Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#4001 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:18

Pszenica Ozima i jara Tomek90 trochę się mylisz. Znam takich co mówią że sieją 200 kg pszenicy a naprawdę sieją 300. I nawozu walą i dają pełną ochronę grzybową.
Kiedyś na pole przyjechałem, chwalą się że posiali po 200, bo z centrali, a pytam ile ha. Przeliczyłem telefonem i wyszło 280. Nic się nie odezwali. Mało tego w siewniku redlice co 10 cm są ustawione. Osobiście znam takie 2 przypadki i zawsze kłucą sie że trza siać gęsto.
Zarzekali się też przy rzepaku że nigdy nie posieją 2,5kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:36
  •  

#4002 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:26

Pszenica Ozima i jara powiem tak. Stary tok myślenia robi swoje. Na naszym terenie są starsi gospodarze to u nich 250 kwalifikowanego to minimum, i tak jak piszą przedmówcy z azotem to już skromnie a na grzyba tez jeden zabieg a jak sie mowi ze sie pryska na robaka to sie śmieją bo dawniej nikt nie pryskał. A porównaj jego pole ze swoim to serce boli jak sie patrzy na jego rośliny...

#4003 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:29

Pszenica Ozima i jara W tym roku Julius siany 120 kg\ha nie powiem jaka była zakładana obsada.....

Edytowany przez pawel6485, 27 grudzień 2012 - 22:09.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4004 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:39

Pszenica Ozima i jara koniu u nas starsi to wogole C1 nie biorą, od biedy zrobią z kimś wymianne i są zadowoleni :P a śmiać się śmieją że biore z centrali, ale jak przychodzi do zbioru to oczy wychodzą z orbit :D
paweł jak z presją chorób i najważniejsze jaki plon :)

#4005 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:41

Pszenica Ozima i jara 120kg? To jakaś odmiana hybrydowa że tak mało? U nas jest identycznie, nasieją po 300 kg i też gały na wierzch wychodzą. To powinno byc inaczej: Mało nasion, Dużo Azotu i NPK. Ale to jest inne myślenie...

Edytowany przez koniu, 27 grudzień 2012 - 20:45.

#4006 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:48

Pszenica Ozima i jara jak biorę kwalifikat to najczęściej na woreczku jest napisana norma wysiewu w optymalnym terminie dla danej odmiany, i ostatnio rywalkę siałem to zalecane było 250 kg/ha a ja posiałem 200 i myślę że źle zrobiłem, ale sprzedawca nie poinformował mnie o takiej normie i jak schenker przywiózł na siewy no to już nie domawiałem, oczywiście jak opóźniny termin i gorsza gleba to trzeba gęściej.
ale i czytałem takie opracowania siew 5 wrzesnia i 140 kg/ha

#4007 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:03

Pszenica Ozima i jara panowie a co powiecie na temat uprawy bezorkowej? Czy ktoś z was to stosuje? Jak jest różnica w plonie? Jak uprawiacie glebe tzn co robicie po kolei od momentu gdy skończą się żniwa i jaki był przedplon?

#4008 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:07

Pszenica Ozima i jara koniu może taka zdolność krzewienia duża. Tak jak pisałem Arkadia na pokazach Danko siana była 160kg/ha i mówili że w tym roku będą 80kg/ha, pojadę w czerwcu zobaczę jak to bedzie wyglądać. Co do tych stary gospodarzy u nich jest tak dużo zasiane mało zebrane a powinno byc odwrotnie mało zasiać, a dużo zebrać :)
pawelek98 to jaka cena tej rywalki bo jak siać po 250kg/ha to niewiem czy opłaca się brać taka z centrali. Myślę że przy tych 200kg/ha nie bedzie biedy jak dobry przedlon był w miare.

#4009 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:23

Pszenica Ozima i jara Ja mam porównanie na jednym polu przez pomyłkę wsiane 195kg/ha (średnio po wschodach 440szt./m2), a na drugim 140kg (310szt./m2). Teraz to pole z 140kg/ha wygląda lepiej, jest lepiej pokrzewione i się tak nie "bije" o przestrzeń.

#4010 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:17

Pszenica Ozima i jara A jaką odmianę pszenicy jarej polecacie? Może jakąś ościstą dobrą znacie? bo mam pole blisko lasu i boję się się dzików.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4011 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 09:41

Pszenica Ozima i jara Milan ja sie staram zeby obsada pszenżyta oscylylowała w granicach 330-350 szt/m2 to chyba optymalna ilosc. Oczywiscie trzeba brac pod uwage warunki na polu takze na słabszej glebie nieco wiecej mozna wysiac a na lepszej mniej

#4012 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:07

Pszenica Ozima i jara

Ja mam porównanie na jednym polu przez pomyłkę wsiane 195kg/ha (średnio po wschodach 440szt./m2), a na drugim 140kg (310szt./m2). Teraz to pole z 140kg/ha wygląda lepiej, jest lepiej pokrzewione i się tak nie "bije" o przestrzeń.

Kolego wklej fotki tej pszenicy co siałeś 140kg/h.
Chętnie ujże to pole.

#4013 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:21

Pszenica Ozima i jara ja wysiałem w 2010 roku 125 kg kranicha, nie pamiętam obsady, ale plon mimo wiosennej suszy przekroczył 6t/ha, co w moim gospodarstwie jest już bardzo dobrym wynikiem w takich warunkach, lepiej plonowała tylko odmiana barroko 7t/ha (lepiej przezimowała, i stanowisko było bardziej wilgotne), natomiast adequat średnio 5t/ha, gdyż beznadziejnie przezimował na słabszej części stanowiska i miałem poważne problemy z zachwaszczeniem wtórnym (stąd zróżnicowany plon od 2-7t/ha, klasy IIIa-V)

#4014 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2012 - 12:36

Pszenica Ozima i jara

Kolego wklej fotki tej pszenicy co siałeś 140kg/h.
Chętnie ujże to pole.

Co prawda nie sialem pszenicy, a pszenżyto, lecz myślę że zależność będzie podobna. Nadal chcesz to zdjęcie zobaczyć?

#4015 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 16:23

Pszenica Ozima i jara Przenzyta nie bo przenżyto się bardziej krzewi ale przenicy chętnie :ph34r: u mnie jak bym wysiał 140kg/ha to na wiosne bym musiał pole zaorac.

ja wysiałem w 2010 roku 125 kg kranicha, nie pamiętam obsady, ale plon mimo wiosennej suszy przekroczył 6t/ha, co w moim gospodarstwie jest już bardzo dobrym wynikiem w takich warunkach, lepiej plonowała tylko odmiana barroko 7t/ha (lepiej przezimowała, i stanowisko było bardziej wilgotne), natomiast adequat średnio 5t/ha, gdyż beznadziejnie przezimował na słabszej części stanowiska i miałem poważne problemy z zachwaszczeniem wtórnym (stąd zróżnicowany plon od 2-7t/ha, klasy IIIa-V)

oooooo tu już 125kg/ha :rolleyes: i pomimo suszy 6t/ha :lol:
kurcze a może ktoś 100kg zasiał albo 90kg/ha?
Panowie humor to macie nie z tej ziemi.
Ja na wiosne sadze na moje 0.20 ar 100kg ziemniaków , myśle że plon będzie z 10 ton lekko <_<

Edytowany przez POL1, 28 grudzień 2012 - 16:25.

#4016 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 28 grudzień 2012 - 16:37

Pszenica Ozima i jara jakby to powiedzieć @POL zeby cie nie urazić....mało jeszcze widziałeś

#4017 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:18

Pszenica Ozima i jara Ciekawe jeszcze jak to Twoje zboże do siewu wygląda :ph34r: ...

#4018 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:22

Pszenica Ozima i jara

jakby to powiedzieć @POL zeby cie nie urazić....mało jeszcze widziałeś

chyba tak :rolleyes: u mnie zboże nigdy nie sieje wiecej jak 2 lata , do siewu zawsze jest odczyszczone i zaprawione Scenicem albo Baytanem.W dawce 2X takiej jak zalecają .

#4019 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:41

Pszenica Ozima i jara poczytajcie tutaj http://www.kws-locho...ratowicach.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4020 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:55

Pszenica Ozima i jara

A jaką odmianę pszenicy jarej polecacie? Może jakąś ościstą dobrą znacie? bo mam pole blisko lasu i boję się się dzików.

Mogę polecić odmianę BRYZA, miałem u siebie w tym roku i plonowała ok. 6 ton.
Czy działa na dziki to nie wiem, ale na sarny na pewno, bo miałem na jednym polu ościstą i zwykłą, to zwykła była dużo bardziej stratowana, a w ościstej to tylko takie półkola, czyli wchodziły i wychodziły.
Ta odmiana ma dobre parametry i łatwo się wymłaca, tylko wolniej idzie, bo ości trzymają na ślimaku w hederze.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.