Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 09:00

Pszenica Ozima i jara Tak o ile spodziewasz się opadów deszczu po rozsypaniu nawozu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:41
  •  

#3222 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 maj 2012 - 10:50

Pszenica Ozima i jara Pryskałem Pszenice mocznik+siarczan magnezu+odżywki+fungi. w niektórych miejscach delikatnie się przypaliła,odbije za jakiś czas czy raczej uschnie?

#3223 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 maj 2012 - 12:13

Pszenica Ozima i jara ja z 10dni temu przypaliłem troszkę jarkę ale rośnie dalej, w sobotę dostała kolejną porcję odżywki ale już o 20.00 a nie o 18.00 jak wcześniej bo to ją prawdopodobnie dobiło
więc raczej nic wielkiego jej się nie stanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 maj 2012 - 12:38

Pszenica Ozima i jara @Eryko nie martw się nic jej nie będzie poparzenie zniknie za kilka dni.

Ja mam natomiast trochę inne pytanie: chciałbym dać na pszenicę ozimą ADOB Cu 1l/ha (60g Cu/ha), ADOB Mn 2l/ha (280g Mn/ha), mocznik 12,5kg/ha (5%), siarczan magnezu 7,5kg/ha (3%) nie przypali jej ta miedź i mangan? Wydaje mi się że nie, ale wolę się upewnić.

Edit: zapomniałem dodać pszenica się jeszcze nie kłosi, kłos całkowicie schowany w źdźble.

Edytowany przez Senator, 28 maj 2012 - 12:44.

#3225 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 maj 2012 - 17:54

Pszenica Ozima i jara Jeżeli schowany to raczej możno.A moje zapytanko jak już się wykłosiło albo kwitnie czy mogę prysnąć 15kg mocznika i 7 kg siarczanu magnezu?

Edytowany przez 1410, 28 maj 2012 - 17:55.

#3226 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 maj 2012 - 18:21

Pszenica Ozima i jara U nas kujawsko -pomorskie to ludzie na jarą jeszcze drugiej dawki nie posypali i się zastanawiają czy jest sens sypać skoro porządnego deszczu to raczej jeszcze długo nie będzie.
Jarka jeszcze się trzyma ale widać że robi się głodna .Zasilanie po przez oprysk raczej słabo działa.

#3227 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 maj 2012 - 18:54

Pszenica Ozima i jara @1410 - ja na czas kwitnienia odpuszczam z jakimikolwiek zabiegami w zbożach.

#3228 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 maj 2012 - 19:16

Pszenica Ozima i jara A kiedy stosujesz oprysk T3

#3229 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 maj 2012 - 19:26

Pszenica Ozima i jara Jeśli pytanie do mnie, to T3 w tym roku nie będzie bo jeszcze T2 nie było - brak potrzeby - susza, T2 będzie prawdopodobnie po kwitnieniu jak w zeszłym roku, lub jeśli coś się zmieni to podczas kłoszenia.

#3230 Share Kamilll

Kamilll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:03

Pszenica Ozima i jara Panowie mam problem.W piątek pryskałem pszenicę ozimą środkiem grzybobójczym Impact 125+ odżywka ekosol (2l/ha). Dziś byłem obejrzeć no i nie za ciekawie to wygląda. Pszenica momentalnie zjaśniała , a od wierzchu liście zaczynają żółknąc.Co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:05

Pszenica Ozima i jara Z tą suszą to nie bądź tak na 100% pewien że fungi się nie pojawią...mimo małej wilgotności średnie dobowe temperatury sprzyjają infekcjom.
U mnie poszedł właśnie dzisiaj oprysk Artea+Olympus późnym popołudniem. Razem z 5% mocznikiem i siarczanem 3%. T3 nie przewiduję a na pod kłos nic sieję bo przewidują u mnie kolejny tydzień bez opadów.
Jak pryskałem to widziałem że gleba już spękała tak że korzenie widać pszenicy :(

#3232 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 maj 2012 - 13:03

Pszenica Ozima i jara witam dalem ostatnio jeszcze cerone w dawce 0.5 l/ha
ale mam maly problem poniewaz moa pszenica zaczynala sie klosic a dopiero pozniej dowiedzialem sie ze nie powinno sie dawac cerone w tej fazie.
prosze o pomoc jakie beda tego konsekwencje???
pszenica moze sie nie wyklosic??

#3233 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1245 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 maj 2012 - 13:10

Pszenica Ozima i jara kurcze wszystko usycha na pniu, musze opryskac wszystko tzn jęczmienie pszenice pszenżyta itd przeciw mszycom i skrzypionkom chyba polece późnym wieczorem żeby jeszcze czasem tą cieczą na słoncu nie przypalić :(

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3234 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 29 maj 2012 - 13:53

Pszenica Ozima i jara Marek u mnie to samo..trzeba pryskac na Mszyce...a w polu sucho..Pszenice jarki potrżebuja ze masakra wody

#3235 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 29 maj 2012 - 15:53

Pszenica Ozima i jara

Z tą suszą to nie bądź tak na 100% pewien że fungi się nie pojawią...mimo małej wilgotności średnie dobowe temperatury sprzyjają infekcjom.

Trochę źle mnie zrozumiałeś albo ja tak dwuznacznie napisałem - nie twierdzę że susza daje 100% pewności że się nie pojawią choroby, po prostu nie zaobserwowałem nic niepokojącego i też deszczu brak, więc presja nie będzie tak gwałtowna jak w przypadku dużych opadów i wysokiej temperatury.

#3236 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:04

Pszenica Ozima i jara

Marek u mnie to samo..trzeba pryskac na Mszyce...a w polu sucho..Pszenice jarki potrżebuja ze masakra wody

chłopie u mnie pszenica ozima na jednym kawałku na piachu została z liściem podflagowym i flagowym i oczywiście źdźbłem zielonym reszta usycha!!!!! :(:(

Wody wody i jeszcze raz wody, do tego szkodniki masakra nie wiem czy dodac siarczan magnezu czy Wuxal Mikro chyba sam insektycyd pójdzie bo sucho :( Wczoraj może z 2 litry/m2 przyszlo u nas i na tym koniec!

#3237 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 30 maj 2012 - 06:01

Pszenica Ozima i jara U mnie w zachodniopomorskim troszke wczoraj spadło,ale wygląda to jak efekt większej rosy niz deszczu.Coś wiekszego ma być jutro,zobaczymy.I tak ze zbozami jarymi rewelacji już nie będzie.

#3238 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 30 maj 2012 - 09:18

Pszenica Ozima i jara Panowie fungicyd OPTAN 183 SE,ktoś to stosował w pszenicy? substancje aktywne to
Piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn)/ – 133 g w 1 litrze środka,
Epoksykonazol (związek z grupy triazoli)/ – 50 g w 1 litrze środka. zalecana dawka 1,5 l .nie jest to tanio dodam. No i kiedy by to można było zastosować i czy wogóle?

#3239 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 maj 2012 - 15:12

Pszenica Ozima i jara

Panowie fungicyd OPTAN 183 SE,ktoś to stosował w pszenicy? substancje aktywne to
Piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn)/ – 133 g w 1 litrze środka,
Epoksykonazol (związek z grupy triazoli)/ – 50 g w 1 litrze środka. zalecana dawka 1,5 l .nie jest to tanio dodam. No i kiedy by to można było zastosować i czy wogóle?

Ja robie taką mieszaninę z Revelera i Rubrica na T2 czyli lisc flagowy. Jak dasz 1litr w dzisiejszej fazie to na pewno nie zaszkodzisz a dużo pomozesz. Dobór substancji i dawka wręcz moim zdaniem idealna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisany 30 maj 2012 - 19:50

Pszenica Ozima i jara mszyce i skrzypionki dzis opryskane aż na osi przedniej pełno skrzypionek były na jarym jak i na ozimym a mszyce szczególnie na jarym jęczmieniu i pszenicy.