Polecane posty

yacenty    3838

Witam!

Czy wjeżdzając w pszenicę o wysokości 60cm w fazie kłoszenia traktorem C-330 nie zniszczę źdźbeł pod ciągnikiem? Nie połamie się?

 

I z czym mogę mieszać fungicyd Zafir 400 EW? Z jakimi nawozami i insektycydami? Narazie pada i pada, za nie długo nie da się wjechać w pole. Kłosy zdrowe są narazie, ale na dolnych liściach, przy ziemi widać jakieś usychanie, może mączniak.

 

I jeszcze jedno! Ile godzin po zabiegu fungicydem nie może spaść deszcz?

 

Prosze o porady!

1. jest duża szansa ze troszkę zniszczysz, ale to się ugnie to wstanie, mówię o tym co idzie po podwoziu, to co przejechane kolami to już odchoruje - dlatego warto mieć ścieżki technologiczne (przejazdowe). Jak daję 3 raz azot, albo ochrona fungicydem na kłos to aż serce się kraje bo wałek odbioru mocy urywa kłosy - na szczęście tylko w jednym rządku.

 

2. nie podpowiem ci, nie jestem tutaj ekspertem,

 

3. ogólnie mówi się ze przy nowych środkach po 2 godzinach jest już bezpiecznie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Czy liść flagowy to jest 4 liść? Czy jak mam już 3 kolanka nad ziemią to jeszcze mogę wjechać Cerone? I jeszcze jedno, jeżeli pszenica była skracana na 1 kolanko 1 cm nad ziemią, to jaka powinna być teraz odległość między kolankami? Obawiam się, że pierwszy zabieg skracania nie podziałał... a ma drugi jest za późno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

yacenty - mam ścieżki przejazdowe, ale po prostu chodziło mi o to własnie, czy te źdźbła pod ciagnikiem sie nie połamią:) Narazie pogoda utrudnia jakikolwiek zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

yacenty - mam ścieżki przejazdowe, ale po prostu chodziło mi o to własnie, czy te źdźbła pod ciagnikiem sie nie połamią :) Narazie pogoda utrudnia jakikolwiek zabieg.

 

Ogólnie nie zauważyłem wcześniej aby przejazd przy kłoszeniu narobił dużych szkód, ale jeżeli obawiasz się to może zrób taj jak ja robię w mf255 podczas oprysku na opadanie płatka w rzepaku. Po prostu załóż kawałek starej plandeki pod ciągnik i opryskiwacz i źdźbła się po nim prześlizną. Rzepak wstaje to zbożu nic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Pszenica Ludwig czy Legenda wstaje a wiodą prym jeśli chodzi o wysokość, ba nawet raps w tamtym roku stał jak nieruszony przy zabiegu na płatka. Do fungicydu można insektycyd i mikro czy makroelementy oczywiście są wyjątkie jakieś pewnie. Przy kwitnieniu pszenicy tylko nie dawaj azotowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pszenice jarą Brawurę, jest już spora (siana 26.04.13r.). Chciałem się spytać czy pryskaliście już swoje jarki od chwastów i odżywkami, jeśli tak to jakie opryski stosowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z T2 jeszcze trochę się wstrzymam i zastanawiam się nad odżywkami, które zaaplikuję razem z nimi, czy na początku fazy kłoszenia mogę zaaplikować taką mieszankę: mocznik 5kg + siarczan magnezu siedmiowodny 5kg + folicare 10-5-40 1kg + super5 1kg, czy też lepiej poczekać i wjechać z tym po kwitnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Możesz dawać na początku fazy kłoszenia ale przed kwitnieniem.

A ja dawałem na T1 Corbel 0,5 l/ha + Propico 0,5 l/ha + Mondatak 0,75 l/ha i rewelacji nie ma a co najgorsze że susza była ponad 3 tygodnie i zero deszczu. Dziś leje w końcu i trzeba będzie myśleć o T2. Mam arte coś jeszcze dodać? I nie wiem jak radzicie sypać pierwsze saletrę czy jechać T2?

Dodałbym jeszcze olympus, tym bardziej że z T1 nie jesteś do końca zadowolony.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam. Mam pszenice jarą Brawurę, jest już spora (siana 26.04.13r.). Chciałem się spytać czy pryskaliście już swoje jarki od chwastów i odżywkami, jeśli tak to jakie opryski stosowaliście?

jara obecnie jest w fazie pierwszego kolanka.dostała mustang 0.8l a po kilku dniach axial.przy pierwszym kolanku jechałem 1lccc i wirtuoz 0.9l.z odżywek compo nitrofoska 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Co najlepiej dać na "kłosa" w trzeciej dawce? Wiadomo saletra może być, mocznik nie bardzo bo za późno działa a saletrzak? Najlepszy czas na rozsianie to jak kłosy wychodzą z pochwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Saletra , mocznik i saletrzak nie oplaca sie bo za dlugo beda sie rozpuszczac , u mnie kto rzucil na 2 dawke saletrzak a to przewaznie mali gospodarze to na polu ok 3-4 tyg sie rozpuszczal bo nic nie padalo a teraz pada tydzien i nie moge z t2 wjechac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Dziękuję Forumowiczom za odpowiedzina moje pytania.

Dziś planuję pryskać Zafirem, ale przed chwilą zaczęło trochę rosić. Wysuwające się kłosy w Bogatce są jeszcze zdrowe. A jedyne co mnie jeszcze zastanawia to temperatura. Teraz jest 18 stopni, a w nocy może spaść do 6. Oczywiście najbardziej liczy się temperatura podczas zabiegu oraz ogólna dobowa temperatura. Fungicydy działają w przedziale 5-25 stopni, ale najbardziej optymalna temperatura to 18-20 stopni. Jak pogoda pozwoli to dziś prysnę,a jak nie to już w poniedziałek. Jeszcze nad tym siarczanem magnezu się zastanwiam. Bo od razu bym prysnął za jednym przejazdem. No bo jeśli zastosuje najpierw fungicyd, a za dwa dni nawozy dolistne,to mogę od nowa zainfekować zboże? Czy nadal będzie zdrowe po fungicydzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna pryskac lekko mokra pszenice ,wczoraj lalo caly dzien jak cholera dzis rano troche wialo ale rosliny i tak sa jeszcze troche mokre a straszna septorioza na muszelce :/ grzybowka i srodkiem na robale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam

jestem tu nowy i mam takie pytanie czy mozna mieszac mocznik z antywylegaczam na przenice na oprysk ??

dziekuje z gory za odpowiedz

Edytowano przez pioterek1907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Czy mozna zastosować w jednym zabiegu (pszenica jara) Cerone +artea +siarczan ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak obdywaj uzytkownicy mozecie mieszac takie mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja ponawiam swoje pytanie! Czy można mieszać Zafir 400 EW z siarczanem magnezu, mocznkiem? Zafir 400 EW zawiera prochloraz i tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie grzybowki mozna mieszac z odrzywkami siarczanami i mocznikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

kacper jesteś pewny że wszystkie? Na stronie intermagu jest tabela wg której nie można mieszać tiltu z siarczanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

No właśnie jak jest z tym mieszaniem. Szukam tabel na necie, aby był wymieniony Zafir, ale nic z tego. Na stronie producenta też nie ma takich danych. W tabeli Intermagu w ogólnie nie ma Zafiur wyszczególnionego. Proszę o porady! Jak z mieszaniem siarczanu magnezu i innych nawozó z Zafirem 400EW - prochloraz i tebukonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Witam. Stosowal ktos moze lancet plus w pszenicy jarej i pszenzycie jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Witam. Zastosowałęm na T1 10kg siarczanu siedmiowodnego + zboze extra 3 kg + basfoliar 4l + wirtuoz 1l + ccc 1l + 0,2 modusa, i lekko przypaliłem pszenice. Chciałem sie dowiedzieć co zaszkodziło pszenicy? czy odżywki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj