Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22575 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 14 maj 2012 - 15:54

Pszenica Ozima i jara Można mieszać Galeper z Axialem w pszenicy jarej i jęczmieniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 18:12
  •  

#3122 Share Dalforsiak

Dalforsiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 maj 2012 - 18:07

Pszenica Ozima i jara Mój znajomy z Chemirolu jak najbardziej poleca taką mieszankę w jęczmieniu jarym.

Edytowany przez razor275, 15 maj 2012 - 11:19.
Cytowanie poprzedniego posta

#3123 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2012 - 20:38

Pszenica Ozima i jara Panowie mam takie pytanie otoz moja muszelka ma ok 30cm jest troche rzadka bo po zimie ja wysmalilo miejscami i juz czuje klosa (ok 5cm dlugosci i gruby) jest jakos 5cm przed wyjsciem czy to nie zaszybko? dawalem 0,9lccc w fazie 2 kolanka ) urosnie ona jeszcze troche? i chcialbym jeszcze na nia zasotosowac ok 0,25l moddusa w sobote

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3124 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 maj 2012 - 08:13

Pszenica Ozima i jara Deszcz by sie przydał na pewno.U nas w zachodniopomorskim w czwartek popadało.ale od trzech dni dość wieje i robi sie sucho.
Panowie,pytanko wstyd sie przyznać,jak wrzucić zdjęcia na af.Są na pulpicie.

#3125 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 15 maj 2012 - 09:39

Pszenica Ozima i jara Jak masz np zdjęcia pszenicy to trzeba je wstawić w głównej galerii (Zboża) masz w prawym górnym rogu ikonke dodaj obrazek i tam wstawiasz. Miałem ten sam problem... ;)

#3126 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 maj 2012 - 11:07

Pszenica Ozima i jara Dzięki popróbujemy metoda prób i blędów.Jak wskoczy zamiast pszenicy naga babka to chyba wybaczycie,lub pocieszycie oko ;)

#3127 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 maj 2012 - 11:14

Pszenica Ozima i jara może babka w pszenicy :-)
a wracając do tematu, po paru deszczach i ciepłych nocach pszenice zaaatakowałłłłł bo inaczej tego się nie da opisać mączniak.
takiego czegoś jeszcze nigdy nie widziałem. Cały spód roślin jest mega obłożony. Na T1 pryskaliśmy już dość dawno.
Jak myślicie jest sens poprawiać tym samym? połączyć 1 zabieg jako t2/t3 czy moze rozbić na oddzielne zabiegi?
czym w przypadku połączonej kombinacji, czym w przypadku rozdzielnego t2 i t3. Na najbliższe dni znów zapowiadają idealną prognozę - deszcz i ciepło.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3128 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 maj 2012 - 12:26

Pszenica Ozima i jara @gonzobonzobong w jakich dawkach dajesz Duett Ultra i Olympus? Ja myślałem o Acanto zamiast Olympusa.

@akacja pisałeś 0,4 Duett + 1,5 Amistar Opti czy zwykłego? Wydaje mi się że ten pierwszy ;)

#3129 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 maj 2012 - 12:34

Pszenica Ozima i jara @yacenty, co dawałeś na T1 i jak dawno, bo jeśli było to wcześniej niż 2-3 tygodnie temu to koniecznie trzeba poprawić. W tej chwili konieczne jest dobre działanie interwencyjne i dalsze zapobiegawcze z dodatkiem triazolu na potencjalną septoriozę. np Capalo lub Tango+Flexity
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3130 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 maj 2012 - 13:07

Pszenica Ozima i jara w połowie kwietnia dany był prochloraz i morfolina,
w międzyczasie jak ja tutaj szukam rozwiązania to się dowiedziałem ze chłopaki polecieli tebukonazolem, triazolem i morfoliną. Będę w weekend na polach to dam znać co i jak

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 maj 2012 - 13:35

Pszenica Ozima i jara Jeśli ten handlowiec to ja to odpowiadam:
Wszystkie fungicydy triazolowe lepiej stosować w temp powyżej 10 st. Capalo na T2 jak najbardziej można zastosować.
Co do wspomnianego działania morfoliny to nie spotkałem się wcześniej z taką teorią.

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3132 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 maj 2012 - 13:52

Pszenica Ozima i jara kolego @BASF takie pytanie: na T1 zastosowałem Tilt Turbo + Mirage po 0,6l/ha, na dzisiaj jest czyściutko, zabieg robiłem niecałe 3 tyg. temu. Na drugi zabieg planuje zastosować Duett Ultra i tak pomyślałem, czy może domieszka tebukonazolu nie poprawiła by skuteczności zabiegu, bo ten działa podobniesz najlepiej w górnych partiach rośliny?? Kiedy wykonać zabieg, jak liść flagowy będzie w pełni wykształcony?? Dodam, że T3 raczej nie planuję.

#3133 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 maj 2012 - 15:05

Pszenica Ozima i jara @gonzobonzobong są przeprowadzane takie badania i wynika z nich, że dobrze sformułowany fungicyd potrzebuje do wchłonięcia i działania około półtora dnia. Po tym czasie niskie temperatury nie wpływają na skuteczność działania fungicydu.
@młody17 jeśli po T1 jest czysto, możesz następny fungicyd zastosować jak zboże się wykłosi. Moim zdaniem 0,6 Duettu wystarczy. Dodatek tebukonazolu może wspomóc działanie w przypadku gdy spodziewane jest duże nasilenie fusarium.

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3134 Share kramer

kramer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 maj 2012 - 15:21

Pszenica Ozima i jara Pytanie nie wtym temacie ale dotyczące środków grzybobujczych do "handlowca" mam nadzieję że nie będziesz miał za złe takiego nazewnictwa
Dawałem acanto wczoraj około 19 godziny na rzepak póżno bo razem ze środkiem na robaczki temperatura była około 14 stopni podczas zabiegu w nocy a właściwie nad ranem było 3 stopnie i dziś już cały dzień ponad 10 czy to wystarczy na wchłonięcie środka
Ale żeby nie było całkiem nie na temat to dodam że wcześniej robiłem też zabieg Falconem na zimowe zboża ale temperatura była sporo wyższa 16-18 stopni i o ten zabieg sie nie obawiam bardziej o to czy ta stobiluryna dobrze zadziała na rzepak i co to znaczy dobrze sformułowany fungicyd ?

Edytowany przez milanreal1, 16 maj 2012 - 18:43.
cytowanie poprzedniego posta

#3135 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2012 - 18:18

Pszenica Ozima i jara Koledzy stosował ktoś z was TEBU 250 EW na mącznika w pszenicy ???, jeśli tak to napiszcie czy to jest skuteczny środek ,i jeszcze pytanie o dwa środki przecigrzybowe - Bumper 250 EC i Alert 250 EW ,którym najlepiej opryskać jęczmień jary ?- chodzi mi o to który jest skuteczny a nie o to który taniej wychodzi .

#3136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2012 - 19:23

Pszenica Ozima i jara ja stosowalem tebu z czyms tam i moczniaka nie widac ogolnie ladnie wzielo choroby lecz gdzie niegdzie przy tej wilgoci i chlodzie widze ze zaczynaja sie pojawiac

#3137 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 15 maj 2012 - 20:03

Pszenica Ozima i jara a ja tak odbiegnę od tematu fungicydów :)
Panowie czym na dzień dzisiejszy mogę poprawić na chwasty w pszenicy na moment gdy już widoczny jest liść flagowy?
przyznam się że przegapiłem w paru miejscach i są jednoliścienne (trochę miotły) chyba a i przytulia się znajdzie...
na jesień poszedł glean z legato;
wiem że już późno ale chciałbym poczyścić ale tak żeby nie zaszkodzić :)

#3138 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 maj 2012 - 20:06

Pszenica Ozima i jara no z miotłą to raczej już nic nie wiem czy z czymkolwiek coś zrobisz skoro już jest liść flagowy ja kiedyś dość pózno poprawiałem sekatorem przytulię ale jednoliściene to raczej nic wg mnie

Thug

#3139 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 maj 2012 - 21:10

Pszenica Ozima i jara

może babka w pszenicy :-)
a wracając do tematu, po paru deszczach i ciepłych nocach pszenice zaaatakowałłłłł bo inaczej tego się nie da opisać mączniak.
takiego czegoś jeszcze nigdy nie widziałem. Cały spód roślin jest mega obłożony. Na T1 pryskaliśmy już dość dawno.
Jak myślicie jest sens poprawiać tym samym? połączyć 1 zabieg jako t2/t3 czy moze rozbić na oddzielne zabiegi?
czym w przypadku połączonej kombinacji, czym w przypadku rozdzielnego t2 i t3. Na najbliższe dni znów zapowiadają idealną prognozę - deszcz i ciepło.

Miałem to samo 1,5 tyg temu zauważyłem mączniaka, miałem nawet fotke w galerii pszenica była obsypana jak nigdy dotąd szczególnie właśnie dolne liście masakra poprostu. Zastosowałem Mirage i Tarcze Łan.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:51

Pszenica Ozima i jara

a ja tak odbiegnę od tematu fungicydów :)
Panowie czym na dzień dzisiejszy mogę poprawić na chwasty w pszenicy na moment gdy już widoczny jest liść flagowy?
przyznam się że przegapiłem w paru miejscach i są jednoliścienne (trochę miotły) chyba a i przytulia się znajdzie...
na jesień poszedł glean z legato;
wiem że już późno ale chciałbym poczyścić ale tak żeby nie zaszkodzić :)

Na miotłe w fazie liscia flagowego Axial 0.3l/ha

Edytowany przez patrykDF, 15 maj 2012 - 21:52.