Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#3101 Share rafco1991

rafco1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:50

Pszenica Ozima i jara panowie co mozna by zastosować jeszcze aby dokrzewic pszenice ozimą rośliny maja po 2-3 silne pędy ale pod spodem jest jeszcze kilka mniejszych jak je pobudzic do " działania" ?
Sprzedam Orkan 2 w db stanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:26
  •  

#3102 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 maj 2012 - 20:50

Pszenica Ozima i jara widać ze trochę azotu jej brakuje moje pszenice to aż granatowe

Thug

#3103 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 13 maj 2012 - 06:32

Pszenica Ozima i jara spokojniie u mnie to samo trzeba trochę czasu

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3104 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 13 maj 2012 - 07:41

Pszenica Ozima i jara Panowie nie wyrabiam z czasem i mam pytanie czy mogę zastosować mocznik ok.15 kg/ha + siarczan magnezu + odżywki i fungicyd na mokre rośliny tzn, rano lub wieczorem gdy jest rosa?

#3105 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:51

Pszenica Ozima i jara Lepiej nie chyba że są to pojedyńcze krople miejscami. To może sie okazać lepsze rozwiązanie

#3106 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 13 maj 2012 - 09:26

Pszenica Ozima i jara Czyli jak ktoś pisał wcześniej jeśli przedwczoraj zastosowałem duett ultra to było wyrzucenie pieniędzy w błoto skoro przeleciała mi faza na zabieg t1? bo dałem mocznik 5 kg insol 1,5 kg cerone od 0,33- 0,66 i duett. Wiem że się spóźniłem ale po śmierci taty ciężko mi ogarnąć terminy i jeszcze wesele siostry, a zboże nie poczeka :( prysnołem ok 10 ha pszenicy i 10 pszenżyta taką mieszaniną i skoro na podstawe źdźbła nie podziała to cerone nie pomoże na wyleganie?

#3107 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 maj 2012 - 09:49

Pszenica Ozima i jara

panowie co mozna by zastosować jeszcze aby dokrzewic pszenice ozimą rośliny maja po 2-3 silne pędy ale pod spodem jest jeszcze kilka mniejszych jak je pobudzic do " działania" ?

Medax Top 0,5l/ha tani to on nie jest ale efekt gwarantowany

#3108 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 13 maj 2012 - 10:11

Pszenica Ozima i jara moddus 0,4l/ha lub ProteQ. ja co roku stosuje, fakt droższe rozwiązanie ale ważne że efekt jest. Nie bawie sie w antywlegacze typu stabilan antywylegacz lub ccc

#3109 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 maj 2012 - 11:23

Pszenica Ozima i jara Moddus też polecam, ale mieszanie cerone z grzybówką nie za bardzo jak się nie trafi z pogodą.

#3110 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 13 maj 2012 - 14:29

Pszenica Ozima i jara @jacek472.Nie do konca może być tak iż twój zabieg to wyrzucenie pieniędzy w bloto.wszystko zalezy od kondycji,stanu a przede wszystkim intensywnosci porażenia przez choroby twojej plantacji.Pisząc wczesniej iż zabieg T1 jest zabiegiem nieuniknionym miałem na myśli produkcje intansywną a przede wszystkim nawożenie N powyżej np.120 w czystym składniku.Przy wysokim nawożeniu azotowym i poniesionych z tym kosztów nikt nie zaryzykuje strat w wysokości 30%do 50% produkcji[potencjalnego plonu],co mogą wywołać choroby podstawy żdzbła[łamliwość],zamieranie dolnej części,brak mozliwosci podrania skladników a w końcowej fazie wyleganie.Co w dalszej częsci wiąże się z utrudnionym zbiorem,gorszymi parametrami ziarna,porastanie itd.Tym bardziej iż środki do zabiegów t1 są stosunkowo tańsze niż te potrzebne do puzniejszych zabiegów.Zastosowałes duett ultra który w spektrum działania ma zapobieganie lub zwalczanie mączniaka,septoriozy,rdzy.Ale brak w nim ochrony żdzbła.Jednak miejmy nadzieje że ta choroba u ciebie nie wystepuje,czego ci szczerze życzę oraz bardzo współczuję w związku z zaistniała sytuacją rodzinną.pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3111 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 13 maj 2012 - 16:04

Pszenica Ozima i jara tak jak napisał kolega wyżej tylko sie podpisać ważnym elementem przy chorobach podsuszkowych czyli podstawy źdżbła jest oczywiście płodozmian także jeżeli bardzo intensywnie nie nawozisz i nie siejesz po sobie zbożowych to spokojnie na drugi raz pamiętaj dać jakiś prochloraz karbendazym itp

Thug

#3112 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:02

Pszenica Ozima i jara Witam wszystkich, mam do was pytanie :
Bodajże we wtorek pryskałem ozime zboże (artea, miroelementy, mocznik, siarczan magnezu) - w sobote zauważyłem że przypaliłem mocznikiem końcówki liści ( 50 kg na 600 litrów wody na 2 ha) poszedłem zobaczyć czy to tylko końcówki, rozgarniam łan a tu prawdopodobnie MĄCZNIAK ;[ na dolnych obsychających liściach!!! Chciałem zapytać czy ta artea go zwalczy czy nie miała szans dotrzeć przez gęsty łan do spodu, jeśli zadziała to po jakim czsie to zniknie????
U góry liście są ładne, nie zaatakowane chorobami o ciemnym kolorze. Mam zamiar po wykłoszeniu dać jeszcze DUET.
Czy mączniak w tej fazie rozwojowej zbóż bardzo wpływa na plonowanie??

#3113 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 maj 2012 - 23:44

Pszenica Ozima i jara Jaki fungicyd radzicie dać na T1 w Pszenicy Jarej? i co na skrócenie?

#3114 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 14 maj 2012 - 09:07

Pszenica Ozima i jara @akacja - duett ultra zwalcza choroby podstawy źbła - zg. ze stroną producenta - link

#3115 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 14 maj 2012 - 10:24

Pszenica Ozima i jara @boniar.Producent zaleca stosowanie duett ultra w etapie T2-T3,na pierwszy zabieg t1 capollo.Okres stosowania od fazy końca strzelania w żdzbło,przy zwartym łanie gdzie efektywność?.Pozatym brak substancji najbardziej aktywnych przy zwalczaniu chorób podstawy żdzbła typu prochloraz,karbendazym.Ale cóż każdy ma prawo wyboru

#3116 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 14 maj 2012 - 10:54

Pszenica Ozima i jara A co byście powiedzieli odnośnie stosowania etefonu? Faza liścia podflagowego około 15 st C. Wcześniej był stosowany CCC 1l/ha oraz Input 1l/ha po kilku dniach, W tej chwili widać już objawy chorób podstawy źdźbła dlatego chciałbym połączyć Cerone 0.5l/ha z Prosaro 0.8-1l/ha. Czy są jakieś przeciwwskazania?

#3117 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 14 maj 2012 - 11:41

Pszenica Ozima i jara @gonzo.Postawilbym na duett ultra+ amistar,04+1,5 choć przedstawiciele syngenty zaleciliby ci pewnie artea+amistar.Moim zdaniem takie połączenie to najszersze spektrum działania.No i miny sąsiadów gdzie ich pszenica już zasycha i robi się żółta,a twoja dalej ciemno zielona.Dlatego amistar ja osobiście zawsze stosuje w rzepaku,przedłuża okres wegetatywny przynajmniej o parenaście dni,a kazdy dzień dluższej wegetacji rzepaku to przynajmniej 15kg więcej plonu.
U1212.Nie stosowałem tego fungi,więc nie powiem jak się zachowuje z etafonem,pewnie z modusem nie byloby problemu.Stosowałem falcon+kobra 480[etafon] i bylo ok.

#3118 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 14 maj 2012 - 12:54

Pszenica Ozima i jara ja na t1 zastosowałem Capallo.a na drugi zabieg daje Duet Ultra w zeszłym roku tak samo zastosowałem i było idealnie

#3119 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 14 maj 2012 - 14:07

Pszenica Ozima i jara Znalazłem w szafie kilka litrów mocno przeterminowanego stabilana, tak ze 7 lat. Jak myślicie, zadziała coś, nie zaszkodzi? przemrożony raczej nie jest. Czy lepiej go zutylizować i kupić świerzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3120 Share Krzysiek113

Krzysiek113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 maj 2012 - 14:37

Pszenica Ozima i jara Tydzień temu pryskaliśmy pszenicę jarą Linturem. Dziś byłem na polu w poszukiwaniu pierwszego kolanka i widać, że pojawia się na niektórych źdźbłach, ale pszenica chyba jeszcze się krzewi. Nie mam kompletnie doświadczenia z pszenicą jarą (ozima w tym roku wymarzła) i nie wiem kiedy dać CCC na wyleganie. Czy jak będzie to kolanko na większości roślin?
Jeszcze jedno. Czytałem, że nie wolno dawać antywylagaczy jak stosuje się wcześniej herbicydy z grupy regulatorów wzrostu. Dikamba z Linturu zdaje się być czymś takim.
http://pszenica.upra...ulatory-wzrostu