Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156

Dziękuje. :) Myślałem o Capallo ale niestety cena powala z nóg.Więc zostanę przy opcji mieszenej Tilt+Mirage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Hejka , forumowicze takie pytanko?

Co na T1 byście proponowali? bardziej na grzybka w pszenicy? mysle o 2 zabiagach

 

Tilt Turbo+Mirage

Alert+Leander

Bumper

Capallo

 

Który z tych środków byłby wsam raz na T1 , i dobrze zabezpieczył przed mączniakiem i podstawą ?

Do Alertu dałbym 0,15 Taliusa, lepiej na mączniaka podziała jak Leander. Z tym że zabieg trzeba wykonać przed pojawieniem się choroby. W zeszłym roku po takiej mieszaninie pszenica była zdrowa do zabiegu T3 ( kwitnienie). Jak mączniak już jest, wtedy jak najbardziej Leander.

W tym roku pójdzie albo Tilt Turbo 0,6 + Mirage 0,6, albo Wirtuoz 1,1l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Hejka , forumowicze takie pytanko?

Co na T1 byście proponowali? bardziej na grzybka w pszenicy? mysle o 2 zabiagach

 

Tilt Turbo+Mirage

Alert+Leander

Bumper

Capallo

 

Który z tych środków byłby wsam raz na T1 , i dobrze zabezpieczył przed mączniakiem i podstawą ?

Moim zdaniem taka kolejność, uwzględniając który byłby najlepszy:

1 Capalo

2 Tilt Turbo + Mirage

3 Alert + Leander

4 Bumper

Dziękuje. :) Myślałem o Capallo ale niestety cena powala z nóg.Więc zostanę przy opcji mieszenej Tilt+Mirage.

 

A ile wy tego chcecie lać? kazdego pełna zalecaną dawke? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja tylko ninapisze jakie preparaty stosuję na t1 wymienie może substancje czynne ilości dobieram zeby zamknąć się w odpowiednich dawkach i nie przekroczyć 1oozł na ha

karbendazym

prochloraz

fenpropidyna

tebukonazol

petarda na wiekszość chorób


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim kątem wystarczająco skuteczny?

 

Co z tym Sarfunem? Nie jest skuteczny?

 

Menara 410 EC - to jakaś nowość? Jakieś opinie, spostrzeżenia?

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Maneta to nic innego niż Artea tylko że zmienili proporcje substancji aktywnych. Z reguły uważam że to dobry środek na T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maneta to nic innego niż Artea tylko że zmienili proporcje substancji aktywnych. Z reguły uważam że to dobry środek na T3.

 

A na T2 w ochronie 2 zabiegowej?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

ja tylko ninapisze jakie preparaty stosuję na t1 wymienie może substancje czynne ilości dobieram zeby zamknąć się w odpowiednich dawkach i nie przekroczyć 1oozł na ha

karbendazym

prochloraz

fenpropidyna

tebukonazol

petarda na wiekszość chorób

 

Podaj nazwy środków które wykorzystujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Sarfun pro-substancje aktywne propikonazol i kerbendazyl.Niby na łamliwośc i choroby podstawy oraz mączniaka powinno wystarczyć,ale przydałby się jeszcze prochloraz.

 

 

Jack wygrywa z tą minetą na t3.dobre....pewnie powali lub pochlonie wszystkie patogeny lub też wchłonie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Na t1 wystarczy Sarfun pro, jest tanio i wystarczająco skutecznie.

 

Chyba na plon rzędu 3-4t/ha. Powiedz pod jaką chorobę na T1 jest wystarczająco skuteczny?? Jedyne co to zgorzel chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A polecieć samym Mirage?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostosowane do możliwości stanowisk: 5-6 ton max pszenżyta, pszenicy max 5.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jesli zakladasz plon 5 t to na pierwszy zabieg polecilbym tobie alert lub yamato preparaty dwuskladnikowe.na klos duett lub artea.koszt ochrony ponizej 200 zl.sam mirage bedzie za slaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Podaj nazwy środków które wykorzystujesz?

karbendazym (helben, karben )

fenpropidyna (tern ,leander)

prochloraz(mirage, prorok, promax)

tebukonazol(tebu ,orius, syrius, riza, itd.)

tak to wszystko na pierwszy zabieg oczywiście w odpowiednich proporcjach kwota około 105zł na ten rok

nie powiem bo capallo jest bardzo dobre na t1 unix też ale ceny tych preparatów odrzucają dlatego mieszam

na t2 będzie epoksykonazol +tiofanat +propikonazol ewentualnie coś ze strobi

na t3 sam tebukonazol który bedzie wystarczajaco skuteczny

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

karbendazym (helben, karben )

fenpropidyna (tern ,leander)

prochloraz(mirage, prorok, promax)

tebukonazol(tebu ,orius, syrius, riza, itd.)

tak to wszystko na pierwszy zabieg oczywiście w odpowiednich proporcjach kwota około 105zł na ten rok

nie powiem bo capallo jest bardzo dobre na t1 unix też ale ceny tych preparatów odrzucają dlatego mieszam

na t2 będzie epoksykonazol +tiofanat +propikonazol ewentualnie coś ze strobi

na t3 sam tebukonazol który bedzie wystarczajaco skuteczny

 

Stosujesz 2 razy tą samą substancje w ochronie?? Ja zamiast tebukonazou dałbym epox. jak już 2x to samo dawać. Na T2 myśle protiokonazol albo epoksykonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak stosuje 2 razy tebu jest to dopuszczlne i skuteczne gdyż nie jest po sobie a daje epoksykonazol na t2


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj