Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
diabloo07    0
Napisano (edytowany)

cerone można pryskać do liścia flagowego

ale czy mógłbyś mi napisać która to dokładnie faza BBCH. Wiem że creone można stosować do liscia flagowego. Może znajdzie sie tu ktoś co mi napisze jaka to faza Edytowano przez diabloo07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki21    0

ale czy mógłbyś mi napisać która to dokładnie faza BBCH. Wiem że creone można stosować do liscia flagowego. Może znajdzie sie tu ktoś co mi napisze jaka to faza

wydaje mi się że to 37 lub okolice :) jakbyś zrobił zbliżenie dolnej części rośliny można by dokładniej określić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Witam wszystkich, z rożnych względów nie zdążyłem skrócić pszenicy przy pierwszym kolanku, skracać teraz [liść podflagowy] czy na flagowy razem z fungicydem. Mam do tego moddus?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jestem tego samego zdania. Moddus jak najszybciej, nie ma co opóźniać skracania. Później może być szkodliwy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A ja mam pytanie Mam w jednym kawałku 60ha pszenicy i polowa jest już duza a druga dużo miejsza a siana jedna po drugiej ta sama odmiana . Myślicie że to może być od nawożenia ?? Ta wieksza dostała 2 dni wcześniej Gnojowice a ta druga troszkę później .Nawozu nic nie dostała tylko Gnojowica poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

jakie macie zdanie o zamienniku falconu?? przy 2ch zabiegach planuje na t2 falcon 0,6 l/ha, nigdzie nie moge go dostac i polecaja mi zamiennik Sokól 460 EC

spiroksamina

- 250 g w 1 litrze środka

tebukonazol

- 167 g w 1 litrze środka

triadimenol

- 43 g w 1 litrze środka

 

 

To jest Falcon tylko naklejka Sokół. Jak kupisz przypatrz się dobrze to bedzie wszystko widać.

 

 

Jak ktos przegapił pierwszy zabieg to niech daje osobno wcześniej moddus. U mnie razem z zabiegiem T2 raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Skracanie w T2, na liść flagowy, robi się w BBCH37, zgadza się? Powiedzcie jak tą fazę rozpoznać właściwie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dzisiaj jade dokarmiac pszenice jarą ozimą i jeczmiej jary mocznikiem i siarczanem no i odżywka od rzepaku mi została to tez dosypie ...

i panowie najlepszym terminem na ochrone kłosa jest faza kwitnienia ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. jaki oprysk zastosować na chwasty jednoliścienne i dwuliścienne w pszenicy jarej? najlepiej taki żeby kieszeń nie zabolała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeśli chcesz mieć tanio i dobrze to attribut + mustang. Koszt na hektar ok. 165zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Ja sie zastanawiam czy w tym roku wogole potrzebne bylo skracanie, zyto ktore nie było skracane, ledwie siega kloan klosi sie, rosliny pedza zeby nadrobic. Co wy o tym sądzicie, naukowcy doradcy siedza cicho, temat nigdzie nie ruszony. Rzepak nizszy o okolo 20 cm w porownaniu do zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A jaki mustang forte 195 SE czy 306 SE

306SE będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

@pasiu66 powiedz czy chwastox turbo mogę zmieszać z attributem bo mam jeszcze turbo, ze zwykłym wiem że można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

W etykiecie nic na ten temat nie piszę więc trudno powiedzieć. Piszę tylko, że można stosować z EXTRA, substancje mają taka samą więc nic nie powinno się dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale sam modus tu cos da? bez dodatków żadnych?

Sam moddus to tez dobre rozwiązanie. Czemu miałby nic nie dać?

witam. jaki oprysk zastosować na chwasty jednoliścienne i dwuliścienne w pszenicy jarej? najlepiej taki żeby kieszeń nie zabolała

W pszenicy jarej presja chwastów nie powinna być tak wysoka jak w zbożach ozimych. Wg mnie sam lintur wystarczy. Chyba że jest zagrożenie owsa głuchego to trzeba dać axial. Lintur do końca fazy krzewienia. Axial nawet do liścia flagowego można dać. A czysto będzie ;)

Ja sie zastanawiam czy w tym roku wogole potrzebne bylo skracanie, zyto ktore nie było skracane, ledwie siega kloan klosi sie, rosliny pedza zeby nadrobic. Co wy o tym sądzicie, naukowcy doradcy siedza cicho, temat nigdzie nie ruszony. Rzepak nizszy o okolo 20 cm w porownaniu do zeszłego roku

Co dokładnie masz na myśli? U mnie bez skracania żyto by już leżało. Dańkowskie amber ma ok 80cm, dańkowskie złote jest wyższe o ok 20-30cm.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

W środę wykonałem dolistne dokarmianie pszenicy ozimej Bogatka. Dziś zamierzam opryskać Moddusem, gdyż nie skracałem wcześniej z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Pszenica ma widoczne trzy kolanka, nad trzecim "po rozebraniu roślinki" widać malutki kłos, a nad nim jeszcze jedno kolanko. W minionych sezonach skracałem wcześniej, a teraz wyszło tak jak jest. Pszenica ma wysokość około 60cm.

Przy jak wysokim nawożeniu Bogatki stosować regulator? Ponad ile kilogramów azotu?

Proszę o odpowiedzi!

Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Wczoraj prysnołem na chwasty Linturem kiedy mogę prysnąć siarczan + mikroelementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

W środę wykonałem dolistne dokarmianie pszenicy ozimej Bogatka. Dziś zamierzam opryskać Moddusem, gdyż nie skracałem wcześniej z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Pszenica ma widoczne trzy kolanka, nad trzecim "po rozebraniu roślinki" widać malutki kłos, a nad nim jeszcze jedno kolanko. W minionych sezonach skracałem wcześniej, a teraz wyszło tak jak jest. Pszenica ma wysokość około 60cm.

Przy jak wysokim nawożeniu Bogatki stosować regulator? Ponad ile kilogramów azotu?

Proszę o odpowiedzi!

Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

po dwuch dniach ... koznaj już

 

 

Mam pytanie odnosnie ochrony kłosa bo bede pryskał gdy zboże bedzie kwitło i chce dodać jeszcze do tego mocznika i siarczanu magnezu .. robił ktoś już tak ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj