Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26408 odpowiedzi na ten temat

#4441 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 12 marzec 2013 - 16:07

Pszenica Ozima i jara my dzisiaj załadowaliśmy na przyczepy część nawozów na jutro na rzepak. Planujemy 250kg Saletry 34% no i za jakiejś 2 tygodnie 250kg Polifoski 21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 02:20
  •  

#4442 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8225 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:05

Pszenica Ozima i jara W radiu Zet dziś słyszałem że na sobotę zapowiadali 30 cm opadu śniegu.

#4443 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:44

Pszenica Ozima i jara nie wiem jakie są prognozy dla południa, ale ja bym się wstrzymał do końca ochłodzenia (przymrozków), chyba że w ciągu dnia nawóz może się rozłożyć, bowiem jeśli przysypie go śnieg to mogą wystąpić straty związane ze spływem powierzchniowym, ja z pszenicą się wstrzymałem (rozsiałem tylko sól potasową w ubiegłym tygodniu), ale teraz z azotem będzie trudno wejść, gdyż zalega prawie 10cm warstwa śniegu, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu po rozstopach pojawią się jeszcze jakieś przymrozki, aby spokojnie rozsiać azot bez szkód

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4444 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 12 marzec 2013 - 20:08

Pszenica Ozima i jara z 10 cm sniegu nie bedzie tyle wody zeby wypłukać azot .. naprawde pola muszą być zalane zeby wypłukało .. pozatym od przyszłego tygodnia sporo na + ma być
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4445 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8225 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:49

Pszenica Ozima i jara Pytałem się dzisiaj dokładnie przedstawiciela Syngenty o rozkrzewianie pszenicy Modusem. Oczywiście można, 0,2l/ha, przy 200 litrów wody, ale można też inaczej 0,12 ale 100 litrów wody, i dysze żółte uderzeniowe. Tee Jett Turbo płasko strumieniowe. http://www.teejet.co...rbo-teejet.aspx

#4446 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:22

Pszenica Ozima i jara @ tomek dlaczego chcesz modusem dokrzewiać,dość ciekawe choć droższe od chlorku.Swego czasu mówiąc żartobliwie jak ten produkt wchodził na rynek to chłopaki z syngenty nawet stonkę chcieli nim truć.

#4447 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 08:06

Pszenica Ozima i jara żeby się lepiej rozkrzewiła to może lepiej dać na start 250 kg saletry i na drugą dawke 250 i na kłos 150 :) bo jak się nie da to chyba nic nie pomoże :)

#4448 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 13:39

Pszenica Ozima i jara panowie mam pytanie z innej beczki a nie mogę tematu znaleźć chciałbym zasiać mieszankę żbożową tylko nie wiem w jakich proporcjach mieszać i co dokładnie owies 50% plus jęczmień 50% niigdy nie siałem czy przenżyta dodać ?

#4449 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 13 marzec 2013 - 13:49

Pszenica Ozima i jara owies i jeczmien najlepiej ... pszenżyto jare długo sie dostawa
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4450 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2013 - 13:50

Pszenica Ozima i jara .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4451 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10276 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 marzec 2013 - 13:51

Pszenica Ozima i jara są tematy o mieszankach.
z mojego punktu widzenia sianie mieszanki jest kompletnie bez sensu.
inne nawożenie, inny czas zbioru i albo jedno zielone, albo drugie oblatuje.
jak masz do posiania 1ha mieszanki to posiej sobie po 50 arów jednego i drugiego i będzie prościej to uprawiać i zebrać.
Rozumiem ze takie zboże na pasze, więc wymieszaj sobie na strychu albo w śrutowniku czy też mieszalniku. U nas dla świń sypiemy na strych na zmianę po 1 przyczepie pszenicy i jęczmienia, później delikatnie mieszamy jeszcze łopatą i proporcja w paszy nie jest zła

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4452 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 13 marzec 2013 - 14:28

Pszenica Ozima i jara tu sie z Tobą szeryfie nie zgodze.mieszanki sa mniej zawodne od siewów czystych szczególnie to widac na pola o dużej mozaice gleb.sa mnie podatne na choroby a zgranie terminów dojrzewania przez dobór odmian chyba nie nastarcza większych trudności.

#4453 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8225 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 14:38

Pszenica Ozima i jara

@ tomek dlaczego chcesz modusem dokrzewiać,dość ciekawe choć droższe od chlorku.Swego czasu mówiąc żartobliwie jak ten produkt wchodził na rynek to chłopaki z syngenty nawet stonkę chcieli nim truć.

Dlatego że chlorek źle wpływa na korzenie zbóż, które też je skraca, i potem przy niedoborach wody zboże mocniej dostaje popalić, niż te nie pryskane. Mam różnicę miedzy mną a sąsiadem, który nie pryskał.

#4454 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:16

Pszenica Ozima i jara Mała dawka do 0.5l/ha CCC nie powinna tak strasznie wpłynąć ujemnie na system korzewniowy. Osobiście to jestem za wczesna i zwiększoną dawka startową N niż za dokrzewianiem opryskiem.

#4455 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:45

Pszenica Ozima i jara tomek90 popieram. Pierwsze słysze o dokrzewianiu roślin jaką kolwiek chemią. Poza tym jestem zdania że lepiej dać azot na pierwszy i drugi rzut jak i na kłosa bo raz że roślina to wykorzysta i wyda dobry plon z parametrami bo z CCC to plonu raczej nie bedzie. Jak by tak było to po co sypać azot jaK taniej wykonać zabieg CCC :)

#4456 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10276 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 marzec 2013 - 15:50

Pszenica Ozima i jara koniu dokrzewia sie, tu nie ma raczej mowy jedno lub drugie a raczej jest mowa o połączeniu obu technik czyli i azot i dokrzewianie chemią

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4457 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 16:00

Pszenica Ozima i jara Znajomość podstawowych zjawisk z fizjologi roślin uzasadnia stosowanie wielu rozwiązań. @ yacenty ma racje, oba omawiane czynniki wpływają na siebie pośrednio a nie bezpośrednio jak sądze myśli @koniu

#4458 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8225 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 16:20

Pszenica Ozima i jara Dokładnie, jeszcze zależy w jakim stadium jest pszenica, bo jeśli jest z 500 sztuk na metrze, a była wcześnie siana, początek października, to raczej nie ma sensu dokrzewiać.
Ja będę dokszewiał sianą w listopadzie po burakach i tam jest wskazane.
Z CCC chcę całkowicie zejść.
Drugie co mi powiedział przedstaiwciel, który też jest rolnikiem, to że jak będzie ciepło to dokrzewianie może nie spełnić roli.
Ze wzledu że roślina będzie miała presję iść do góry a nie w boczne pędy, i może być tak że zwycięży pójście go góry a nie wpędy boczne.
Przy Modusie jest szansa że jak będzie nie zbyt ciepło to ładnie zadziała, a CCC to jednak 10 stopni powinno być.

Azot podam w RSM 32% 250 kg/ha z inhibitorem, czyli plus 12% będzie z niego azotu więcej wykorzystanego niż zastosował bym saletrę, gdzie dochodzi do strat azotu.

A jeszcze @Yacenty jak tam z dzisiejszym wysiewem nawozu planowanym, bo u mnie z nieba wysiało z 10 cm białego puchu.

Edytowany przez tomek73, 13 marzec 2013 - 16:43.

#4459 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:42

Pszenica Ozima i jara no nic nie mogę znaleźć na temat meszanke moze w cemtrali jak będę kupował pomogę jakoś doradzić co z czym pomieszać mam 4 h do wysiewy i zastanawiam się nad owsem z jęczmieniem pół na pół oczywiście odmiany można dobrać odpowiednio wiem ,ze z pszenicą jeczmień meszają ,ale ja mam zimową zasianą to już wystarczy chyba ze z przenżytem jęczmień plus owies ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4460 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:50

Pszenica Ozima i jara Normalne że optymalnie rozkrzewionej nie trzeba dokrzewiać. Może przy niskich i średnich odmianach moddus zdaje egzamin, ale jak to jest z tymi wysokimi Legenda, Ludwig?? Według mnie niema szans utrzymać w pionie, za słabo skraca międzywęźla w porównaniu do CCC.

@tomek Mniejsze starty będą też przy zastosowaniu tego mocznika z inhibitorem tak samo jak ty w RSM, ale cena juz nie taka :o ogólnie to i przy samym RSM maasz mniejsze straty.
btw. z dokrzewianiem CCC to raczej nie czekają do 10C w moim regionie :)