Polecane posty

poosa21    837

Perz a co to jest??? :)

Bardziej mi chodzi o zwalczenie miotły i owsa głuchego. Koszt w granicach 110zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie wiem czemu u mnie w okolicy apyros żle działa, już niejeden się na nim przejechał , ja też tylko raz nim pryskałem i było bardzo źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@marcin2057

na wiosnę zlustrujesz plantację i zobaczysz czy potrzebna będzie poprawka, warunki na jesień tragiczne nie były (przynajmniej u mnie) być może nie będziesz musiał poprawiać.

 

@Tomek90

coś dwa lata temu robiłem mieszaninę attributu 60g plus 0,5l mustanga 306se i powiem, że miotły była tylko śladowa ilość, tylko kurczę drogo ta mieszanina wychodzi :( i coraz bardziej zastanawiam się na tym lancetem...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jaką dawkę dawałeś i z jakim środkiem był łączony w jakiej dawce

wiem że było mieszane z aurorą, ale jakie dawki to nie pamiętam, to było pewnie ponad 10 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

to ciężko powiedzieć czemu nie podziałał może pogoda obniżyła skuteczność. Ja jestem zadowolony ale stosuję go albo z mustangiem albo ze starane, przemiennie z innymi herbicydami zwalczającymi jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czym można mieszać Foxtrot 069 EW na chwasty dwuliścienne w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym?

Edytowano przez przemaskrakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

w jęczmieniu radziłbym opryskać parę dni po dwuliściennych a w pszenicy można łączyć bez obawy ze starane mustangiem granstarem sekatorem itd

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej mieszance na jęczmień jary:

Starane 250 EC 0,6-0,8 l/ha + Puma Uniwersal 069 EW 1-1,2 l/ha

 

Wacham się między poszczególnymi mieszankami na jęczmień jary i pszenice ozimą:

Starane 250 EC 0,6-0,8 l/ha + Puma Uniwersal 069 EW 1-1,2 l/ha

Puma Uniwersal 069 EW 1,2 l/ha + Sekator 125 OD 0,15 l/ha

Axial 100 EC – 0,45 l/ha + Adigor 440 EC – 1,35 l/ha + Lintur 70 WG 150 g/ha + Trend 90 EC 0,1 l na 100 l

 

Która według was najlepsza?

Edytowano przez przemaskrakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

można łączyć ale wtedy musisz dać wyższą dawkę, wszystkie środki osłabiają działanie pumy, ja na przykład pryskałem z chwastoxem i było dobrze ale dawałem trochę więcej niż minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Na etykiecie Foxtrota odpowiednika pumy wyczytałem ze po dodaniu 1 l. adiuwanta atpolan można obniżyc dawkę środka z 1 litra do 0,5, jeżeli nie ma to wpływy na skuteczność środka to daje to sporą oszczędność. Bez adiuwanta koszt zabiegu przy minimalnej dawce to około 130 zł. Z adiuwantem wychodzi około 80 zł (1 l. atpolanu kosztuje maksymalnie 15 zł.) Może ktoś stosował takie połączenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

faktycznie można łączyć. Ja pryskałem Pumą z 10 lat temu i mówili że tylko samą można pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

panowie ile wysiać pszenicy przewódkowej Monsun? Klasa IVa-IVb i czy planowany wysiew 23 Marca nie bedzie zbyt poźnym jak na przewódke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

Ja jesienią 2012 roku opryskałem dwa pola pszenicy ozimej następującymi miksami:

 

I. 40 ha

Expert met 0,25 gr

Legato 0,15l

Glin 0,5g

 

II. 50 ha

Boxer 2l

Tolurex 1,5l

Glin 10g

 

Mam nadzieję że na wiosnę zobaczę przynajmniej średnie efekty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

panowie ile wysiać pszenicy przewódkowej Monsun? Klasa IVa-IVb i czy planowany wysiew 23 Marca nie bedzie zbyt poźnym jak na przewódke?

 

A z jakim materiałem siewnym masz do czynienia. Jeśli kwalifikat wystarczy 160kg. Jeśli własny no to niestety 200kg musisz liczyć. Tym bardziej na tak późny siew. Radze ci jak będzie to możliwe zasiać w pierwszej lub max drugiej dekadzie marca.

Monsun to pszenica jara którą wykorzystuje się jako przewódkę. Ale w czasie siewu wiosennego to nie ma najmniejszego znaczenia.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Dzisiaj byłem na szkoleniu na temat uprawy zbóż ozimych i jarych i facet powiedział że potas powinien być dawany ok w stosunku do azotu 1:1 i fosfor 0,8 bo inaczej roślina nie pobierze azotu i mówił, że można stosować nawozy fosforowo-potasowe wczesną wiosną na pszenice ale czy rośliny pobierą te składniki ? bo moim zdaniem nawóz zadziała dopiero pod następna uprawą? a jeżeli można to jaki nawóz wybrać? sól potasową ? na jesień dawałem polifoskę 8 w ilości 200kg/ha czyli tylko po 48kg PK czyli trochę za mało proszę o wasze opinie :) Pozdrawiam


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wszystko zależy od zasobności ziemi, jeśli jest choćby średnia to nie na sensy tyle fosforu i potasu ładować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zdecydowanie, zresztą to zależy nie tylko od zasobności ale tez od pobrania jednostkowego przez roślinę. ale P aż 0,8 to zdecydowanie za dużo...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Witam,

Dzisiaj byłem na szkoleniu na temat uprawy zbóż ozimych i jarych i facet powiedział że potas powinien być dawany ok w stosunku do azotu 1:1 i fosfor 0,8 bo inaczej roślina nie pobierze azotu i mówił, że można stosować nawozy fosforowo-potasowe wczesną wiosną na pszenice ale czy rośliny pobierą te składniki ? bo moim zdaniem nawóz zadziała dopiero pod następna uprawą? a jeżeli można to jaki nawóz wybrać? sól potasową ? na jesień dawałem polifoskę 8 w ilości 200kg/ha czyli tylko po 48kg PK czyli trochę za mało proszę o wasze opinie :) Pozdrawiam

Facet rzucając takie stwierdzenie,pewnie wyszedł z zalozenia iż 50% uczestników szkolenia ma słaby zasób wiedzy z tematu uprawy, nawożenia[nie mam na myśli Ciebie] skoro wszystkim zaproponował ten sam schemat.Zamiast użyć stwierdzenia iż nawożenie to indywidualna sprawa każdego gospodarstwa pod względem zasobności gleby a nie rośliny uprawianej.Taki stosunek azotu do potasu[1:1]fajnie się sprawdza ale przy produkcji ziemniaka na cele konsumpcyjne[nie ekologiczne oczywiście].Najlepszy stosunek który utrzymuje zasobność gleby na odpowiednim poziomie wynosi 1:1,5 P do K w jednym roku do 1: 1 w roku drugim w całym okresie wegetacji rośliny uprawianej.Wyjątkiem zmiany tego stosunku jest uprawa roślin z gatunku potaso-lubnych.Co do nawożenia wiosennego P i K,potas jak najbardzie j w formie soli,uwzględniając ilość opadów w okresie jesienno-zimowym oraz nawożenie jesienne.Fosfor nie polecam,choć znam gospodarstwa które praktykują nawożenie tym skladnikiem w tym okresie,uwzględniając głównie jednak rośline następczą.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

A co polecacie z fungicydów na pszenice tonacje na stanowisku po jęczmieniu jarym na oborniku, poplonem była facelia + 20m3 gnojówki, pod korzeń dałem 250kg polifoski 6 siana pod koniec września w ilości 180kg/ha.

Nigdy jeszcze nie stosowałem ochrony fungicydowej i w tym roku będę stosował i proszę was o podpowiedzi jakich środków użyć tak aby były skuteczne i najlepiej nie drogi, czy polecacie 2 zabiegi czy 1. Jak bym kupował fungicydy to najlepiej jak by były dobre na żyto, pszenżyto i jęczmień jary. Kupować fungicydy te droższe z większą ilością substancji czy lepiej te tańsze i mieszać,jakie najlepiej polecacie ? Proszę o wyrozumiałość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj