Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 maj 2012 - 08:26

Pszenica Ozima i jara Opryskałem wczoraj ok 18 00 2 ha pszenicy ozimej mustangiem forte i protugon na miotłe i dzisiaj od rana pada deszcz. Czy coś z tego będzie czy może czeka mnie poprawka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:29
  •  

#3142 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 maj 2012 - 08:32

Pszenica Ozima i jara panowie co polecacie z fungicydów coś niedrogiego na ochronę liścia flagowego i kłosa?
red power

#3143 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 maj 2012 - 08:55

Pszenica Ozima i jara Kolego Boniar, ja w zeszłym roku pryskałem pumą jak już pszenica była wykłoszona bo wyczyniec odbił i załatwiła go i pszenicy sie nic nie stało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3144 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 16 maj 2012 - 12:23

Pszenica Ozima i jara

Pytanie nie wtym temacie ale dotyczące środków grzybobujczych do "handlowca" mam nadzieję że nie będziesz miał za złe takiego nazewnictwa
Dawałem acanto wczoraj około 19 godziny na rzepak póżno bo razem ze środkiem na robaczki temperatura była około 14 stopni podczas zabiegu w nocy a właściwie nad ranem było 3 stopnie i dziś już cały dzień ponad 10 czy to wystarczy na wchłonięcie środka
Ale żeby nie było całkiem nie na temat to dodam że wcześniej robiłem też zabieg Falconem na zimowe zboża ale temperatura była sporo wyższa 16-18 stopni i o ten zabieg sie nie obawiam bardziej o to czy ta stobiluryna dobrze zadziała na rzepak i co to znaczy dobrze sformułowany fungicyd ?

Myślę, że acento powinno się wchłonąć po 3-4 godzinach, nie obniżając efektu działania. Jeśli chodzi o formulację fungicydu to są to wszystkie dodatki, które oprucz substancji aktywnej producent dodaje do preparatu w celu poprawy skuteczności. Mam tu na myśli substancje polepszające wchłanianie, przyczepność, różne zwilżacze. Zwykle to największy sekret producenta. Ta cecha wyróżnia produkty markowe i generyki, mimo takich samych substancji aktywnych efekt działania oryginału jest lepszy.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3145 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 maj 2012 - 23:57

Pszenica Ozima i jara Witam potrzebuje małej porady panowie, co byście domieszali do Bumpera-już został zakupiony (propikonazol 250g w litrze) na pierwszy zabieg w ładnej pszenicy jarej prewencyjnie??
Po głowie mi chodzi żeby dokupić coś z tych srodków: Topsin M (tiofanat metylowy 500g w litrze) ewentualnie Mirage ( Prochloraz 450g w litrze) badź Leander ( fenpropidyna 750g w litrze)
Jakie jest wasze zdanie na ten temat, czy ktoś stosował takie mieszaniny? Lepiej było by zmieszać te 4 środki w mniejszych dawkach, czy np. dokupić tylko Topsin M i zrobić mieszaninę: 0.5l bumper + 1l Topsin?? Oczywiście razem z fungicydami do opryskiwacza pójdzie jeszcze siarczan magnezu, basfoliar i najprawdopodobniej modus. Podpowie ktoś z doświadczeniem jak to mądrze połączyć ? ;)

#3146 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:32

Pszenica Ozima i jara Ja na pierwszy zabieg w jarej zrobiłem to samo co w ozimej.Mondatak 06+04 bumper i musze powiedzieć że w przypadku ozimej nie mam problemów z nawrotem np mączniaka,fakt poszedł juz falcon 06 z ponad tydzień temu który tez w swoim spektrum działania ma zwalczanie tego patogena.Ja na twoim miejscu dałbym Mirage+ bumper.mirage to to samo co mondatak.Dobrze w pierwszym zabiegu podać prochloraz.

#3147 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 17 maj 2012 - 17:58

Pszenica Ozima i jara Miałem zastosować na pszenicę jarą ochronę na choroby jednozabiegową, lecz widzę, że zaczynają już sporadycznie wychodzić rdze i mączniak. Co proponujecie na T1 i T2. Coś skutecznego i w miarę niedrogiego. Co myślicie o Bumperze super na T1 lub Artea? A na T2 Falcon? Podawajcie swoje propozycję. Jakie w ogóle substancje aktywne najlepsze na T1, i T2, lub jakie mieszanki substancji. Dopiero zaczynam zabawę z ochroną grzybową. Dodam, że pszenica była zaprawiana Vitavaxem, a obecnie znajduje się w fazie pierwszego kolanka, lecz miejscami jest ono jakieś 2-3cm nad węzłem krzewienia, a miejscami nie wyczuwalne jeszcze kolanko.

Edytowany przez ursus1991, 17 maj 2012 - 17:59.

#3148 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 17 maj 2012 - 18:54

Pszenica Ozima i jara Witam.Mam pytanko wymarzło mi po zimie troche pszenżyta i pojeździłem bronami ciężkimi kilka razy po wymarzniętym i zasiałem pszenicę jarą i teraz pszenica jest już duża prawie po kolana gdzie niegdzie i chwastów prawie nic nie ma sporadycznie i moje pytanko czy muszę pryskać na chwasty wyjdą chwasty później jak już taka pszenica duża jest?tak sobie myślalem że bronami chwasty zniszczyłem ale niewiem dlatego poradźcie cosik :blink:

#3149 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 maj 2012 - 19:43

Pszenica Ozima i jara nie ma chwastów to nie pryskasz, duże zboża, rzepaki czy ogólnie uprawy potrafią już sobie zagłuszyć malutkie chwasty.
Nie ma chwastów to nic nie rób - chodź tylko w pole i oglądaj - jak się coś zacznie dziać to będziesz reagował.

Ja w przesianym jęczmieniu opryskałem tylko 10% pola - w miejscu gdzie wywaliło place ostrożenia

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3150 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 maj 2012 - 19:54

Pszenica Ozima i jara

Ja na pierwszy zabieg w jarej zrobiłem to samo co w ozimej.Mondatak 06+04 bumper i musze powiedzieć że w przypadku ozimej nie mam problemów z nawrotem np mączniaka,fakt poszedł juz falcon 06 z ponad tydzień temu który tez w swoim spektrum działania ma zwalczanie tego patogena.Ja na twoim miejscu dałbym Mirage+ bumper.mirage to to samo co mondatak.Dobrze w pierwszym zabiegu podać prochloraz.

bumper super zawiera prochloraz, jest to gotowa mieszanina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:24

Pszenica Ozima i jara Są jakieś przeciwwskazania do stosowania miedzi i manganu na liść flagowy?

#3152 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 17 maj 2012 - 22:07

Pszenica Ozima i jara nie ma żadnych.

#3153 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 maj 2012 - 22:32

Pszenica Ozima i jara

bumper super zawiera prochloraz, jest to gotowa mieszanina.

ale musi byc SUPER.
jest też bez końcówki SUPER i zawiera sam propikonazol.

Trzeba uważać, bo można się przejechać myśląc ze oba środki to jest dokładnie to samo

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3154 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 18 maj 2012 - 06:25

Pszenica Ozima i jara Dokładnie co kolega yacenty opisał.nie bylo by sensu mieszać srodków z tą samą substancją czynną,chyba ze w celu obnizenia kosztów.
Pytanie do kolegów yacenty i miszka31 i ogólnie do wszystkich.Chlopaki czy są juz tkzw. podchody przedstawicieli firm skupujących zboza w waszych regionach,jakie ceny pszenicy przewidujecie po sezonie.

#3155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 maj 2012 - 08:06

Pszenica Ozima i jara pszenica paszowa 700zł/t netto padła taka propozycja pszenica oczywiście ze zbiorów 2012.

#3156 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 18 maj 2012 - 09:39

Pszenica Ozima i jara A wiecie może jakie substancje najlepsze na T1, oraz T2, oraz co lepsze na T1 artea czy bumper super? A może Falcon na T1 a bumper lub artea na T2

Edytowany przez ursus1991, 18 maj 2012 - 10:13.

#3157 Share MaarassK

MaarassK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 maj 2012 - 10:39

Pszenica Ozima i jara A co sadzicie o Cappalo na pierwszy zabieg w pszenicy jarej tak zapobiegawczo, czy jest inny srodek o podobnym skladzie a np tanszy.
Mozna rozumiem cappalo laczyc z siarczanem magnezu, mocznikiem i jakimis mikroelementami?

Edytowany przez MaarassK, 18 maj 2012 - 10:41.

#3158 Share graczol

graczol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 maj 2012 - 20:08

Pszenica Ozima i jara Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie fungicydów - wczoraj wieczorem pryskałem pszenicę jarą mieszaniną tilt turbo 0,7l/ha(propikonazol 125+ fenpropidyna 450) + orius (tebukonazol 250) 0,7l/ha + prewentor 0,2l/ha ( adiuwant do agrochemikaliów) skończyłem około 20:30 a nad ranem około 5 był przymrozek. Na ile oprysk zdążył się wchłonąć? od czego zależy czy wchłania się kilka godzin czy półtora dnia? dodam że stosowany zapobiegawczo, ale przedplonem była pszenica.

#3159 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 18 maj 2012 - 20:19

Pszenica Ozima i jara

ale musi byc SUPER.
jest też bez końcówki SUPER i zawiera sam propikonazol.

Trzeba uważać, bo można się przejechać myśląc ze oba środki to jest dokładnie to samo

dlatego napisałem SUPER, by poinformować że jest gotowa mieszanka prochlorazu z prpoikonazolem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2012 - 12:36

Pszenica Ozima i jara Panowie u mnie muszelka powoli sie bedzie zaczynac klosic za kilka dni moge jeszcze ja moddusem usztywnic?