu

Tak piszą, ale dlaczego? Ktoś mi wytłumaczy? Zadałem to pytanie dwa razy na czacie z ekspertem Intermagu, oczywiście totalny olew i zero odpowiedzi.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:54
  •  

#4762 gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:25

Pszenica Ozima i jara Wczoraj pryskałem lancet + siarczan Mg i na razie nie widać żadnych przeciwwskazań. Na etykiecie lancetu jest napisane że godz po zabiegu opady nie zaszkodzą
  • 0

#4763 Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:34

Pszenica Ozima i jara Jaki jest najlepszy termin zastosowania Modusa? Czytalem, ze jak oddzieli sie drugie kolanko na okolo 1cm od pierwszego. Tez tak uwazacie?
Jezeli bede pryskal to tylko Modus. U mnie ostatnie lata to tylko niedobory wody...
  • 0

#4764 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5946 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:43

Pszenica Ozima i jara Ja też tylko będę jechał tylko modusem w tym roku. Myślę po pierwszym kolanku, 31-32, pytanie jaką dawką, bo myślę 0,5 może więcej.
  • 0

#4765 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1708 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:52

Pszenica Ozima i jara najlepiej obnizyc dawke modusa i dodac ccc .duzo taniej wyjdzie
  • 0

#4766 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5946 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:57

Pszenica Ozima i jara CCC w czasie niedoborów wody i suszy bardzo przypala zboże, sąsiad w tamtym roku nie pryskał i miałem dobre porównanie.
Modus działa łagodząco na brak wody, i wzmocnia roślinę.
  • 0

#4767 tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:09

Pszenica Ozima i jara Sypaliście już II dawkę N?
  • 0

#4768 rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 595 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:30

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj siałem drugą dawkę saletry na pszenice i żyto ;)
  • 0

#4769 Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • 6694876

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:31

Pszenica Ozima i jara

CCC w czasie niedoborów wody i suszy bardzo przypala zboże, sąsiad w tamtym roku nie pryskał i miałem dobre porównanie.
Modus działa łagodząco na brak wody, i wzmocnia roślinę.

W tamtym roku żyto opryskane CCC za późno w BBCH31/32 w dawce 2l/ha, a na jednym przejeździe dostało resztę z opryskiwacza i wyszło 4l/ha CCC. Wszędzie leżało tak samo. Bez różnicy. W całym okresie wegetacji nie było różnicy między 2l a 4l. To ccc chyba nie jest takie straszne jak mówią.
  • 0

#4770 mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 542 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 22:18

Pszenica Ozima i jara No musze powiedziec ze moja tonacja wkoncu sie pieknie rozkrzewila chyba ten siarczan magznezu z mocznikiem zrobil swoje.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#4771 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 kwiecień 2013 - 23:23

Pszenica Ozima i jara

Nie powinna nic się stać. Tylko pamiętaj o odpowiednim dodawaniu do opryskiwacza. Najpierw siarczan magnezu, potem makroplon, CCC i fungicyd. Chociaż z tym skracaniem wg mnie lepiej było było 1l CCC i 0,2l moddusa. Swoja drogą jaki skład ma ten makroplon? Bo nie mogę się doszukać.

Skład: azot całkowity w formie amidowej-15%, tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie-2%, bor rozpuszczalny w wodzie-0,1%, miedź rozpuszczalna w wodzie-1,2%, żelazo rozpuszczalne w wodzie-0,3%, mangan rozpuszczalny w wodzie-1,7%, molibden rozpuszczalny w wodzie-0,01%, cynk rozpuszczalny w wodzie-1,4%.

No to rzeczywiście tego magnezu nie za wiele. Mozna go trochę dorzucić.

Panowie ale na stronie intermagu w tabeli mieszania piszą że nie powinno się mieszać tiltu z siarczanem magnezu

Szczerze nie słyszałem żeby propikonazol czy fenpropidyna reagowały jakoś z siarczanem magnezu. Najlepiej sprawdzić w oddzielnym wiaderku zanim zmieszamy w opryskiwaczu i będziemy mieć pewność ;)

Można stosować herbicydy z siarczanem magnezu?

Sa na ten temat 2 teorie. ja sadzę że lepiej nie dawać nic dolistnie z herbicydami. Chwasty tym tez możesz wzmocnic.

Jaki jest najlepszy termin zastosowania Modusa? Czytalem, ze jak oddzieli sie drugie kolanko na okolo 1cm od pierwszego. Tez tak uwazacie?
Jezeli bede pryskal to tylko Modus. U mnie ostatnie lata to tylko niedobory wody...

Moddus możesz swobodnie stosować od fazy I kolanka. Podobno CCC nie skraca korzeni w życie, w pszenicy już tak nie jest. Lepiej dać moddus.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4772 dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 05:02

Pszenica Ozima i jara Co myślicie o zesawie na T1 propico + corbel?
  • 0

#4773 akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 07:16

Pszenica Ozima i jara Zależy czego oczekujesz od swojej pszenicy,są gorsze i lepsze mieszanki,Ja stosowałem propico+ brasifun[wypust chemirolu] gdzie brasifun nie ma rejestracji w zbożach na klosik w okresie kwitnienia w proporcjach 05+03 i fajnie się sprawdziło i tanio.
  • 0

#4774 mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • 38025108

Napisany 27 kwiecień 2013 - 09:29

Pszenica Ozima i jara Panowie mam pytanie otoz moja pszenica tydzien temu dostala w 1 dawce 200kg/ha saletry i jakos slabo wyglada( inne pszenice sa jakies ciemniejsze a moja nadal jest jasna ). za 5 dni od rozsiania nawozu pryskalem Lancetem Plus i tutaj moje pytanie, czy fakt ze za pare dni opryskalem pszenice herbicydem moze wplynac na pobieranie azotu przez rosliny ??
Z gory dzieki na odpowiedzi pozdrawiam .
  • 0

#4775 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2013 - 11:48

Pszenica Ozima i jara Nie , a wilgotna masz ziemie? , widocznie azot jeszcze dobrze nie zaczal dzialac , u mnie u sasiadow co siali tydzien temu to dopiero cos sie zielenia pszenice , po rsmie to po 3 dniach bylo juz widac ze zielenieja
  • 0

#4776 mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • 38025108

Napisany 27 kwiecień 2013 - 13:09

Pszenica Ozima i jara Jak rosiewalem saletre to ziemia byla wilgotna a w tej chwili napewno jest juz sucho
  • 0

#4777 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 13:16

Pszenica Ozima i jara

@KULAWA_KOZA
Nie za wcześnie na skracanie ? U mnie pszenica może pod koniec następnego tygodnia pokaże kolanko. Chyba ze na dokrzewnienie

Dokrzewianie i przytrzymanie , dostała 270kgN i idzie jak pocisk w górę, muszę ją przytrzymać i stąd CCC.
Potem jeszcze pójdzie , 1.5l CCC jak pszenica będzie w fazie 1 cm nad kolankiem .

Takie pytanko....
Czy jak bedzie susza to stosowanie antywylegacza wpłynie na plon oraz wzrost rośliny?
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.

#4778 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8154 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 kwiecień 2013 - 13:54

Pszenica Ozima i jara CCC zdecydowanie może wpłynąć. System korzeniowy pszenicy jest jest super rozbudowany, a CCC dodatkowo go skraca. Dlatego lepiej stosować np moddus. Trineksepak etylu zamiast skracać system korzeniowy, wręcz go rozbudowuje.

Panowie mam pytanie otoz moja pszenica tydzien temu dostala w 1 dawce 200kg/ha saletry i jakos slabo wyglada( inne pszenice sa jakies ciemniejsze a moja nadal jest jasna ). za 5 dni od rozsiania nawozu pryskalem Lancetem Plus i tutaj moje pytanie, czy fakt ze za pare dni opryskalem pszenice herbicydem moze wplynac na pobieranie azotu przez rosliny ??
Z gory dzieki na odpowiedzi pozdrawiam .

No ja Ci powiem że akurat lacet mógł lekko ta pszenice przyhamować a końcu blokuje syntezę auksyn odpowiedzialnych za wzrost roślin. Dlatego lepiej stosować herbicydy na miotłę jesienią, na wiosnę ewentualnie poprawka na np przytulię.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4779 goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 14:27

Pszenica Ozima i jara 270kg N w czystym skladniku? oO to sporo
opinie na temat ccc sa podzielone, czesc ludzi twierdzi, ze ccc zbyt mocno oslabia rosline w trakcie suszy, ja uwazam, ze mozna stosowac ccc, jednak nalezy zmniejszyc dawke o jakies 30%, w tym roku czesc zboz pryskam samym moddusem a czesc moddus i ccc
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#4780 akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 16:39

Pszenica Ozima i jara A kto to dał już 270N w czystym,chyba nawozu 270kg.Ja planuje dać calościowo 240 w czystym w całym okresie wegetacji.Zobaczy sie jak to będzie,narazie dostała 150N.
  • 0