Polecane posty

west    46

Tu nie chodzi o ilość zabiegów ale o jakość najważniejszy w chorobach pszenicy jest pierwszy zabieg a więc ochroniona podstawa. I niestety później nawet dziesięć zabiegów nie jest wstanie naprawić błędu w T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

to jest wina nas samych rolników ze co rok mamy w płodozmianie 80% zbóż , a to czy się zastosuje na T1 10 razy "amistar" tez wiele niema tu do rzeczy, bo to głownie zależy od przebiegu pogody ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panowie, umnie poszedł Duet Ultra , potem Artea a na kłos Falcon+Impact i jeśli to słaba ochrona to ja juz niewiem czym pryskać.Umnie jest zazwyczaj rzepak pszenica , pszenica i znów rzepak także zmianowanie jest ale po rzepaku troche mniej choć i tak pszenica bieleje. Figure w c1 zasianą po pszenicy to już niema zielonego zdzbła.Za tydzień pod kose pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Moja rada taka nie dawajcie duetu ultra na pierwszy zabieg, to jest za słaba ochrona. U mnie na pierwszy zabieg poszło capallo 1,4l na na drugi Prosaro 0,5l + Orius 0,5l, pszenica do tej pory zielona ale to tylko jedna odmiana, bo mam też odmiane Zyta i na nią poszło T1 Falcon 0,6l, T2 Duet ultra 0,6l, T3 Prosaro 0,5l + Orius 0,5l i tylko na tej odmianie jest duże porażenie przez choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

farmerfm pomieszałeś całkowicie kolejność środków Artea na T2 to nieporozumienie to jest środek chroniący kłos. Duet jest za słaby na T1 przyzam rację dla poosa21 capallo jest rewelacyjne jeżeli chodzi o choroby podstawy źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

U mnie w okolicy kilka osób młóciło już pszenice i jest niemiła niespodzianka z wyglądu są ok a plon słaby, jakieś średnio 3t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U mnie wyszło: 1 działka 3,5t/ha druga 4t/ha trzecia pewnie też 3,5t/ha - w poniedziałek pod kosę pójdzie. Pogoda zrobiła swoje, najpierw mokro potem susza. System korzeniowy padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

W tym roku cudów nie bedzie ,jara pszenicy do d*py jest w tym roku całkiem :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie cos dzieje mi sie z pszenica zaczeła czernieć ale teraz dopiero to widac przedtem nic co to jest ??????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ale ziarno ma dobre? Bo jeżeli tylko plewa czernieje to nic jej nie będzie, grzyb siada i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

W tym roku posiałem pierwszy raz bogatke i mam pytanie czy słaby gluten oraz taki blady kolor ziarna to typowe cechy tej odmiany? MTZ ziarna jest wysokie. Przed opadami wyglądała podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Witam. Mam do was pytanie. Czy wyrosnie mi pszenica na IVkl ziemi? Jeśli tak to jakie trzeba zastosowac zabiegi zeby uzyskac w miarę dobry plon. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

no czemu ma nie wyrosnąć? nawet na VI ci wyrośnie ale ile zbierzesz to już inna sprawa :D IV klasa nie jest zła. w tym roku miałem posianą jarą i nieźle sypnęła. Dobrze się sprawdził materiał kwalifikowany więc polecam nasiona z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A mnie interesowalaby odmiana pszenicy IZYDA sial ktos taka ? bede wdzieczny za informacje na temat tej odmiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Witam. Mam do was pytanie. Czy wyrosnie mi pszenica na IVkl ziemi? Jeśli tak to jakie trzeba zastosowac zabiegi zeby uzyskac w miarę dobry plon. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Wyrośnie, wyrośnie, każda wyrośnie.

Im lepsza kultura gleby tym optymistyczniejsze prognozy co do plonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A mnie interesowalaby odmiana pszenicy IZYDA sial ktos taka ? bede wdzieczny za informacje na temat tej odmiany:)

Miałem Izydę na niewielkim areale w stanowisku po owsie.Plonowała ok 5 ton z ha i moim zdaniem był to niezły wynik na polu na którym jest monokultura zbożowa.Ziarno zostawiłem do siewu i nie znam parametrów, ale wizualnie jest bardzo dorodne i stosunkowo cięzkie.Z tego co wiem jest to odmiana która wytrzymuje słabe stanowiska i reaguje na przedplon zbożowy jednym z najniższych spadków plonów w palecie dostępnych pszenic,przeznaczona jest na cele paszowe, ma niezłą zdrowotność i wytrzymałość na wyleganie,choć jest stosunkowo wysoka.Niezła odmiana do uprawy ekstensywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RADEK21    0

witam wszystkich szanownie i prosze o podpowiedz planuje wsiac 15h przenicy tybalt na poplonie rosł owies i zyto a 2 lata w stecz rzepak i bije sie z myslami co nawozic myslalem o nawozie sztucznym wieloskladnikowym a opryski to pod korzen glean prysnac chcem odrazu po siewie i powturzyc to za 2-3 tyg a gdy roslina zacznie wegetowac to chcialem ja prysnac apyrosem+atpolan i powtarzac i myslalem tez o chwastoxie turbo ta czynnosc do pierwszego kolanka na na rurce slomy prosze moze o jakies nakierowanie czy ide w dobrym kierunku musze dodac ze dzialam sam juz od 3 lat a mam 21 pozdrawiam i czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsze pod korzeń przy średniej zasobności są polifoski 6,8(300kg) lub fosforan + sól potasowa(150kg + 150kg). To na plon ok.6t. Pogłównie najlepiej w saletrze w fazie krzewienia i kłoszenia. Na chwasty dwuliścienne(bo o te chyba chodzi) proponowałbym właśnie chwastox turbo - działa dość dobrze. A jeśli masz problem z owsem głuchym lub miotłą to dobra jest Puma uniwersal. Droga ale warta swojej ceny. Myślę że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RADEK21    0

pomogles wielkie dzieki B)

 

te ilosci oczywiscie sa podane na chektar??

 

na jara pszenice1 dawka saletry 250kg

2 dawka saletry 150kg

3 dawka saletry 100kg

 

albo

100 kg mocznika przed siewem

a poozniej

1 saletra 200kg

2 100 kg

3 100 kg

i nie podwazam twojego zdania hehehtylko sie radze ...

 

i jak sadzisz ze ten tybalt jest sluszna decyzja bo zalezy mi na jakosci i wydajnosci jakies 5-6t/h

 

i jak bym mogl pana prosic to jeszcze raz te prporcjie na 1h tych nawozow ...i z ta saletra co mam zrobic bo nie zalapalem:) z gory dzieki i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

jeśli chodzi ci o jakość to przydało by się polifoskę sypnąć. no chyba że robiłeś badanie gleby to wtedy wiesz czego zborzu będzie brakowało.


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RADEK21    0

wlasnie nie badalem nie wiem jakie ph

a

 

300kg/h taki przed siewem to zrobic najlepiej... zeby ziemia przykryla

 

tyle co moge powiedziec to bylo wozone wapno azotowe 3 lata temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj