Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22581 odpowiedzi na ten temat

#4421 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:47

Pszenica Ozima i jara Taksamo byś wygladał jak byś postał w polu przez noc... Obudziała się, zrobiło się zimno i ma problemy z pobieraniem składników. Nic jej nie będzie trzeba poczekać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:23
  •  

#4422 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:55

Pszenica Ozima i jara krzysiu można być fioletowym nie tylko od całonocnego przebywania na polu :P .w przypadku rośliny minie.

#4423 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 09 marzec 2013 - 20:56

Pszenica Ozima i jara @Pestka5465
Ja też posiadam pszenice Torras i tak samo mam jak Ty widocznie tak odmiana reaguje na wahania temperatury w zimie, a z kolei Potenzial ma końcówki żółte ale nic im nie będzie, damy N i będzie git :D

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4424 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:28

Pszenica Ozima i jara Jaco25 @
Mam taką nadzieję, że będzie dobrze. Dzisiaj od rana pada śnieg. Na pierwszą dawkę daje zawsze 300 kg saletry a na drugą 200 kg saletry.

#4425 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:23

Pszenica Ozima i jara

Wczoraj byłem na jakimś szkoleniu i rolnicy mówili że rozkrzewiają pszenicę Modusem 0,2 l/ha. CCC już nie stosują bo korzenie skraca. Można też Plontarem 0,5l/ha., jest to stymulator do zaprawy nasiennej.
Stosowałem go w zaprawianiu i jestem bardzo zadowolony z efektu, lepiej niż z podobnego, z innej firmy, a 2 razy droższego.
Co do Plontaru to zgodzę się ,ale jestem ciekaw co do Modusa.

Pierwsze słyszę żeby moddusem dokrzewiać zboża, może odwrotnie chcieli przyhamować krzewienie, zreszta duża różnica w cenie bo pewnie moddusa to z 0.2l/ha.

#4426 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 10 marzec 2013 - 11:25

Pszenica Ozima i jara @Pestka5456
Dużo sypiesz saletry :) ja daję 2x200. Jakie masz plony z takiej dawki N??? na jakiej klasie gleby???

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#4427 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:35

Pszenica Ozima i jara

@Pestka5456
Dużo sypiesz saletry :) ja daję 2x200. Jakie masz plony z takiej dawki N??? na jakiej klasie gleby???

Plony mam w granicach 6 - 7 ton z ha i to jeszcze zależy od sprzyjającej pogody. Sieje pszenicę głównie po rzepaku ozimym. Gleby mam mozaikowate od III b do do IV b.

#4428 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:46

Pszenica Ozima i jara

Plony mam w granicach 6 - 7 ton z ha i to jeszcze zależy od sprzyjającej pogody. Sieje pszenicę głównie po rzepaku ozimym. Gleby mam mozaikowate od III b do do IV b.

A sypnołeś już azot? Ja sypnołem poszło 250-270kg saletry i teraz się drapie po głowie bo zima przyszła.

#4429 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:49

Pszenica Ozima i jara

Pierwsze słyszę żeby moddusem dokrzewiać zboża, może odwrotnie chcieli przyhamować krzewienie, zreszta duża różnica w cenie bo pewnie moddusa to z 0.2l/ha.

syngenta zaleca dawke moddusa 0.3 na dokrzewianie.ze wzgledu na cene moddusa .ccc jest duzo tansze na taki zabieg

#4430 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:51

Pszenica Ozima i jara

A sypnołeś już azot? Ja sypnołem poszło 250-270kg saletry i teraz się drapie po głowie bo zima przyszła.

Ja nie sypałem nic jeszcze. Były ładne słoneczne 3 dni, które spowodowały, że śnieg zeszedł z pól i gdyby taka pogoda się utrzymała to bym też posiał a tak pokrzyżowało mi plany. U mnie teraz od rana zamieć śnieżna normalnie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4431 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:21

Pszenica Ozima i jara

Ja nie sypałem nic jeszcze. Były ładne słoneczne 3 dni, które spowodowały, że śnieg zeszedł z pól i gdyby taka pogoda się utrzymała to bym też posiał a tak pokrzyżowało mi plany. U mnie teraz od rana zamieć śnieżna normalnie jest.

U mnie, 20 km od Ciebie też zamieć i zastanawiam się co z ty azotem będzie. Napewno jest w glebie bo sypałem tydzień temu. Jestem optymistą....

