Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#3021 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:21

Pszenica Ozima i jara chodziłem jeszcze dzisiaj po polach i zbytnio nie mogę wypatrzeć tego głuchego owsa, a wiem że na tych polach go mam co prawda w małych ilościach i nie robi on nigdy konkurencji ze zbożem ale zawsze w jarych się pokazywał.
Pszenice jarą siałem głównie po wymarzniętej ozimej, którą przejechałem tylko płytko agregatem. Możliwe, że po takim zabiegu głuchy nie powschodził?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:15
  •  

#3022 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 16:29

Pszenica Ozima i jara trochę wątpliwe, poprostu go nie masz na polu skoro tak twierdzisz, u mnie jak nie opryskalem p. niemu to potrafił połozyć całe pole bo on jest bujny wysoki i dość dużo go miewałem juz nie mowie o plonie.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3023 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 06 maj 2012 - 16:48

Pszenica Ozima i jara BASF. A jak to jest w końcu? Ile trzeba czasu od zastosowania herbicydów, aby móc nawozić dolistnie zboża? Mam dużą już pszenicę jarą, ale pogoda nie pozwoliła na oprysk na chwasty jeszcze, a mam zaplanowane 4 zabiegi nawożenia dolistnego, tylko nie wiem jak z czasem wyjdzie, czy zdążę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3024 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:36

Pszenica Ozima i jara Stosując herbicyd w połaczeniu z odżywką stosuje się niższą z zalecanych dawek herbicydu lub pomniejszoną o 10% jeśli jest jedna dawka;
Opryskuję w ten sposób od lat i nigdy nie przypaliłem roślin - oczywiście polecam dodać do roztworu siarczan magnezu który podwyższa temp cieczy z mocznikiem i łagodzi działanie chemii na zboża.

#3025 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:50

Pszenica Ozima i jara Osa wszystko operą rób

#3026 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 maj 2012 - 08:13

Pszenica Ozima i jara @poosa21 jeśli chodzi o drugi zabieg po Capallo to w tym roku jest nowość z zupełnie nową substancją aktywną w tym segmencie-boskalid z grupy karboksynidów- Bell 0,6l/ha+Opera 0,6l/ha

@jan2130 1,4l/ha Capalo to optymalna dawka, a jeśli chodzi o drugi zabieg to zależy jaką technologią chcesz chronić jedno, dwu czy trzyzabiegową?

@ursus1991 najlepiej wykonać w pierwszej kolejności zabieg odchwaszczania, aby dolistnym nawozem nie wzmacniać jeszcze chwastów. Potem zastosować odżywkę jak już będą widoczne pierwsze efekty działania herbicydu.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3027 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 maj 2012 - 08:49

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie do naszego exsperta BASF przepraszam ze nie na temat ale ile potrzeba czasu żeby się wchłonął kosynier 420 sc bo zrobiłem oprysk i za 2 godziny poszedł deszcz a do tego poszło jeszcze betanal max pro i goltix

#3028 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 07 maj 2012 - 08:50

Pszenica Ozima i jara @BASF - tak szczerze to uważam że Capallo w koszcie na jeden zabieg jest za drogi - myślę że DUett Ultra z ew. domieszką też dobrze sobie poradzi w ochronie podstawy i liści a cenowobije Capallo na głowę... no chyba że sugerujesz iż stare wieloletnie preparaty Waszej firmy już się nie sprawdzają w ochronie zbóż :)

#3029 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 maj 2012 - 10:15

Pszenica Ozima i jara Jak sam Pan napisał, stare, wieloletnie preparaty dobrze się spisują. Capalo jest produktem kompletnym, nie trzeba go mieszać i moim zdaniem, nie ma lepszego specjalisty od mączniaka.

Natomiast jeśli chodzi o Kosyniera to w przypadku gdy nie był to ulewny deszcz to nie powinno być problemu.

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3030 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 maj 2012 - 10:42

Pszenica Ozima i jara Witam
W tym roku poraz pierwszy chcę poeksperymentować i zobaczyć różnicę w nawożeniu róznymi dawkami nawozów.
Część pszenicy została nawożona tradycyjnie jedną dawką azotu.
Druga część została na początku marca intensywnie nawieziona azotem. Zrobiła się ciemniejsza.
Czy można drugą dawę azotu w postaci mocznika, siarczanu magnezu, plonovitu połączyć z antywylegaczem. Jeśli tak to kiedy ją zastosować około połowy maja?
Czy można to samo zrobić w pszenżycie.
W przyszłym roku poeksperymentuje z ochroną na grzyba?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pszenica i pszenżyto pryskane pod koniec kwietnia gold + attribut

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3031 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 07 maj 2012 - 11:43

Pszenica Ozima i jara Ta druga dawka to powinna być już wysiana bo pewnie masz już II kolanko a mocznikiem i siarczanem to możesz odżywić bo w jednym zabiegu opryskiem nie zastąpisz drugiego nawożenia N.

#3032 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 maj 2012 - 12:31

Pszenica Ozima i jara Czy da się wogóle zastąpić drugą dawkę nawozu opryskiem i czy można mocznik mieszać z antywylegaczem?

#3033 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 07 maj 2012 - 13:38

Pszenica Ozima i jara http://www.agrofoto....-pszenica-jara/
Proszę o pomoc !
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

#3034 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 07 maj 2012 - 15:42

Pszenica Ozima i jara Apyros i mustang stoswałem oddzielnie ponieważ chciałem by zadziałał na perz, a w tym przypadku substancje zawarte w tych opryskach działają antagonistycznie i perz ma nas w nosie.

Zdecyduje sie chyba na Cerone, moge do niego dodac mocznik i mikro(Cu, Zn, etc). Znacie jakąs dobra i tania miksture zawierajaca te pierwiastki, czy lepiej kupic oddzielnie chelaty i pomieszac?

#3035 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:44

Pszenica Ozima i jara apyros i mustang mozna stosowac razem a na perz producent mustanga zaleca mustang + attribut

#3036 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:17

Pszenica Ozima i jara

@poosa21 jeśli chodzi o drugi zabieg po Capallo to w tym roku jest nowość z zupełnie nową substancją aktywną w tym segmencie-boskalid z grupy karboksynidów- Bell 0,6l/ha+Opera 0,6l/ha

@jan2130 1,4l/ha Capalo to optymalna dawka, a jeśli chodzi o drugi zabieg to zależy jaką technologią chcesz chronić jedno, dwu czy trzyzabiegową?

@ursus1991 najlepiej wykonać w pierwszej kolejności zabieg odchwaszczania, aby dolistnym nawozem nie wzmacniać jeszcze chwastów. Potem zastosować odżywkę jak już będą widoczne pierwsze efekty działania herbicydu.

BASF mysle wykonac dwa zbiegi na pierszy mam capallo tylko niewiem co na drugi zabieg jesli mog bys cos doradzic bede wdzeczny
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#3037 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 21:45

Pszenica Ozima i jara Panowie stosowalem na pszenicy ccc 1.2l/ha+odrzywki i troche sie spoznilem z zabiegiem bo pszenica juz ma 2 kolanko i czy nienarobilem szkody w pszenicy stosujac tak pozno ccc?

Czym poprawic 2 liscienne w pszenicy ozimej bo 1 oprysk nie wzial mi dobrze chwastow pszenica w fazie 2 kolanka ? zeby przytulie wzielo i fiolka

#3038 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 maj 2012 - 07:34

Pszenica Ozima i jara To że się spóźniłeś z CCC to po prostu wydałeś pieniądze i nic z tego nie będziesz miał. I nic na pszenicę nie podziała, i nic jej nie będzie.
Przytulia to grodyl, a fiołek to starane, linturn. Ja raczej nie przejmował bym się fiołkiem tylko przytulią.

#3039 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:31

Pszenica Ozima i jara potrzebuję środka na dwuliścienne i miotłe. (samosiewy rzepaku i miotła) w pszenicy jarej
czy jakiś Chwastox bedzie dobry np chwastox trio?
i co w takim razie do tego chwastoxu zeby zwalczyć miotłe??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3040 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:34

Pszenica Ozima i jara @jan2130 Do technologii dwuzabiegowej na kłos polecam Swing Top w dawce 1,2 l/ha lub tańsze rozwiązanie Duett Ultra w dawce 0,6 l/ha

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl