Polecane posty

slawek2209    161

a jak oceniacie Legato Plus 600SC bo pryskałem na jesień Tonacje i widzę, że zostało sporo przytulii czepnej więc czym ewentualnie można poprawić ?

pryskanie samym legato bylo bledem poniewaz przepusci miotle,przytulie,chabra.pozostaje wiosna poprawic apyros z mustangiem ,atlantis i mustang ewentualnie lancet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

dzięki Panowie za odpowiedź bo właśnie zastanawiałem się czym prysnąć na wiosnę. Na pewno tam gdzie mi się perz odbił to zastosuję attribut 70WG w większej dawce ale tam na jesień rzepaku nie będzie. Ale na ponad 13ha mam wolną rękę, myślałem by wszystko prysnąć attributem + mustang ale ta mieszanka wychodzi dosyć drogo a lancet plus z tego co wiem to 120zł na ha, dużo właśnie pochlebnych opinii słyszałem na temat tego herbicydu :)

Jeszcze mam pytanie odnośnie Axiala pryskał ktoś nim w jęczmieniu jarym??? Pryskałem swego czasu w ozimym to jednoliścienne siadły bez zarzutów, tylko nie próbowałem w jarym ma ktoś jakieś doświadczenie??? bo zawsze stosowałem PUMĘ ale ta dosyć drogo wychodzi :(

 

Legato Plus 600 Sc ten środek z kolei znam dobrze stosowałem go w zeszłym sezonie, powiem uczciwie, że pasowało by dodać na dwuliścienne coś do tego bo chaber nie ruszyło, a jednoliścienne to owies głuchy gdzieniegdzie i stokłosa się trafiała....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

axial zalatwi owies nawet przed kloszeniem.w dawce 0.45 zwalcza zycice jesli z nia ma ktos problem.uwaga z atributem nie jest taki bezpieczny dla zboz.moga stracic wigor po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też się przejechałem na Legato 600 SC, został chaber i rumian, ale mogę sobie to tłumaczyć tym, że jesień w 2011 była sucha i dlatego przepuścił te chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz coś poradzić na chabra co stosować jesienią, a co wiosną, mam z nim problem <_<

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Lancet plus zwalczy chabra bo też go nie doczytałem na ulotce???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Możesz coś poradzić na chabra co stosować jesienią, a co wiosną, mam z nim problem <_<

jesienia zalatwi problem z chabrem snajper 1.4 l z dodatkiem glean 7-10 g to dodatek na samosiewy rzepaku.wiosna mustag forte w jarych 0.8 w ozimych 1 l.dziala bez zarzutu u mnie od paru lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oki dzięki za radę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dwa lata temu pryskałem jęczmień ozimy Axialem to mieszałem z Chwastoxem Turbo efekt bardzo dobry :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

no to ładnie, we wrześniu pytałem a AF i nikt nie powiedział, że oprysk Legato Plus to nie jest za dobry pomysł, a opryskałem cały obsiany areał, no ale trudno, a z tego co zauważyłem to nie widać ani chabra ani miotły tylko na jednym kawałku jest sopro przytuli ale może dlatego, że były tam spore pacynki, dodam, że pryskałem powschodowo. Na innym kawałku na VI klasie w życie jest miotła lecz to taka miotła co rośnie do ok 10cm i nigdy nie mogłem jej zwalczyć, a zazwyczaj pryskałem Gleanem. To co polecacie na poprawkę pszenicy na przytulie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2166

@marcin2057 Legato solo jest słaby przepuści troche zielska, Legato w połączeniu z Expert Met ładnie czyści ;)

@jaco Attribut+Mustang przepuści miotłę w ozimych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co sądzicie o wpływie działania herbicydów, względem odczynu pH gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

 

@jaco Attribut+Mustang przepuści miotłę w ozimych.

to zależy w jakiej dawce, ale raczej nie powinno być problemu, co do poprawki na przytulię najtaniej wyjdzie aurora, niecałe 40 zł na ha , chyba że masz jeszcze inne chwasty, można na przykład mustanga, który może przepuścić przytulię i do tego połowę dawki Aurory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2166

Nie pamietam jak była dawka ale przepuścił ten zestaw od groma miotły w pszenicy oz. i u innych słyszałem taką sytuację. W tamtym roku Grodyl na przytulię ale jak już kłosy się pokazały, to wycią jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    111

Tomek90

Dodawałeś do Attributa wspomagacz np. Atpolan? Jeśli nie, to masz odpowiedź. Różnica pomiędzy działaniem z i bez wspomagacza jest kolosalna. Nie wiem dlaczego Bayer przez tyle lat sprzedawał go solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

Mustang Forte 1l/ha + Atlantis 0,5l + Actirob 0,5l i masz załatwione jedno i dwuliścienne. Plus tego że tą mieszanke można stosować w późniejszych fazach zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2166

Nie, było bez adiuwant'a być może tu leżał problem.

Mustang w połączeniu z Protuganem jedynie u mnie ładnie wycinał zielsko jak i pszenice jak przytrzymał się senior na sec. :D gołe pasy 15m w poprzek były.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

Znajmomy leci wszystko na wiosnę Gold + Protugan. Za dwie godziny wszystkie chwasty ma poskręcane :) Fakt, śmierdzi ale działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

U mnie sie sprawdzają dwa pakiety ochrony

attribut 60g + granstar 20g + wspomagacz

apyros 13g + mustang forte 0,8l + wspomagacz

po pierwczym nie mozna siać rzapaku a po drugim buraków, oba skuteczne aż do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2166

Znajmomy leci wszystko na wiosnę Gold + Protugan. Za dwie godziny wszystkie chwasty ma poskręcane :) Fakt, śmierdzi ale działa :D

 

Z jesieni nie pryska ozimeo czy mówisz o jarej??

 

@poosa21 stosujesz apyros/attribut ze względu na perz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

Pszenice ozimą pryska tą mieszanką na wiosnę. Od kilku lat tym pryska i nie chce nic innego :) a wiem bo kupuje u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj