Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22563 odpowiedzi na ten temat

#4761 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 09:38

Pszenica Ozima i jara Z tą obsadą to róznie bywa,każda odmiana ma optymalną proponuje wpisać nazwe w dziadka google i po ptokach.na tej podstawie porównasz swoją i podejmniesz decyzję czy dokrzewiać czy nie.jeżeli będzie niższa od optimum np 20-30% to dokrzewiamy i zarazem wyrównujemy łan.Kazde dokrzewienie musi być poprzedzone zwiększoną dawką N.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 19:36
  •  

#4762 Share Patryk198913

Patryk198913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 16:10

Pszenica Ozima i jara Witam dołączam się do pytania kissmy mianowicie jakie stężenie siedmiowodnego siarczanu magnezu w dokarmianiu pszenicy ozimej zastosowac czy siarczan stosowac w każdym zabiegu dokarmiania mocznikiem?

#4763 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2013 - 16:21

Pszenica Ozima i jara .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4764 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 10:10

Pszenica Ozima i jara Dokarmianie dolistne jest tylko uzupełnieniem i o tym należy pamietać.Efektywnośc tych zabiegów jest uzależniona od wielu czynników.termin aplikacji,faza rozwojowa rośliny,temperatura.
Dlaczego magnez jest tak potrzebny roślinie?Jest centralnym atomem cząsteczki chlorofilu,który pełni podstawową funkcje we wzroście rośliny zamieniając energię słoneczną w energię wiązań chemicznych.Dlatego tak istotny jest w fazie końca krzewienia,czyli w momencie największego wzrostu rośliny.To nie oznacza iz należy nawozić tylko w tej fazie.Początek wegetacji po spoczynku zimowym i nawozenie magnezem jest także istotne.Niweluje wraz z siarka uszkodzenia po zimowe rośliny.Dobry agronom bardzo szybko rozpozna niedobory magnezu.Objawia się to nierównosciami[tkzw paskowymi] na blaszce liściowej.Istotna jest także kolejność mieszania nawozów,mocznik,siarczan magnezu[jeżeli siedmiowodny to 5%,jeżeli trzy to 3%].Mocznik znacząco obniża temperature dlatego powinien być rozpuszczony jako pierwszy.O całej istocie efektywnego nawożenia dolistnego decyduje jak największe zminimalizowanie różnicy pomiędzy temperaturą cieczy a temperaturą powietrza,dlatego zaleca się wykonywanie dokarmiania dolistnego póżnym wieczorem lub nawet nocą.Wówczas ta różnica jest najmniejsza.

#4765 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 17:39

Pszenica Ozima i jara mam pytanko .ma ktoś posiana pszenice hybrydową.ja ma pół ha

#4766 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 22:01

Pszenica Ozima i jara

Istotna jest także kolejność mieszania nawozów,mocznik,siarczan magnezu[jeżeli siedmiowodny to 5%,jeżeli trzy to 3%].Mocznik znacząco obniża temperature dlatego powinien być rozpuszczony jako pierwszy.

to właśnie jest bardzo dyskusyjna sprawa, nawet jeden producent (intermag) zaleca różne kolejności w zależności od produktu (pierwszy mocznik bądź siarczan magnezu), moim zdaniem w pierwszej kolejności należy rozpuszczać siarczan magnezu - podniesienie temperatury ułatwi rozpuszczenie mocznika, istotne jest również pH cieczy dla przyswajalności makro i mikroelementów,
dodajecie adiuwanty przy nawożeniu dolistnym?

#4767 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:39

Pszenica Ozima i jara Witam,
Co pierwsze wykonać w pszenicy zabieg herbicydem czy polecieć z odżywkami(mocznik z siarczanem Mg) ? Moim zdaniem chyba pierwsze herbicyd bo nie ma sensu żywić chwastów na darmo.... tylko po jakim czasie od oprysku herbicydem mogę pryskać odżywkami? tydzień wystarczy? :)
ZETOR Team !!!

#4768 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:16

Pszenica Ozima i jara po tygodniu polacz odrzywki z grzybowka.pierwsze herbicydy

#4769 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:32

Pszenica Ozima i jara mniej wiecej 3-4 dni i mozna jechać na grzyba
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4770 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 01:40

Pszenica Ozima i jara Wziałem pszenice z centrali Tonacja i bardzo słabo sie rozkrzewiła juz jesienia a nie była pozno siana. Nie wiem co teraz robic czy to taka odmiana.... niektorzy mowia ze to przez brak fosforu w glebie ale była sypana polifoska pod korzen i mowia zeby czekac i ze sie ruszy? Troche mnie to nie pokoi a co myslicie o dokrzewianiu, nigdy tego nie robilem i jestem zielony w tym .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4771 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 09:49

Pszenica Ozima i jara na slabo pokrzewione pszenice powinna pojsc pierwsza duza dawka saletry.mozesz dokrzewic ccc 0.5 l z dodatkiem moczniku i siarczanu magnezu

Edytowany przez slawek2209, 22 kwiecień 2013 - 14:50.

#4772 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 14:24

Pszenica Ozima i jara też właśnie wziołem tonacje z centrali i jakaś blada i słabo sie krzewi a dalem w czwatek 200 kg saletry. Czy moge teraz pojechać antywylegaczem ale jest sucho i nie wiem co robić

#4773 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 14:52

Pszenica Ozima i jara gdzie jest sucho?raczej mokro.saletra jeszcze nie dziala o czwartkowego wysiewu.ccc smialo mozna jechac aby nie bylo przymrozku

#4774 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 15:58

Pszenica Ozima i jara no jak z wieszku to sie chodzi jak na betonie tak sucho w borowinie.

a można ccc mieszać z siarczanem magnezu i z mocznikiem?

#4775 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:36

Pszenica Ozima i jara mozna mieszac ccc z nawozami dolistnymi.dorzuc jeszcze jakies mikroelementy

#4776 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:05

Pszenica Ozima i jara Spoko też mam tonacje z centrali i też taka słabo sie krzewi ale dostała 100 saletry i 200 saletrosanu i różnica spora widocznie to odmiana tak ma , bo rok temu też tak miałem ale sypnąć potrafi

#4777 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:55

Pszenica Ozima i jara to ja na tonacje 200 kila saletry wysypalem na 1ha

#4778 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:00

Pszenica Ozima i jara dopiero dzisiaj posiałem pszenice, zobaczymy co z tego wyniknie, myśle, że jak bedzie mokry maj to i w plonie nie będzie źle

#4779 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:13

Pszenica Ozima i jara

gdzie jest sucho?raczej mokro.saletra jeszcze nie dziala o czwartkowego wysiewu.ccc smialo mozna jechac aby nie bylo przymrozku

Panowie a co się stanie jak popryskam antywylegaczem a przykjdzie taki -2" przymrozek?
Ile wogóle dni po zastosowaniu antywylegacza nie powinno być przymrozku by było Ok .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4780 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:46

Pszenica Ozima i jara A ile sypiesz azotu ? widze że na AF strasznie modne jest stosowanie anty,