Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27347 odpowiedzi na ten temat

#4681 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 15:35

Pszenica Ozima i jara

zawsze na chwasty pryskam na wiosnę i pole czyściutkie.
Na jesień moim zdaniem pryskanie na chwasty mija się z celem.

zasiej kolego pszenice po rzepaku to zobaczysz co to jest presja chwastow.u mnie sprawdza sie snajper z glenem bez poprawek wiosna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:23
  •  

#4682 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2341 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 10 kwiecień 2013 - 15:53

Pszenica Ozima i jara U nas nie ma rzepku , w promilu min 100km nikt go nie sieje.

#4683 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3988 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 16:40

Pszenica Ozima i jara Nie dość żę przymrazło po ostatnich większych mrozach końcówki liści, nie dość że sarny się żywią cały czas to jeszcze pleśń do ch*ja pana zawsze pod wiatr :wacko: jeszcze żeby chociaż przymrozek złapał jak śniegu nie bedzie, a to raczej nie realne i gdzie niema melioracji to 2 tygodnie przy dobrej pogodzie, życie <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4684 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1390 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:10

Pszenica Ozima i jara ja też pryskałem expertem ale z alisterem i nie widzę, że będę musiał poprawiać.

#4685 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:48

Pszenica Ozima i jara Razem mieszkasz i w jakich proporcjach? Ja do tej pory pryskalem mustang+atribut ale w pszenicy w ubiegłym roku było po tym dużo miotly. Na kawałku gdzie pilotażowo zastosowaniem expert było czysto, ale tam wiem że nie ma owsa. W tym roku pojechałem po całości ekspertem.

Edytowany przez asso2, 10 kwiecień 2013 - 18:51.

#4686 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:49

Pszenica Ozima i jara U mnie alister przepuszczal chabra i czasami samosiewy rzepaku wschodzace wiosna.Pszenica wylonila sie w okolo 70% z pod sniegu.oznaki plesni zauwazylem jak narazie na nakladkach.zaprawialem baytanem,scenikiem i kinto duo

Edytowany przez slawek2209, 10 kwiecień 2013 - 18:54.

#4687 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3988 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:20

Pszenica Ozima i jara U mnie na jesieni Expert Met+dff i czysto. Pleśń nie tak że całe pole zalepione, ale jest a 50% jeszcze pod śniegiem może wiecej. Najgorzej jest z tym że późno azot dostanie. Zaprawiane wszystko, a czym to musiałbym w pudełkach poszperać.

#4688 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:29

Pszenica Ozima i jara Co to dff?

#4689 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:31

Pszenica Ozima i jara diflufenikan np.legato

#4690 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 kwiecień 2013 - 08:04

Pszenica Ozima i jara u nas tak samo, pszenica głównie po rzepaku, ale mimo wszystko raz na 3 lata idzie glifosat w pełnej dawce na jesieni i po sprawie.
Dodatkowo mam dwa pola z dużą presją przytulii i ostrożenia. tam po prostu robię poprawkę wybiórczo.
Np.pole 11 ha, robie 300l cieczy i jade w sekcje pola gdzie zawsze jest ostrożeń i tam włączam opryskiwacz

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4691 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 13:46

Pszenica Ozima i jara czym teraz wspomóc pszenicę ozimą i w jakich dawkach? z saletrą jeszcze nie wjechałem, ale na niektóre stanowiska może jeszcze dziś uda się wejść, planuję dodatkowo jak najszybciej wykonać dożywianie dolistne czyli mocznik + odżywka (fosfor + mikro), czy jest sens inwestować w jakieś kelpaki, tytanity i inne tego typu substancje?

#4692 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8276 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:15

Pszenica Ozima i jara JA kupiłem Asahi, i spróbuję. 20 litrów na 40 ha, 1740 netto, na resztę Nutri hi z Dalgety 76 zł/l i 1 litr/ha.

#4693 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3988 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:48

Pszenica Ozima i jara @kissmy po co fosfor i do tego tak wcześnie??

#4694 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:01

Pszenica Ozima i jara bowiem teraz są widoczne jego braki, potasu dużo rozrzuciłem w dwóch dawkach, a azot wniosę w moczniku dlatego skupiam się na fosforze (ale i tak będzie to maksymalnie 1kg/ha)

#4695 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 12:16

Pszenica Ozima i jara U mnie pada i woda na polach stoi jak dobrze pójdzie to za tydzień na pszenicę zapodam z 250 kg saletry bo jeszcze nic nie dostała jak myślicie czy dać drugą dawkę w saletrze bo planowłem dać mocznik ale tak pózno to nie wiem czy jest sens? Dodany obrazek

JA kupiłem Asahi, i spróbuję. 20 litrów na 40 ha, 1740 netto, na resztę Nutri hi z Dalgety 76 zł/l i 1 litr/ha.

Ja bym sobie Asahi darował stosowałem w rzepaku i kukurydzy ,zero efektu sprawdza się podobno jeśli są uszkodzenia po herbicydach ale ja więcej po niego nie sięgnę

#4696 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2341 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:53

Pszenica Ozima i jara Witam.Panowie proszę o wypowiedzi na temat tego co kolega mi w pracy powiedział.
Opowiem jakie on stosuje czynności na wiosnę , i powiedzcie czy ma racje , i czy dobrze robi ?
Mówił że tak robi co roku i jest zadowolony.

:)

Na poczatku zaraz jak tylko na wiosnę da się wjechać daje 200-250kg saletry./ha
Potem jak ruszy wegetacja około 8-10 dni po nawożeniu jak jest ciepło , daje 1l antywylegacza na hektar , aby ją rozkrzewić i "przytrzymać"
Następnie ...robi oprysk na grzyba T1 ( Capallo), bo mówi że nie ma na co czekać do pierwszego kolanka , bo choroby są już duzo wcześniej.
Następnie oprysk na chwasty.
Potem jak jest 1 cm nad pierwszym kolankiem ( pszenica około 20cm) daje 2l/ha antywylegacza
i daje 2 dawke nawozu.Tym razem mocznika 100kg ha , albo saletry 150-200kg , mówi że mocznik dłużej pobiera sobie pszenica i jest bardziej przyswajalny , a saletra jak nie pobierze pszenica to się ulotni.

I teraz uwaga..... :ph34r: :ph34r:
T2 stosuje jak są już kłosy ale po przekwitnieniu pszenicy , by nie zakleić "kwiatków" stosuje Falcolm 0.6ha.
Bo mówi że wtedy najlepiej zwalczyć fuzorioze.

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: Proszę o waszą opinie na temat tego co napisałem.
Co według was jest dobrze a co nie.

Zboże zawsze zaprawia Baytanem bo mówi że trzyma na mączniaka do czerwca.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 12 kwiecień 2013 - 17:15.

#4697 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 16:00

Pszenica Ozima i jara Przy tym nawożeniu N to antywylegacza nie daję w ogóle i jeszcze mi pszenica nie wyległa no ewentualnie jeden zabieg zależnie o wrażliwości odmiany na wyleganie nie piszesz na T1 jaki środek trudno ocenić zależy jakie stanowisko, pierwsze słyszę żeby zaprawa chroniła przed mączniakiem do czerwca :huh: T2 najpóżniej w fazie kwitnienia takie moje zdanie

#4698 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3988 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 17:30

Pszenica Ozima i jara Mi przy 100kgN/ha leżało po rapsie. Uważasz 2 x 200kg saletry 34N za mało? Z jesiennym nawożeniem bedzie 150kgN/ha uważam że to jest dużo i przy obecnych burzach na przełomie czerwca i lipca nawet w pełnym zabiegu regulatorem pszenica średniej wysokości nie utrzyma pionu do zbioru w 100%.

#4699 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:14

Pszenica Ozima i jara Wszystko zależy od stanowiska ,zasobności gleby i w jaki plon celujesz, przy tym nawożeniu to 6 ton max za mało danych pisze saletry 200 - 250 a druga mocznik 100 lub saletra 150-200 kg a to jest różnica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4700 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:30

Pszenica Ozima i jara 3l ccc to za duzo .Przy nawozeniu 150 kg azotu mozna duzo wiecej wyciagnac niz 6 t jesli przedplon byl dobry.Fungicydy w fazie kwitnienia to dobry termin na fuzariozy