Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 maj 2012 - 22:43

Pszenica Ozima i jara 1,2 litra antywylegacza razem z mirage nie zaszkodzi pszenicy jarej?? która jest w fazie koniec krzewienia a pierwsze kolanko rośliny 25cm wysokości, dziś właśnie poszedł ten zabieg i boje się że za wcześniej czy może mieć negatywny wpływ na plon zaznaczę że pszenica dostała już 90 kg N i w planie jeszcze około 60 kg N

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 08:45
  •  

#3202 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 23 maj 2012 - 22:51

Pszenica Ozima i jara Moja pszenica dopiero pokazała liść flagowy, a tam gdzie ja mróz poturbował to jeszcze jej do flagi trochę brakuje...

#3203 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 24 maj 2012 - 06:04

Pszenica Ozima i jara @kapera już czas jak sie kłosi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3204 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 24 maj 2012 - 06:07

Pszenica Ozima i jara witam zastosowalem antywylengacz w dawkach 0.7l/ha 03.04 2012 oraz 1.3l/ha 8.05.2012 zastanawiam sie czy moge dac jeszcze cerone albo moddus bo boje sie zeby mi nie wylozylo lanu.
prosze o wasza pomoc

#3205 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 24 maj 2012 - 07:03

Pszenica Ozima i jara Jak najbardziej. Jeśli jest zagrożenie że ma dużo wyłożyć to trzeba. Tylko pamiętajcie że jeśli damy za dużo regulatora niż powinniśmy to da to spadek plonów. Ktoś chyba tu kiedyś napisał że najlepiej jak 5% zboża na polu jest wyłożone. Znaczy to że wtedy jest odpowiednio dany antywylegacz

#3206 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 24 maj 2012 - 08:10

Pszenica Ozima i jara Mam pszenicę jarą parabolę, przedsiewnie dałem jej tylko 150kg/ha polifoski 6 więc nie dostała dużo azotu, postanowiłem w fazie 3 liścia sypnąć jej 150kg/ha saletry 34N, myślę teraz nad drugą dawką z tymże obecnie ona ma kolanko już około 5cm nad ziemią, czy w tym momencie nawożenie saletrą przełoży się na lepszy plon? Czy to już może być kasa wyrzucona w błoto ?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#3207 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 maj 2012 - 08:33

Pszenica Ozima i jara Efektywność zastosowania regulatorów wzrostu sprawdza się na podstawie wysokości łanu względem wysokości pierwotnej danej odmiany,oraz grubości żdzbła.Należy też pamietać iż opużnienie siewu powoduje skrócenie wysokości łanu samoczynnie.
@Wikus.Niewiem w jakiej fazie jest twoja pszenica.Jeżeli flagówka w pełni wykształcona i klos lada chwila wyskoczy to cerone 03l/ha,bo na modus to już za puzno,mógłby być problem z wykloszeniem.

#3208 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2012 - 18:59

Pszenica Ozima i jara Dzieki za porade @Silva , mam jeszcze jedno pytanko bo zastosowalem attribut 60g/ha miotla stanela ale ostatnio jakby odbila , wysokosc tak jakby 1/5 pszenicy czy poprawic to czy do zniw ona nie wyjdzie mi nad pszenice?

#3209 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:48

Pszenica Ozima i jara

Mam pszenicę jarą parabolę, przedsiewnie dałem jej tylko 150kg/ha polifoski 6 więc nie dostała dużo azotu, postanowiłem w fazie 3 liścia sypnąć jej 150kg/ha saletry 34N, myślę teraz nad drugą dawką z tymże obecnie ona ma kolanko już około 5cm nad ziemią, czy w tym momencie nawożenie saletrą przełoży się na lepszy plon? Czy to już może być kasa wyrzucona w błoto ?

Syp, teraz jeszcze na plon pójdzie. U nas większość rolników (tych dużych) tak robiło ja skończyłem sypać w tym tyg, bo nieco później siana i padał deszcz to się nawóz rozpuścił . Pszenice wyglądają bardzo ładnie.

Ja się zastanawiam w jakiej fazie jechać z fungicydem w jarej (jeden zabieg planuje), teraz jest pierwsze kolanko i wygląda bardzo zdrowo i co dać, bo myślałem nad duetem ewent falconem

#3210 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 maj 2012 - 06:16

Pszenica Ozima i jara przecież to te same substancje. :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 26 maj 2012 - 06:20

Pszenica Ozima i jara oba te środki zawierają to samo i taką samą ilość subst czynnej która nazywa sie DIMETOAT tu i tu okres karencji jest 21 dni

Thug

#3212 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 maj 2012 - 06:48

Pszenica Ozima i jara czy stosował ktos mieszanine fungicydów Wirtuoz + duet ultra i w jakich daawkach w pszenicy jarej ..... bo robie 1 zabieg i zostało mi tylko 1 litr wirtuzoza a mam duet, a do zrobienia jeszcze 2,5 ha ...

#3213 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 maj 2012 - 20:25

Pszenica Ozima i jara

czytać etykiety umiem :) chodzi mi o to czy ktoś z was wytestował w praktyce działanie tzn. czy okres karencji jest okresem rozkładu do zera czy okresem działania aktywnego bo raczej jestem bliższy tego pierwszego, patrząc teoretycznie.

Pytanie z czystego wygodnictwa bo nie mam teraz niestety czasu chodzić co godzinę na pole co godzinę i patrzeć czy jeszcze zdychają, myślę czym pojechać drugi raz.

He, a niby jak to sprawdzić?

#3214 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 maj 2012 - 20:47

Pszenica Ozima i jara pszenica ozima na lekkich glebach usycha, reszta tak samo :( gdzie ten deszcz? :(

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3215 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 27 maj 2012 - 10:38

Pszenica Ozima i jara U mnie nie jest za mokro ale suszy strasznej nie ma wystarczy palcem przegrzebać i jest wilgotna ziemia, zboża na razie trzymają się bardzo dobrze.... Lubelskie ;)
ZETOR Team !!!

#3216 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 27 maj 2012 - 11:51

Pszenica Ozima i jara Żeby dobić tą umęczoną suszą jarkę, wdało się robactwo, Czy późnym popołudniem do bi 58 zaryzykować mocznika dolistnie z odżywką?

#3217 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 maj 2012 - 19:00

Pszenica Ozima i jara z jarych nic nie będzie.Oziminy w 100 % wymarzły , a jare dobija susza. Od 3 tyg. zero deszczu. Jest masakra. Jak u was? Kujawsko-Pomorskie.

#3218 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 maj 2012 - 19:55

Pszenica Ozima i jara tak jak piszę susza i jeszcze raz susza, na niedomiar tego jeszcze skrzypionka się pojawia i całe kolonie mszyc.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3219 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 28 maj 2012 - 07:44

Pszenica Ozima i jara u mnie wczoraj minimalnie popadało i tak jak piszecie masowo mszyce i skrzypionka zaatakowała. A w jakim czasie od zastosowanie środka Bi 58 może spaść deszcz??
Na opakowaniu niema na ten temat info.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 maj 2012 - 08:41

Pszenica Ozima i jara czy w warunkach już 3 tygodni bez opadów jest sens dawać III dawkę azotu - na kłos?