#4432 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:04

Pszenica Ozima i jara Co do modusa to właśnie pytałem się dokładnie 2 razy i powiedział że chodzi o rozkrzewianie, teraz na wiosnę, a jeszcze ze względu na to, też że w niższych temperaturach działa.
Ja w tamtym roku jak pryskałem pszenicę ozime na skracanie, modusem, i były w to wsiane pszenicę jare , to raczej nie wyłączałem opryskiwacza tylko wszystko jechałem.
Potem doradcy powiedzieli że spale jarkę, nic się nie działo to doszli do wniosku że to i tak nic nie dało bo jarka miała 2-3 liście i za mało miała powierzchni żeby coś doszło do niej.
Ale z plonami bardzo się zdziwiłem jak kosiłem bo dosłownie na połowę liczyłem.
CCC może robić wiecej szkody niż pożytku, bo razem z rozkrzewianiem skracamy korzenie, i nie jestem pewny czt to tak tanio wychodzi.
Szczeże od 3 lat prawie nie używam CCC , może tylko sporadycznie i w niewielkich ilościach.I powiem że plony mi podskoczyły,i nawet stosunku do sąsiadów którzy używają CCC. Ale nie wiem czy jest to spowodowane brakiem używania CCC bo nie robiłem żadnych doswiadczeń.
Tak jakoś przestałem stosować CCC bo nie byłem z niego zbytnio zadowolony.

#4433 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2013 - 12:59

Pszenica Ozima i jara .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:05.

#4434 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 marzec 2013 - 14:05

Pszenica Ozima i jara ja co roku jadę modusem pełna jednorazowa dawka 0,4l i jestem zadowolony.

#4435 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 15:51

Pszenica Ozima i jara Modus, przeważnie dwie dawki po 0,2, na pierwsze kolanko i drugi raz do 2 tygodni. Zamienniki Modena i . Golden Trinexs 250 EC

#4436 Share wojtekkk123

wojtekkk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 16:18

Pszenica Ozima i jara panowie modus ma jedną wade w fazie krzewienia ! prowadzi do odrzucania pędów bocznych !!!!

#4437 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 16:38

Pszenica Ozima i jara Jutro mam spotkanie z przedstawicielem Syngenty.
Na jakiej zasadzie odrzuca pędy boczne?
Wytłumacz mi dokładniej, on ma krzewić a nie redukować.

#4438 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 marzec 2013 - 17:00

Pszenica Ozima i jara Miałem już moddusa i pierwsze słysze ze redukował pedy podczas krzewienia .. u nas tez go urzywają i od nikogo tego nie słyszałem .. a co do krzewienia na poczatku krzewienia gdy sie opryska małą dawką tego środka to pomaga zbożu sie krzewić kilku przedstawicieli juz tak mowiło i ja sie z tym zgadzam .. redukcja pedów nastepoje pozniej kiedy nie ma wody np.
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4439 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:10

Pszenica Ozima i jara Dostałem dziś newsletter z TopAgrar i było opisane o dokrzewianiu roślin:
Najlepszym momentem na wykonanie tego zabiegu jest osiągnięcie przez rośliny fazy krzewienia (BBCH 21-25) za pomocą CCC. Pamiętać należy o temperaturze zabiegu - powinna wynosić przynajmniej 1 st.C. Preparaty działające przy takiej temperaturze to np. Manipulator SL, Adjust SL lub Regulator 620 SL. Zalecana dawka substancji czynnej to 200-500 g/ha. Optimum obsady to 450-600 pędów/m kw. Ich liczbę na polu sprawdzimy licząc pędy na długości 8 m jednego rzędu, co da nam ich liczbę na 1 m kw. przy rozstawie rzędów 12,5 cm. Im niższa liczba, tym wyższą dawkę CCC należy zastosować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4440 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:52

Pszenica Ozima i jara @tomek73 a przy jakiej trineksapak etylu działa bo ccc przy 8C a można zejść do 5C przy wspomagaczu. Sam moddus ci utrzyma pszenice? Możliwe, ale pytanie przy jakim, nawożeniu i obsadzie/normie wysiewu bo tak jak pisze koniu że daje ~220kgN/ha i przy 0.4l/ha w jednej dawce pszenica mu stoi, to przepraszam ale nie mogę uwierzyć.