Polecane posty

griga    1072

Ja większość pryskałem odrazu po siewie TREFLAN-em a albo jutro albo po niedzieli popryskam jeszcze jeden kawałek, który jakoś nie było kiedy prysnąć. I bedzie szedł sam GLEAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W tym roku opryskam Carat+Granstar i sam Carat takie doświadczenie, co by chabra dobić kiedyś do Glinu dodawałem Granstar Trent i było prawie OK. tylko trochę miotłę przepuściło ale dwuliściennych zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

słyszeliscie o odmianie pszenicy RUBENS? miał ktos z nia doswiadczenia? jaka to grupa pszenic?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Z gleanem trzeba naprawdę uważać. Przy niesprzyjającej pogodzie może też być problem, jeśli będziesz chcał zasiać poplon z gorczycy po pszenicy traktowanej gleanem, może nic nie być z tej gorczycy.No i z rzepaku po pszenicy traktowanej gleanem nic nie będzie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Wykosiłem rzepak i zamierzam teraz zasiać po nim pszenice ozimą. Mam do Was pytanie mianowicie czy lepiej obejść talerzówką czy zrobić podorywke pługiem?? :P :P

Jak wy robicie??

Proszę o Wasze opinie


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym zrobił podorywkę Zrobi głębiej niż talerzówka, a co za tym idzie lepsze plony :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Ja bym zrobił podorywkę Zrobi głębiej niż talerzówka, a co za tym idzie lepsze plony :P

 

no nie do końca się z tobą zgodzę - uprawa pozniwna (podorywka) powinna być wykonana na 5-7 cm max 10 cm chodzi tylko o to zeby zatrzymać parowanie i sprowokować do kiełkowania chwasty i osypane ziarno więc talerzówka jak najbardziej - ale z wałem strunowym - potem bronowanie ze 2 razy po kilku dniach i masz pole czysciutkie - a przy podorywce pługiem to tylko się po polu najezdzisz i paliwo spalisz a efekt jest taki ze bronowac tez potem musisz - poza tym talerzówka porozcina ci długie badyle które zostały po rzepaku

 

my wszystkie uprawy pożniwne wykonujemy talerzówką :P


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

imho podorywka na 7-12 cm, szczegolnie jesli masz nawet trochę perzu. my wlasnie robimy ją teraz.

moze w przyszlosci kupię agregat podorywkowy to wtedy będe nim leciał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

no mi sie tez tak trochę wydaje że lepiej talerzówką bo i szybciej i mniej wachy pójdzie no i słyszałem że pod pszenice lepiej talerzować. Ale miałem dylemat bo jedni mówią tak a drudzy inaczej. :P

 

A no i jeszcze kupiłem wapna murarskiego 1000 kg. Wystarczy tyle na 3.12 ha?? tak mniej więcej liczyłem po 300 kg na ha. Bo mam zakwaszoną glebę troche :angry: :P I właśnie rozsypać przed talerzówką czy przed orką siewną??


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

jeśli już chcesz sypać wapno to lepiej przed talerzowaniem zeby sie wymieszało z glebą i szybciej zaczeło działać - a tak w sumie to tego wapna to masz troche mało - bo wapna daje się minimum 1,5 t/ha - my sypiemy 2,5-3 raz na 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53
jeśli już chcesz sypać wapno to lepiej przed talerzowaniem zeby sie wymieszało z glebą i szybciej zaczeło działać - a tak w sumie to tego wapna to masz troche mało - bo wapna daje się minimum 1,5 t/ha - my sypiemy 2,5-3 raz na 4 lata

 

No ale gadałem z takim jednym kolesiem z mojej wsi co zna sie trochę na rolnictwie i mówił ze on sypie po 300kg/ha co rocznie.


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no my tez dajemy raz na 4 a nawet 5 lat ale konkretną dawkę - czasem nawet to koło 4t/ha

 

no ale wapnowanie tez podobno zależy od gleby ale dokładniej to nie wiem - i jeszcze taka sprawa ze my wapno dajemy pod rzepak a dopiero po roku dajemy pszenice - podobno wszystkie zboza poza jeczmieniem nie lubią wapnowania po siew


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jesli ma byc wapnowane to talerzówka lub agregat scierniskowy - orką tego tak dobrze nie wymieszasz chyba


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

poczekaj aż powschodzi i dopiero go poleć talerzówką ja robie podorywkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
poczekaj aż powschodzi i dopiero go poleć talerzówką ja robie podorywkowym

 

tak tak az ci cała wilgoć z gleby w kosmos wyparuje i pola zaorać nie da rady bo zasucho bedzie - głównym zadaniem podorywki jest zatrzymanie wilgoci w glebie i przyspieszenie wschodów chwastów i samosiewów wiec prędzej rzepakk wzejdzie po podorywce niz bez podorywki


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

wczoraj pusciłem talerzowke.jak odrosnie to zaorze i posieje przenice ozima.jeden kawałek zostawiam na jeczmien.bede go orał gdzies w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
A no i jeszcze kupiłem wapna murarskiego 1000 kg. Wystarczy tyle na 3.12 ha?? tak mniej więcej liczyłem po 300 kg na ha. Bo mam zakwaszoną glebę troche :angry: :) I właśnie rozsypać przed talerzówką czy przed orką siewną??
a nie lepiej nawozowe, może ma mniej wapnia, ale jest wielokrotnie tańsze. Ostatnio kupiłem węglanowe-magnezowe po 70 zlotych za tonę, ale w kopalni jest chyba po około 25 reszta to transport.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ja bym proponował puścic jeszcze brone po dwóch tygodniach od podorywki - wtedy zniszczysz wszystkie chwasty które jóż wzeszły i samosiewy - będziesz miał mniejsze zachwaszczenie na drugi rok - no i jeśli jeszcze nie zaorzesz to po dwóch tygodniach znów bronowanie - pójdzie na to trochę paliwa no ale napewno chwastów bedziesz miał mniej i w ogulnym rozrachunku wyjdzie taniej bo bedziesz mógl zastosować niższą dawke herbicydu w przyszłym roku


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
tak tak az ci cała wilgoć z gleby w kosmos wyparuje i pola zaorać nie da rady bo zasucho bedzie - głównym zadaniem podorywki jest zatrzymanie wilgoci w glebie i przyspieszenie wschodów chwastów i samosiewów wiec prędzej rzepakk wzejdzie po podorywce niz bez podorywki

 

Przy takiej pogodzie jak teraz to wilgoć mi nigdzie nie uleci   a z zaoraniem napewno nie będe miał problemu :)

 

A jak ktoś zbiera  słome z rzepaku  i czeka zanim wyschnie  to co powinien między rzędami słomy  podorać żeby mu woda nie uleciała  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Przy takiej pogodzie jak teraz to wilgoć mi nigdzie nie uleci   a z zaoraniem napewno nie będe miał problemu :)

 

A jak ktoś zbiera  słome z rzepaku  i czeka zanim wyschnie  to co powinien między rzędami słomy  podorać żeby mu woda nie uleciała  ???

 

a słyszałeś o czymś takim jak podsiąkanie kapilarne ?? to że dzisiaj pada to nie znaczy ze do czasu orki pod pszenice nie będzie słońca i woda nie odparuje - poza tym jak ktoś zbiera słome z rzepaku (ale to chyba rzadkość) to podorywke robi sie po zbiorze słomy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

do czego własnie idzie wykorzystać słomę z rzepaku,skupują może też to?elektrownie co idą na węgiel muszą teraz ileś tam ton na m-c mieć paliwa odnawialnego,to się tak zastanawiam może oni by to wzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Podobno jako opał jest lepsza od słomy zbożowej, gdzieniegdzie to kupują, ale konkretów nie znam. w nowym TOP AGRAR jest właśnie o tym.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj