Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#3921 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 23 grudzień 2012 - 10:01

Pszenica Ozima i jara Afalon tak długo działa??? Dziwne. Z tego co widzę na polu to działa max miesiąc. Na pewno to afalon? Nie raz miałem samosiewy jęczmienia w łubinie pryskanym afalonem i nic mu nie było.

koledzy dlaczego boicie się antywylegaczy? Trzeba tylko patrzeć na pogodę i na to co dzieje się na polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:41
  •  

#3922 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:54

Pszenica Ozima i jara no właśnie sam się dziwie, ale wszystko na to wskazuje bo ma to miejsce na pasie nałozenia oprysku, łubin był na tym kawałku czyściutki. Wapnowałem to pole w tym roku, może to być tez spowodowane toksycznością glinu ale jest to tak jak pisałem na pasie nałożenia oprysku czym jej na wiosne pomóc bo szkoda stanowiska trzeba ja ratowac.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3923 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:30

Pszenica Ozima i jara Dawno temu był taki środek o nazwie Pielisam i służył do odchwaszczania m.in. pszenicy. Zawierał 3 substancje aktywne, jedną z nich był właśnie linuron (17,5%) z Afalonu, maksymalna dawka 2 kg/ha. Można łatwo policzyć że odpowiada to 0,78 L Afalonu 450 SC. Tutaj zbyt duża dawka mogła zrobić swoje. Nawet herbicydy zarejestrowane w danej uprawie nieraz potrafią przyhamować wzrost. Dochodzi do tego jeszcze wrażliwość poszczególnych odmian.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3924 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:32

Pszenica Ozima i jara mi też wydaje się że to nie afalon... ja w marchewce po kilka zabiegów afalonem robie zawsze i wszystko ok. nawet samosiewy owsa rosną sobie w najlepsze...

#3925 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:37

Pszenica Ozima i jara Kolego POL1 ostatnio miałem 3 sezony muszelkę-wiadomo jest to niska odmiana a więc nie potrzeba antywylegacza, teraz mam zasianą Kerubino (odmiana wczesno-średnia) i Potenzial też ponoć średnio-niska odmiana. U mnie w 90 % jak na razie pszenica przychodzi po rzepaku ale nie wiem jak długo tak będzie bo za szybko jest po sobie siana i boję się chociazby kiły. A nawożenie na jesień np jakaś polifoska (dopasowana do zawartośći w składniki w glebie) a na wiosnę 2 dawki saletry amonowej, ok 500 kg.

#3926 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:48

Pszenica Ozima i jara 500kg na ha ? :blink: :blink: :blink:

#3927 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:37

Pszenica Ozima i jara przeważnie 300 kg w I dawce i reszta w drugiej a ty ile dajesz?

#3928 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:43

Pszenica Ozima i jara ja 250-300 jednorazowo.
W tym roku mialem bamberke na ziemniakach i legła w 90% przyszedł grad wichura i ja połozyło.
A zapowiadał się rekord swiata :rolleyes: w plonie.

Wyrebski nie powali Ci sie zboze od takiej ilosci saletry? :blink: :blink: :blink: musisz siać bardzo rzadko ,ja teraz siałem wszystko 220kg/ha i jak widzę na polu jest super nie gęsto i nie za rzedko.
Masz jakieś fotki twojej pszenicy?
Chętnie bym ujżał , bo na pewno jest aż ciemno zielona od tyle azotu. :blink:

Edytowany przez POL1, 23 grudzień 2012 - 13:47.

#3929 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:35

Pszenica Ozima i jara Jakie plony osiągasz po takiej ilości saletry?

#3930 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:56

Pszenica Ozima i jara 4- góra 5 ton.
Wszystko zalezy jeszcze od stanowiska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3931 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:41

Pszenica Ozima i jara

A rozsiewacz na ile rzuca??

Jak innych niemasz zamiar kupować to możesz te zapodać Topisn na T1 a Bravo na T2 ale szału nie bedzie więc twój wybór :D Tylko powiedz jeszcze gdzie je zima przechowywałeś??

trzymam w piwnicy,na 99% nie są przemarznięte tylko 2, lub 3 lata po terminie. Na pszenice zastosował bym Topsin może cos to da a mogę cos do niego domieszac np.mocznik,siarczon magnezu , lub odżywkę i regulator wzrostu? Zobaczę jak pszenica będzie wyglądac, to może jeszcze na liśc flagowy się coś kupi. W tym roku mam zamiar porządnie zadbac o pszenice.Zobaczymy jakie beda efekty bo bez odżywek,regulatora,fungicydy zawsze mam w okolicy 6 ton.

#3932 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:50

Pszenica Ozima i jara Ziemia klasy III, sieje po łubinie. Coś tam przedsiewnie PK, na wiosne 150kg saletry na drugi raz 100kg mocznika, 3x 1l insolu3 razem z siarczanem Mg, na kłos trochę mocznika w opryskiwacz, 1l CCC, T1 bumper, T2 falcon. Jak trzeba to Bi58Nowy. Osiągam plony około 6t. W tym roku było 5.7t

lebek5 to bardzo dobrze ci wychodzi bez fungi 6t. Bez odżywek można jak dajesz regularnie porządną dawkę obornika

#3933 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:02

Pszenica Ozima i jara

Ziemia klasy III, sieje po łubinie. Coś tam przedsiewnie PK, na wiosne 150kg saletry na drugi raz 100kg mocznika, 3x 1l insolu3 razem z siarczanem Mg, na kłos trochę mocznika w opryskiwacz, 1l CCC, T1 bumper, T2 falcon. Jak trzeba to Bi58Nowy. Osiągam plony około 6t. W tym roku było 5.7t

lebek5 to bardzo dobrze ci wychodzi bez fungi 6t. Bez odżywek można jak dajesz regularnie porządną dawkę obornika

To raczej zasługa dobry ziem bo mam 1,2 i troche 3 klasy, zdarza się ze sieję po jęczmieniu pszenice ale na oborniku,ale tęż po bobiku, co roku sieję też poplony. U nas są większe plony jak jest suchy rok niż mokry

#3934 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:25

Pszenica Ozima i jara Do kolegi koniu Ostatnio przeczytałem Twój post w którym piszesz ze osiągasz 10 ton pszenicy z 1 ha i jestem bardzo ciekaw jaką technologię stosujesz aby uzyskac takie plony bo powiem Ci ze jestem pod wrazeniem :)

#3935 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:37

Pszenica Ozima i jara Chętnie i ja się dowiem bo 10 ton z hektara to nie lada wyczyn. :ph34r:
To tak jak ukopać 70 ton z hektara ziemniaków :blink:

Edytowany przez POL1, 23 grudzień 2012 - 20:39.

#3936 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:43

Pszenica Ozima i jara Ja miałem 11 na 4 klasie.Wszystko w terminie dajesz i módl się o dobrą pogodę, bo to jest najważniejsze.

#3937 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:45

Pszenica Ozima i jara raz chyba 3 lata temu miałem 9 t/ha ale to raz tylko a przeważnie ok 6-7 t/ha. Siew pszenicy 200-225 kg/ha. No tak 70 ton ziemniaka z ha to dla mnie chyba nie realne?

#3938 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:52

Pszenica Ozima i jara

Ja miałem 11 na 4 klasie.Wszystko w terminie dajesz i módl się o dobrą pogodę, bo to jest najważniejsze.

Tomku jak ty zebrałeś 11 ton pszenicy to ja w tym roku postaram się z moich 0,20 arów zebrać ponad 14 ton ziemniaka :huh:
Jaka to odmiana była pszenicy że dała Ci 11 ton?

Ale miałeś zważone 11 Ton czy miałeś 3 przyczepy po 3.5 tony? :rolleyes:

#3939 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:58

Pszenica Ozima i jara Stanowisko po rzepaku. Odmiana Toras wysiana w ilości 180kg/ha. Pod korzeń Polifoska 6 w ilości 400kg/ha. Jesienią zabieg na chwasty Maraton 4l + Glean 5-7gr + na mszyce itp Ammo Super 0,1l/ha. Wiosna na start Saletra 34% w ilości 250kg/ha. Pierwszy zabieg na grzyba Tilt Turbo lub zamiennik Zenit 1l/ha + odżywka. Na skracanie Moddus 0,4l + odżywka. Drugi zabieg na grzyba Artea 0,4l + Amistar 0,6l + odzywka. Trzeci zabieg na grzyba Duet Ultra 0,6 l + odżywka. Gdy jest konieczne Pryskane środkami owadobójczymi + odżywka lub owadobójcze dodaje do środków na grzyba. Ostatnia dawka Saletry 34% na kłos w ilości 150kg/ha. To chyba wszystko :) Pozdrawiam i Zdrowych i Wesołych Świąt! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3940 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:15

Pszenica Ozima i jara Wszystko fajnie tylko gdzie 2 dawka azotu bo 130kg azotu to trochę mało na 10ton/ha. Jaka klasa ziemi ?