Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26344 odpowiedzi na ten temat

#4461 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:59

Pszenica Ozima i jara ja mam legendę, juliusa i ostrogę, obsada raczej optymalna i dobre rozkrzewienie, czy wszystkie muszą być skracane? mam mozaikowate gleby, więc wolałbym ograniczyć negatywny wpływ na system korzeniowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:18
  •  

#4462 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:04

Pszenica Ozima i jara Legende napewno wysoka strasznie rosnie

#4463 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:08

Pszenica Ozima i jara ile to naczytałem się na agrofoto że ccc skraca korzenie.Moze by tak ktos fachowy się do tego odniósł ,sam nie wiem bo w żadnej prasie się z tym nie spotkałem. Nawet teraz w top agrar był artykuł o skracaniu i nic takiego nie pisali. Najważniejsze by ccc nie dac za pozno bo czasem faza koniec 32 to juz przypali.
Na moddusie jest napisane ze nie skraca korzeni -ale czy to czasem nie jest chwyt martekingowy- bo zaden nie skraca?Sam mam dylemat.Nawet kiedys czytałem ze jakiś "antywylegacz" stymuluje korzenie do wzrostu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4464 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10276 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 marzec 2013 - 19:35

Pszenica Ozima i jara a co to top agrar to wyrocznia?
mam doradce który pracuje w jednej z największych firm chemicznych i zawsze jak jest nie pewna wiosna to nie poleca ccc, jak pogoda stabilna to i owszem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4465 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:37

Pszenica Ozima i jara za pozne stosowanie ccc skraca klos.jesli masz susze wiosna to widac wyraznie jak pszenica stoi w miejscu po zastosowaniu ccc

#4466 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:05

Pszenica Ozima i jara Chlorek wpływa na redukcję częściową systemu korzeniowego,ale dawka 05 lub nawet 07 napewno nie tak znacząco niż dawka własciwa skracająca czyli np.1,2 czy też 1,8 czy też więcej w przypadku odmian podatnych na wyleganie.Ja osobiscie jestem zwolennikiem dokrzewiania szczególnie w przypadku żyta pod kątem bardziej wyrównania łanu pod względem obcopylności i unikniecia zjawiska sporyszu,ale temat powiem mocno mlodzieżowo zapodany przez Tomka73 ciekawy.A może by tak spróbować z medax top,możliwość stosowania tego produktu w niższych temperaturach niż modus więc będzie bardziej efektywny.Mimo wszystko trzymam kciuki Panie Tomaszu73 za efekty i dawaj relacje na żywo,bo powiem szczerze wkurza mnie ten zapach np stabilanu iżle mi się kojarzy :P

Co wy z tymi mieszankami?Bez urazy ale mieszanki to siali dziadki i pradziadki,którzy nie mieli dostępu do mieszalników pasz i innych komponentów do ich produkcji.W chwili obecnej kazdy koncentrat ma podaną zawartość procentową składu zbóż w bilansie paszowym i nawet jeżeli przykładowo stworzysz sobie mieszankę zasiewową 40% jęczmień+60% pszenica to i tak nigdy procentowo nie przełoży się to podczas zbiorów.A bilans.zawartośc składników,białko,energia czy też lizyna są bardzo istotne pod względem efektywności produkcji,czyli przyrostów pod kątem sporzycia,a w rzeczywistosci kosztów uzyskania 1kg mięsa.Dodatkowo każde zboże siane jednostkowo da lepszy efekt plonotwórczy.Pozdrawiam

#4467 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 13 marzec 2013 - 20:05

Pszenica Ozima i jara A można stosować razem z herbicydem czy trzeba osobno ? Pryskanie samym ccc na dokrzewienie mija się trochę z celem. W połączeniu z herbicydem jeśli można to okej. Ja chciałbym zastosować razem w mieszaninie Axial plus lintur lub razem z lancetem. Można tak?

#4468 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:10

Pszenica Ozima i jara Sąsiad opryskał pszenicę "bo taka ciemna żeby nie leżała" ccc 2l/ha jak pojawiał się już liść flagowy. Efekt? Żaden. Pszenica jak zawsze. Ale sam bym się nie odważył. A propos suszy - nie są wtedy zalecane żadne "skracacze", bo jak dobrze przyciśnie to wszystkie zboża stoją w miejscu, nie trzeba wtedy żadnych wynalazków.

#4469 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3895 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:13

Pszenica Ozima i jara Niektóre herbicydy można pisałem wyzej jakie były mieszane razem z ccc 675 i nie było problemu ale ogólnie to za duży stres jest dla rośliny i jedziemy osobno.

@sławek mówimy o stosowaniu w terminie, i oczywiście nikt rozsądny nie jedzie z regulatorem jak jest susza, mówie tu o wszystkich rodzajach bez wyjątku bo to potęguje działanie parokrotnie.

@akacja a medax top przypadkiem nie zawiera chlorku??

#4470 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:21

Pszenica Ozima i jara tomek zazwyczaj jak skracamy pszenice to jeszcze wilgoc jest po zimie.pozniej sa problemy z opadami zaraz po zabiegu.w ubieglym roku np.takl bylo u mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4471 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8221 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:01

Pszenica Ozima i jara Tomek medax zawiera chlorek mepikwatu z grupy piperydyn - pentametylenoimin,
a CCC to jest chlorek chloromekwatu grupy czwartorzędowej soli amoniowej
Więc tylko ma wspólną nazwę chlorek.

#4472 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:01

Pszenica Ozima i jara Ja stosuje 1.5 litra ccc na 1 kolanko dwa tygodnie pózniej 0.5 litra ccc+0.3 moddus na nikture odmiany to nieraz jest zamało

#4473 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:22

Pszenica Ozima i jara Odnośnie dokrzewiania http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/aktualnosci/zboza-po-zimie-8211-nawozenie-i-ochrona,42513,1.html

#4474 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:38

Pszenica Ozima i jara i tutaj jeszcze przewodnik (poproszę o komentarz do tej technologii)
://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/aktualnosci/przewodnik_po_regulatorach_wzrostu/animacja.html

#4475 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 15 marzec 2013 - 19:03

Pszenica Ozima i jara Co zastosować od chwastów na pszenicę ozima ? Na jesień stosowałem glean 75

Chcę zastosować dobrą ochronę herbicydami ponieważ planuję wysokie nawożenie i min 2 zabiegi fungicydowe

Edytowany przez javorskyp, 15 marzec 2013 - 19:05.

#4476 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:16

Pszenica Ozima i jara jesli glean poradzil sobie z miotla to pozostale chwasty zwalczy mustang forte 1l na ha

#4477 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:17

Pszenica Ozima i jara Ale co glean nie zadziałał? Ochronę herbicydową dostosowuje się do chwastów a nie do nawożenia i ochrony fungicydowej.

#4478 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 15 marzec 2013 - 19:28

Pszenica Ozima i jara A od kiedy to po gleanie nie ma poprawki na wiosnę od dwuliściennych? Glean to weźmie miotłę i to wszystko. Chabry, rumiany, przytulia do poprawki.

#4479 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 15 marzec 2013 - 20:13

Pszenica Ozima i jara

Sąsiad opryskał pszenicę "bo taka ciemna żeby nie leżała" ccc 2l/ha jak pojawiał się już liść flagowy. Efekt? Żaden. Pszenica jak zawsze. Ale sam bym się nie odważył. A propos suszy - nie są wtedy zalecane żadne "skracacze", bo jak dobrze przyciśnie to wszystkie zboża stoją w miejscu, nie trzeba wtedy żadnych wynalazków.

CCC jak był liść flagowy to co ten środek miał skrócić? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4480 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:27