Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22586 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 czerwiec 2010 - 06:14

Pszenica Ozima i jara 50 kg na ha??? nigdy nie słyszałem o tym zeby dawac 50kg na ha myslalem ze 100kg/ha :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:14
  •  

#362 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 12 czerwiec 2010 - 08:40

Pszenica Ozima i jara 10kg mocznika możesz walić śmiało + nawóz na pszenice nie szkodzi tylko tak jak zacznie kwitnąc to z tydzień poczekaj później będą takie koćki na niej jak pajęczynka ale to już nie kwitnięcie jedziesz śmiało;) ja wczoraj w nocy dawałem czadu:D

#363 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 10:16

Pszenica Ozima i jara w sumie na wiosnę pszenica dostała w dwóch dawkach 180N.plus na jesieni 50N razem to już 230N ale przez te chodzące deszcze trochę z niej wypłukało. nie mam zamiaru sypać trzeciej dawki na klos saletry za droga jest.u mnie saletra 105zł a mocznik 100zł. tak zrobię 10kg mocznika dolistnie na hektar do tego coś na owada jeśli będzie i czekam na żniwa:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 18:41

Pszenica Ozima i jara

Ile można zastosować mocznika na 300litrów wody na hektar w fazie mlecznej dojrzałości ziarna w pszenicy ozimej na polepszenie parametrów. Opryskać samym mocznikiem czy dodać do tego mikroelementy np. Plonowit Z ? Chciałbym to opryskać z chwilą pojawienia sie skrzypionki na kłosach.

W fazie dojrzałości mlecznej zazwyczaj 4-5% roztwór. Wychodziłoby na 300L z 12-15 kg mocznika. Bezpiecznie będzie w granicach 10-12 kg na 300L wody na ha.
Dodatkowo mikroelementy jak najbardziej na tak (np. Wuxal). W ten sposób poprawiamy jakość glutenu.

Pamiętać jednak należy, iż duże ilości opadów deszczu po zastosowanym dokarmianiu, mogą pogorszyć jakość glutenu.

A te skrzypionki to u Ciebie są?
Dość obfite oraz intensywne majowe opady deszczu (szczególnie II i III dekada) powinny zmyć (przynajmniej większość) z powierzchni liści wylęgające się larwy oraz jaja.

#365 Share Maciek4

Maciek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 21:25

Pszenica Ozima i jara Witam. Pogodę dla swojej gminy można znaleźć tu: http://new.meteo.pl/ Najbardziej sprawdza się krótkoterminowa. Potrzebna umiejętność czytania wykresów.:) Nawet prędkość wiatru tu jest. Wiadomo czy pryskać, czy nie pryskać. Pozdrawiam

#366 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2010 - 06:57

Pszenica Ozima i jara Mam takie pytanie czy sieje ktoś pszenice odmiany ostroga. Jeśli tak to proszę o opinie i czy faktycznie lepiej opiera sie zwierzynie leśnej?

#367 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:07

Pszenica Ozima i jara do TOREZ dokładnie 8dni temu zauważyłem pełno robactwa na łodygach i liściach w pszenicy. jak robiłem zabieg na grzyba to dodałem cyperkil na owada. Pewnie jak pszenica będzie w mlecznej dojrzałości ziarna to trzeba będzie robić jeszcze jeden zabieg na owada np. pryszczarka. Wtedy myślę pryskać bi58 plus mocznik 10kg.

#368 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 13 czerwiec 2010 - 10:55

Pszenica Ozima i jara A sorki że pytam ale ja nigdy od owadów zbóż nie pryskem co to daje ?:) bo nie mam np objawów po skrzypionkach które zjadają?

#369 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 12:27

Pszenica Ozima i jara http://adrianolek.co..._szkodnikow.pdf
w sumie ja też dopiero od owadów w pszenicy pryskam dopiero drugi rok, przekonał mnie do tego sąsiad. w wyżej podanym linku ładnie jest to opisane:)

#370 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:15

Pszenica Ozima i jara

Mam takie pytanie czy sieje ktoś pszenice odmiany ostroga. Jeśli tak to proszę o opinie i czy faktycznie lepiej opiera sie zwierzynie leśnej?

ja mam ostroge, ale dopiero pierwszy rok, zimotrwałośc oceniam jako bardzo dobrą,zdrowotność roślin dobra, co do dzików, napewno nie będą się nią interesowały tak jak zwykłymi odmianami(bez ości), z ościstych mam jeszcze ostke, plon bez rewelacji 5-6t z ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 21:03

Pszenica Ozima i jara W piatek zastosowałem Amistar+artea na czesc pszenicy na owada nic nie dałem bo jeszcze nic nie widac. W tym tygodniu bede pryskał reszte bo choroby zaczynaja sie rozwijac.

#372 Share kubacik13

kubacik13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 12:55

Pszenica Ozima i jara

My w tamtym roku pryskaliśmy
1 Lintur +Atlantis,
2 Factor + Atlantis,
2 Granstar + Atribut i
4 Lintur + Axial
Te ostatnie to były dosyć drogie, prawie 170zł/ha, Te trzecie to jakoś 120/130zł/ha, a te dwie pierwsze to prawie 150/ha. Środki były skuteczne , pola czyściutkie, aż przyszły te deszcze i trochę w pszenicy przytulii się wybiło i problem
W tym sezonie wszystko pryskaliśmy jesieniom Gleanem i Jęczmień Expert met, teraz tylko wiosna zrobimy poprawkę na dwuliścienne, tylko nie wiem jeszcze czym

Tym pierwszym zestawem to pryskałeś wiosną czy jesienią???

#373 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 19:35

Pszenica Ozima i jara Ktoś zaóważył że coś sie dziej z pszenicą? Kłosy raptownie zbielały zwłaszcza po stanowiskach zbożowych.Zjawisko ma charakter placowy i stale sie powiększa a dodam że dostały po 3 zabiegi fungicydowe.

#374 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 16:00

Pszenica Ozima i jara Tzw. choroby podsuszkowe. I nawet 4 zabieg fungi nic nie pomoże. Prawdopodobnie i odmiana słabo znosi stanowisko po zbożu (np. Ludwig, Cubus, Trend, Bogatka).

W ubiegłym roku zaobserwowałem identyczną sytuację. Pszenice 3-krotnie pryskane a kłosy bielały w zastraszającym tempie. Do tego stopnia, że końcem czerwca plantacja nadawała się do omłotu :D .

Co to będzie za kilka lat? ;)

#375 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 17:53

Pszenica Ozima i jara Także Figura, Legenda która do tego roku zawsze była najzdrowsza, skagen i każda inna w mym rejonie.Teraz pytanie ile zje plonu ;) ?Po rzepakach mało lepiej a nawet tak samo.

#376 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 20:47

Pszenica Ozima i jara Tu nie chodzi o ilość zabiegów ale o jakość najważniejszy w chorobach pszenicy jest pierwszy zabieg a więc ochroniona podstawa. I niestety później nawet dziesięć zabiegów nie jest wstanie naprawić błędu w T1.

#377 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 14:13

Pszenica Ozima i jara to jest wina nas samych rolników ze co rok mamy w płodozmianie 80% zbóż , a to czy się zastosuje na T1 10 razy "amistar" tez wiele niema tu do rzeczy, bo to głownie zależy od przebiegu pogody ;/

#378 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 17:26

Pszenica Ozima i jara Panowie, umnie poszedł Duet Ultra , potem Artea a na kłos Falcon+Impact i jeśli to słaba ochrona to ja juz niewiem czym pryskać.Umnie jest zazwyczaj rzepak pszenica , pszenica i znów rzepak także zmianowanie jest ale po rzepaku troche mniej choć i tak pszenica bieleje. Figure w c1 zasianą po pszenicy to już niema zielonego zdzbła.Za tydzień pod kose pójdzie.

#379 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 07:05

Pszenica Ozima i jara Moja rada taka nie dawajcie duetu ultra na pierwszy zabieg, to jest za słaba ochrona. U mnie na pierwszy zabieg poszło capallo 1,4l na na drugi Prosaro 0,5l + Orius 0,5l, pszenica do tej pory zielona ale to tylko jedna odmiana, bo mam też odmiane Zyta i na nią poszło T1 Falcon 0,6l, T2 Duet ultra 0,6l, T3 Prosaro 0,5l + Orius 0,5l i tylko na tej odmianie jest duże porażenie przez choroby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 20:52

Pszenica Ozima i jara farmerfm pomieszałeś całkowicie kolejność środków Artea na T2 to nieporozumienie to jest środek chroniący kłos. Duet jest za słaby na T1 przyzam rację dla poosa21 capallo jest rewelacyjne jeżeli chodzi o choroby podstawy źdźbła.