Polecane posty

slawek2209    161

no to się pomyliłem w liczeniu :D

a podacie jakieś odmiany 10 i 12 rzędowe ?

nie ma z precyzowanych odmian co do ilosci rzędów.ilośćrzedów zależy od normy wysiewu ,cech genetycznych i zasobnosci w składniki ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

turnia to tylko ładnie wygląda gorzej z plonowaniem.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Pytanie dla zaawansowanych.

Szukałem na forum ale nie znalazłem ....więc pytam.

Pytanie czysto teoretyczne. B)

Panowie.

Jeżeli zastosuje w pierwszym kolanku 1cm nad ziemią na skrócenie 1l CCC+0.2 Modus , to po jakim czasem mogę zastosować sam modus , drugi raz na skrócenie , i w jakiej dawce?

Wogóle ile czasu musi upłynąć od jednego do drugiego zabiegu jak sie skraca zboże?

Albo np.przy pierwszym kolanku 2l CCC a potem jaka dawka Modusa?i za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

potwierdzam słowa kolegi.modus za około 2 tygonie od pierwszego zabiegu o ile to konieczne.termin tego zabiegu przypada na faze wychodzącego liścia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

ja znowu mam problem z miotłą, walczę z nią 3 rok, ale w tym roku to zboża nie widac tak zaroslo, pryskałem lancetem i tym nowym środkiem z dow agriece i d*pa czym ją można załatwić raz na zawsze

Kiedyś miałem podobny problem. Problem minął u mnie gdy zacząłem pryskać na jesień oczywiście bez poprawek na wiosnę już trzeci rok. Wcześniej w zależności od pola było ciężko zwalczyć niektóre chwasty. Gdy już poszło cenowo wychodziło dosyć sporo. Mieszanki które Ci polecam to 1 mieszanka (boxer+diflufenikan+glean) stosowana przez dwa lata czysto bez żadnych chwastów. 2 mieszanka (Expert met+lentipur+stokato+glean) stosowana w tym roku. W okolicy mietla szaleje lecz moja mieszanka nie przepuscila nic. Polecam jesienny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Dziś jechałem w pszenicy zimowej na kłos, troche późno ale takie warunki co powiecie na to pomoże coś wogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pytanie dla zaawansowanych.

Szukałem na forum ale nie znalazłem ....więc pytam.

Pytanie czysto teoretyczne. B)

Panowie.

Jeżeli zastosuje w pierwszym kolanku 1cm nad ziemią na skrócenie 1l CCC+0.2 Modus , to po jakim czasem mogę zastosować sam modus , drugi raz na skrócenie , i w jakiej dawce?

Wogóle ile czasu musi upłynąć od jednego do drugiego zabiegu jak sie skraca zboże?

Albo np.przy pierwszym kolanku 2l CCC a potem jaka dawka Modusa?i za ile?

Moddus działa ok 2 tyg z małymi wahaniami zależnie od warunków. Ilość stosowanych antywylegaczy również zależy od wielu warunków. W sytuacjach sprzyjających wyleganiu stosować wyższe dawki np BBCH31 1l CCC+0,3 moddus, na początku liścia flagowego 0,3 moddus.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Deszcz 1,5 godz po zakończonym oprysku mocno obniży jego skuteczność? Pryskałem duetem ultra i spadło 20 litrów na to. Mineło kilka dni i specjalnie efektów nie widze, czyżby wypłukało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus198    0

Witam!Chciałbym posiać pszenicę ozimą na jesień i planuje dać przedsiewnie na dzałkę 60 arów 200 kg polifoski6 50 kg soli potasowej i 50 kg superfosforanu wzbogaconego.na wiosne 1 dawka 150 kg saletry, 2 dawka 100 kg saletry .jakie opryski na chwasty są dobre?Pryskać zaraz po siewie przed wschodami zboża. NA drugiej dzałce 77arów pod korzeń 250 kg polifoski6.Na wiosnę 200kg saletry pózniej 100kg mocznika.na 3 działce 3ha owsa po pszenicy ozimej dobrze nawożonej która wyda ok 8 ton z ha pole to konczy się dzierżaw po dobym gospodarzu i teraz wraca spowrotem do mnie i planuje tam zasiać 3 ha owsa i planuje dać przedsiewnie 500kg mocznika na te 3ha ponieważ pole bogate w fosfor i potas to zero wieloskładnikowego. Kolejna dzaałka to 2 ha mieszanki jęczmień z pszenicą i małym dodatkiem owsa co dać przedsiewnie i ile? na resztę upraw po podaniu tych dany jusz sam ustalę dawki i jeszcze jaki plon przy takim naowżeniu napewno zastosuje antywylegacz gleby to IIIa,IIIb

Edytowano przez adamus198

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Deszcz 1,5 godz po zakończonym oprysku mocno obniży jego skuteczność? Pryskałem duetem ultra i spadło 20 litrów na to. Mineło kilka dni i specjalnie efektów nie widze, czyżby wypłukało?

 

Jak obfity deszcz? Dzisiejsze środki potrzebują ~3h na wchłonięcie. Oczywiście chodzi mi o fungicydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zlewa masakryczna, 20 litrów. Chyba popłyneło do morza. Ale gdybym nie opryskał wtedy to dopiero może dziś dało by się wjechać albo później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy, może ktoś mi wyjaśni czego oznaką jest nadmierne pobudzenie traw( głównie miotły) w uprawie pszenicy, Dziwne bo do tej pory tego nie obserwowałem, pszenica była luxus a z dwa tygodnie temu wystrzeliła trawa tak że widać prawie wyłącznie trawę , Może to wina mojego eksperymentu z wapnowaniem . Bo wyraźnie widać różnicę między wapnowanym a nie wapnowanym . Miał ktoś takie doświadczenia ?

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Kiedyś miałem podobny problem. Problem minął u mnie gdy zacząłem pryskać na jesień oczywiście bez poprawek na wiosnę już trzeci rok. Wcześniej w zależności od pola było ciężko zwalczyć niektóre chwasty. Gdy już poszło cenowo wychodziło dosyć sporo. Mieszanki które Ci polecam to 1 mieszanka (boxer+diflufenikan+glean) stosowana przez dwa lata czysto bez żadnych chwastów. 2 mieszanka (Expert met+lentipur+stokato+glean) stosowana w tym roku. W okolicy mietla szaleje lecz moja mieszanka nie przepuscila nic. Polecam jesienny zabieg.

 

 

 

 

kolego a w jakich dawkach stosowałeś te mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

1 mieszanka boxer: 2,5 l/ha+diflufenikan 0,1 l/ha+glean 5 g/ha (stosowana w życie hybrydowym, pszenica ozima oraz pszenżyto ozime). 2 mieszanka stokato 150 ml/ha+glean 5 g/ha+ expert met 200 g/ha+ lentipur 1l/ha (to jest mieszanka na żyto hybrydowe, natomiast na pszenicę ozimą oraz pszenżyto ozime mniej lentipuru w dawce 750 ml/ha reszta bez zmian).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Krychu a kiedy stosowałeś te mieszanki? przed wschodami zbóż czy po wschodach ( jeśli po to w jakiej fazie ) i czy na wilgotną glebe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

koledzy, może ktoś mi wyjaśni czego oznaką jest nadmierne pobudzenie traw( głównie miotły) w uprawie pszenicy, Dziwne bo do tej pory tego nie obserwowałem, pszenica była luxus a z dwa tygodnie temu wystrzeliła trawa tak że widać prawie wyłącznie trawę , Może to wina mojego eksperymentu z wapnowaniem . Bo wyraźnie widać różnicę między wapnowanym a nie wapnowanym . Miał ktoś takie doświadczenia ?

 

Jeśli jest różnica między zwykłym, a eksperymentalnym poletkiem to chyba sam sobie odpowiedziałeś po części. Ogólnie w tym roku problem z miotłą jest większy niż w poprzednim, przynajmniej u siebie to zauwyażyłem i u okolicznych gospodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja w tym roku też jadę na jesień doglebowo po wschodach, nigdy w życiu tyle miotły nie miałem, na przewódce nawet owies głuchy się trafia, a po pryskaniu pumą było czyściutko przez miesiąc, wszystko przez te deszcze pod koniec maja.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Krychu a kiedy stosowałeś te mieszanki? przed wschodami zbóż czy po wschodach ( jeśli po to w jakiej fazie ) i czy na wilgotną glebe?

]

Po wschodach gdy roślina wytworzy trzeci liść, w tym roku było bardzo mokro podczas wykonywania zabiegu. Po kukurydzy oraz ziemniakach ledwo zdążyłem wykonać zabieg. Poprzednie lata były średnio wilgotne podczas stosowania zabiegu i powiem że nie ma różnicy w skuteczności. W obu przypadkach działa jak należy.

 

Zapomniałem dodać, że w życie można wcześniej natomiast pszenica oraz pszenżyto lepiej jak będzie mieć przynajmniej te trzy liście.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Agronom -kujawy czym pryskałeś? i miotła wszedzie się nie "wywali" Tylko na bardzo wilgotnych glebach albo jak zboże jest rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Zero poprawek wiosennych od 4 lat.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj