Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22552 odpowiedzi na ten temat

#3801 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 21 październik 2012 - 16:48

Pszenica Ozima i jara

witam moja pszenica byla siana ok 20 wrzesnia. woj opolskie,przedplon pszenica ozima, klasa ziemi v
zastanawiam sie czy nie wykonac zabiegu fungicydowego by chronic wczenie posiana pszenice.
prosze o pomoc

Siejesz pszenice na Vklasie ? jakaś specialna odmiana na słabsze gleby?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:27
  •  

#3802 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:20

Pszenica Ozima i jara oczywiscie pszenica zaprawiana.
odmiana to brylant od osd.
w top agrar jest artykul o ochronie pszenicy juz jesienia ale chcialbym sie poradzic prawdziwych rolnikow.

#3803 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 październik 2012 - 21:00

Pszenica Ozima i jara Czym była zaprawiana?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3804 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 październik 2012 - 21:19

Pszenica Ozima i jara zaprawa chyba scenic

#3805 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 21 październik 2012 - 21:29

Pszenica Ozima i jara dajecie teraz jakieś odżywki na pszenicę? czy też nie ma to większego sensu, chciałbym dać teraz chociaż mangan i siarczan magnezu, aby dobrze przepłukać opryskiwacz

#3806 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 październik 2012 - 21:29

Pszenica Ozima i jara Powiem Ci tak, dobra zaprawa powinna uchronić pszenicę jesienią przed grzybami. Zagrożenie może być tylko w wypadku słabej zaprawy, lub złego jej zastosowania, a także gdy mamy długą, ciepła, wilgotną jesień i odmianę mocno podatna na grzyba.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3807 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 październik 2012 - 07:31

Pszenica Ozima i jara Koledzy występuje duże porarzenie wirusem żółtej karłowatości jęczmienia,jęczmieni i pszenic.Sprzyja pogoda,no i pamiętamy jakie było porażenie mszyc w czerwcu,to dziadostwo do końca nie wyginęło siedzi w miedzach,nie użytkach itd.
U mnie występuje porażenie w pszenicy sianej najwcześniej 20-wrzesień,puzniejsze zasiewy narazie czyste.Najlepszym rozwiązaniem byłby spadek temperatury poniżej 0,przez kilka dni w nocy,a tak niestety trzeba się pofatygować po jakiegoś śmierdziucha.Im wczesniej tym lepiej.

@kissmy..co do tkzw odzywek i ich stosowania.Wiadomą sprawą jest fakt im wyższa temperatura,oraz im więcej masy zielonej tym lepsze pobieranie składników wprowadzanych dolistnie.Mangan lepsze efekty stosowania wiosennego,wpływ na jakość ziarna itd.Chyba że stosowałeś wapnowanie przed siewem i to formą tlenkową to jak najbardziej mangan teraz.Siarczan magnezu tego nigdy nie zawiele szczególnie magnezu.Jeżeli posiadasz w swoich zbiorach odżywke z dużą zawartością P to jak najbardziej w tej chwili,nie zawsze roślinka może pobrać z gleby taką ilość fosforu jaką potrzebuje,a ten składnik akurat w największym stopniu odpowiada za dobrą zimotrwałość.

Ps.Panowie mam pytanko.Zamokły mi dwa bigi-baki Polidapu.Próbował ktoś może dolistnie

#3808 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 24 październik 2012 - 15:27

Pszenica Ozima i jara Po przedplonach zbożowych gdy w ziemi aż roi się od patogenów grzybowych, sama zaprawa to często zamało, szczególnie tych które działają powierzchniowo tiuram, plochroraz, itp. . Może tegoroczna jeśień nie jest dobrym przykładem lecz rok temu w mojej okolicy od mączniaka i septoriozy paskowanej aż się roiło na polach. No i co nam rolnikowm wtedy pozostaje? Chronić. w obecjej chwili mamy do dyspozycji pare produktów do jesiennej ochrony z których cenie: Artea, Bumper Super.

#3809 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 październik 2012 - 06:49

Pszenica Ozima i jara pszenica doiero zaczyna kielkowac, 1, 2 liscie bedzie miala za kilkanascie dni nie bedzie za pozno na oprysk herbicydowy jak nie bedzie mrozow?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#3810 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 25 październik 2012 - 08:45

Pszenica Ozima i jara W niskich temperaturach najlepszy będzie środek zawierający chlorotoluron ( tolurex itp) . Można nim pryskać nawet przy mninusowych temperaturach ale sam będzie działał jak temperatura będzie utszymywać się co najmniej w granicy 3-5 stopni. Tylko niezniszczysz samosiewów rzepaku, a użycie glenu w niskich temperaturach to inna bajka.

Edytowany przez milanreal1, 25 październik 2012 - 19:08.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3811 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 październik 2012 - 09:52

Pszenica Ozima i jara no wlasnie mam jeszcze troche mieszanki glean legato isoguard. tym lepiej juz nie pryskac?

Edytowany przez milanreal1, 25 październik 2012 - 19:09.
cytowanie poprzedniego posta

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#3812 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 25 październik 2012 - 12:55

Pszenica Ozima i jara Jeśli zboże ma dopiero 1-2 liście to może zprawdz w jakiej fazie rozwojowej są chwasty i czy wogóle wystepują w dużym nasileniu. Legato + IPU najlepiej działają nalistnie więc stosowanie tej mieszanki na czystą ziemię nie ma dużego sensu. A na stosowanie Glenu przy obecnej pogodzie to ryzyko, ( jak ci wnocy przymrozek chwyci pszenica może to negatywnie odczuć i wykazać objawy fitotoksycznośći. Sam raz tak miałem i od tamtej pory uważam na to.

#3813 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 25 październik 2012 - 15:58

Pszenica Ozima i jara Panowie co byście polecili w tej chwili na rolnice w pszenicy. Robi się coraz zimniej, i śniegiem straszą. Dursban da radę przy takiej temperaturze. ??

#3814 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 27 październik 2012 - 21:32

Pszenica Ozima i jara Mija się z celem min 15 stopni.

#3815 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 październik 2012 - 17:23

Pszenica Ozima i jara

Panowie co byście polecili w tej chwili na rolnice w pszenicy. Robi się coraz zimniej, i śniegiem straszą. Dursban da radę przy takiej temperaturze. ??

Mam w pszenicy w kilku miejscach takie żółte place, jakby odgryzione korzonki były, każdy z tych punktów ma przeważnie szerokość jednego lejka i ok 20-30cm długości i na tej długości wszystkie roślinki są żółte (ugryzione). Jest tego ok 50 takich punktów na 1 ha. Czy to są właśnie te rolnice? Jeśli tak to czym i kiedy je zwalczyć.

Edytowany przez Kamilmkm, 29 październik 2012 - 17:27.

#3816 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 01 listopad 2012 - 15:36

Pszenica Ozima i jara Witam,
mam problem a mianowicie na jednym kawałku po tym deszczu i śniegu bardzo zżółkła mi placami pszenica co może być przyczyną? czy to brak magnezu? zapodać jej jeszcze przed zimą siarczan magnezu + odżywkę z duża ilością fosforu? czy dać sobie spokój ? proszę o rady ;)
ZETOR Team !!!

#3817 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 20:11

Pszenica Ozima i jara Na pewno jakiś oprysk magnezem i z odżywką by jej nie zaszkodził ale pamiętajcie, że jest już listopad a temperatury nie za wysokie a musiałoby być podczas zabiegu min 12 stopni do tego dochodzi ranna rosa czy mgły gdzie utrzymują się do godzin popołudniowych. A o wiatrach już nie wspomnę.

#3818 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2012 - 21:31

Pszenica Ozima i jara dokladnie jak pisze kolega wyzej tylko ze ciezko z temperatura i wiatrem;/ chyba jej magnezu brakuje albo slabe ph

#3819 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 16:27

Pszenica Ozima i jara Witam ma ktos moze pszenice jara Tybalt okolice Bialej Podlaskiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3820 Share kajmanek15

kajmanek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, nowe technologie, inwestycje,motoryzacja

Napisany 07 listopad 2012 - 15:54

Pszenica Ozima i jara Koledzy a mam do was takie pytanie czy warto mi zaczynac produkcje roslinna?..aktualnie posiadam produkcje roslinna i zwierzeca ale chce skonczyc z zwierzecom...mam okolo 22ha ale napewno dokupie z 10...ale terz musze pamietac o takim kredycie na remont obory (gdzies z 40 tys)...poradzcie mi...prosze