Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28632 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 08:36

Pszenica Ozima i jara A czemu trzeba sie spodziewać takiej temp??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:49
  •  

#3322 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 10:21

Pszenica Ozima i jara Biorąc pod uwagę dwie minione zimy wielce prawdopodobna powtórka z lutego tego roku.Jednak jak to mówią ',,rok rokowi nie równy.
Polecam pszenice akratos,przezimowała do -27+wiatr,bez śniegu,co prawda wygląd w marcu miała nie ciekawy,jak wszystkie oziminy oprócz żyta w tym roku.Ostatnio szacowaliśmy plon na niej,narazie 8-8,5t/ha,wiadomo pełna weryfikacja po zbiorze.Mam ją pierwszy rok i napewno nie ostatni.Za to z bumerem się chyba pożegnam,na rzecz pszenicy tores-toras[moge przekręcić nazwe],gdzieś tu jest mowa o niej na tym forum.Jak sie nie myle chyba kolega Yacenty ją ma.W moim regionie słyszałem dużo pozytywów na temat tej odmiany.

#3323 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 15:46

Pszenica Ozima i jara U nas niestety akratos bardzo słabo przezimował. Mimo tego że był najlepszy jesienią.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3324 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 16:30

Pszenica Ozima i jara silva a ktora pszenica u Ciebie najlepiej przezimowala? ktora bedziesz siał napewno na jesieni?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#3325 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 16:41

Pszenica Ozima i jara nie ma takiej pszenicy, która sobie poradzi z temperatura - 30 i brakiem śniegu, osobiście mieszkam koło Wrocławia, więc książkowo najłagodniejsze zimy..... i co u mnie na wiosce zostało dosłownie kilka ha pszenicy...... a było zaledwie - 20, i to nie mrozy zimowe niszczą zboża i rzepaki tylko jak jest w zimie -20 i zboża są osłabione i przychodzi w marcu -10 na takie osłabione zboże i pozamiatane..... w tym roku właśnie to było przyczyna takich wymarznięć, u mnie wszystkie pszenice żyły zaraz po zimie .........

można by było wrócić do starych pszenic jakie siali nasi dziadowie bo wtedy mrozy w zimie rzędu -30 były normą tylko kto będzie chciał obsewać pola taka pszenica o takim potencjale plonowanie jakie w tedy były ???

Edytowany przez 1piotr1, 20 czerwiec 2012 - 16:43.

#3326 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9213 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:08

Pszenica Ozima i jara Kiedyś to sypały 2-3t. A gdybyś teraz siał np orkisz to więcej jak 4t nie wyciągniesz. Nie mam orkiszu ale gadałem z facetem co uprawia. Możesz dać nawożenie na 8t, a i tak sypnie połowę mniej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3327 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:21

Pszenica Ozima i jara Praktycznie jedyna co zostałato tonacja choć bez rewelacji ale super się zregenerowała za to. Mam foty ale jakiś mądry zrobił że nie da sie wstawiać. Jakieś limity są.

#3328 Share wiki21

wiki21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 12:25

Pszenica Ozima i jara Witam kolegów ! sprawa bardzo pilna ! w pszenicy jarej odbiła się przytulia .jest jej mnóstwo. pszenica już kwitnie. czy mogę potraktować ją starane lub grodylem bez szkody dla pszenicy? dzięki za odpowiedź. pozdrawiam!

#3329 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 czerwiec 2012 - 12:49

Pszenica Ozima i jara tzn fungicydy napewno można stosować w czasie kwitnienia, ale herbicydy to nie wiem, lepiej poczekaj te kilka dni aż przekwitnie. Ja też teraz będę pryskać pszenżyto ozime na przytulię. kiedys pryskałem ozime pszenżyto, pszenicę i jęczmien, i nic sie nie stało, ale czekałem na przekwitnienie.

#3330 Share wiki21

wiki21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:12

Pszenica Ozima i jara

tzn fungicydy napewno można stosować w czasie kwitnienia, ale herbicydy to nie wiem, lepiej poczekaj te kilka dni aż przekwitnie. Ja też teraz będę pryskać pszenżyto ozime na przytulię. kiedys pryskałem ozime pszenżyto, pszenicę i jęczmien, i nic sie nie stało, ale czekałem na przekwitnienie.

właśnie zjechałem z pola prysnołem duetem +bamper250 i faktycznie poczekam aż przekwitnie. dzięki za odpowiedż i pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8415 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 07:39

Pszenica Ozima i jara Zauważyłem u mnie i u sąsiadów że na pszenicy żółkną liście flagowe. Nie schnie tylko żółknie, na kolor cytrynowy.
Przeważnie jet to na pszenicy ozimej, ale i trafia się na jarej.
Pszenice pryskane 3 razy na grzyba, dobrymi środkami.
Ale u wszystkich na okolice tak się robi.
Są to place na polach dość duże.
Różnie mówią że to susza, jakiś grzyb, lub słyszałem że wirus z jesieni od mszycy.
Ma ktoś pomysł co to może być.

#3332 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1178 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 09:51

Pszenica Ozima i jara byś musiał jakieś dokładne zdjęcia wstawić

#3333 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 11:06

Pszenica Ozima i jara Kolegpo na przytulje proponuje Starane po kwitnieniu,delikatniejszy od Grodylu. Stosowałem na połowie plantacji i znizki plonu nie było.

#3334 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 16:24

Pszenica Ozima i jara Panowie u mnie podobnie jak u kolegi tomek73Po prostu nie wiem co robić i boję sie że nie będzie w stanie wytworzyć pełnego ziarna. Pszenica kwitła 2 tygodnie temu. Liści flagwych po prostu juz prawie nie ma, najpierw zółkły, potem przeszły w kolor pomarańczowy a teraz wiszą takie brązowe. W łanie stoją same dorodne, długie kłosy. Jaka jest gwarancja że to żółknienie nie przeniesie się na kłos? Sprawdzałem co jest pod plewa i jest wytworzone ziarno tak w 80%. Łodyga póki co też jest ciemno zielona. Panowie czy cos jeszcze z tego bedzie? Zanosiło się na prawdę świetnie, miałem jedną z najładniejszych pszenic w okolicy(odmiana Turnia).

#3335 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 19:30

Pszenica Ozima i jara Susza jak najbardziej. Ale może i azotu brakować jak duża i ladnie rosła i jej teraz zabrakło właśnie. Dawana dawka pod kłos? Bo pszenica tak jak rzepak redukuje liście jeśli sie nie myle.

#3336 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 19:43

Pszenica Ozima i jara ale tomek73 jest z Dolnego śląska a u nas burza za burza, dolało teraz z kilkadziesiąt litrów na metr, aż woda stoi na polach..... więc na pewno nie jest to reakcja na susze..... ja mam takie coś na jednej jarce ale na uwrociu i to mi pozostało po herbicydzie ,,,,,, najpierw niby liść flagowy wyszedł normalnie ale po czasie zaczął żółknąć i zasechł.......
pszenica raczej nie redukuje liścia flagowego, tylko te dolne....... pokarzcie foto ... jeśli można

#3337 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 19:57

Pszenica Ozima i jara Nie no to pewnie chyba że dolne liście zielone. Ale jeśli dolnych już nie ma. No ale potrzebujemy foto.

#3338 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 20:22

Pszenica Ozima i jara Jutro będą zdjęcia. U mnie to na pewno nie susza. Największe zżółknięcie zaobserwowałem po tygodniowym podlewaniu przez deszcz. I dlatego myślę że to grzyb... Oby tylko to ustało do żniw. Łodyga póki co gruba i ciemnozielona. Wysokość pszenicy - 104 cm.

#3339 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:00

Pszenica Ozima i jara To jest wpływ zeszłorocznych herbicydów które nie rozłożyły się podczas suchej jesieni.Przeważnie chlomazon po rzepaku,burakach,fasoli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8415 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 08:52

Pszenica Ozima i jara Ja mam to po pszenicy i po rzepaku. U teścia jest na jarej, a u mnie koło niego na ozimej. Co dziwne. Jest tam ozima przesiana jarą i ozima jest żółta a jara nie.
Później zdjęcie dam.