Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#3001 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 05 maj 2012 - 10:32

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie odnośnie grochu nie ten dział lecz potrzebuje szybkiej odpowiedzi a w temacie groch nie chcą mi odpisać. Moje pytanie jest następujące: Czy można za jednym przejazdem połączyć środek jednoliscienny+dwulisciennym (pantera+basagram 480) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:27
  •  

#3002 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 05 maj 2012 - 12:37

Pszenica Ozima i jara wybrałem pume bo mnie taniej wychodzi. W tamtym roku pryskałem axialem i bardzo dużo owsa głuchego przepuścił, a dałem wyższą dawkę, 0,45l/ha. A co do nawozu na jare, to teraz bardziej poleciłbym saletrzak lub mocznik. Saletra lepsza by była pod korzeń, a teraz będzie mocno w słomę pędzić

#3003 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 05 maj 2012 - 14:33

Pszenica Ozima i jara W poniedziałek pszenica: mikrokompleks 5kg+ mocznik 14kg+ Tebu 0,5l+Bumper 0,5l+ Plonvit 1,5l
Na jedną działkę zastosuję tylko Wirtuoza, zobaczymy jak zadziała.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3004 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 maj 2012 - 18:36

Pszenica Ozima i jara Panowie mam takie pilne pytanie bo mam owies głuchy w pszenicy czy moge jakiś środek zastosować z dożywkami dolistnymi???? dodam że już pryskałem na chwasty??????? poradzicie coś????

#3005 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 05 maj 2012 - 20:04

Pszenica Ozima i jara Ogólnie uważa się że nie powinno mieszać sie nawozów z herbicydami, lecz ostatnio jakiś ekspert mówił że niby można, więc tak dokładnie to nie wiadomo, ja nie mieszam z herbicydami

#3006 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 maj 2012 - 20:38

Pszenica Ozima i jara to nie wiadomo czy wogule cos da?

?

#3007 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 maj 2012 - 20:45

Pszenica Ozima i jara opryskałem dzis pszenice Mustang Forte 0,8l + Axial 0,3l + Adigor 0,9l/ha.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3008 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:38

Pszenica Ozima i jara niby pisze na ulotce Axiala, że nie zaleca się mieszać ze środkami o działaniu hormonalnym, a z tego co wyczytałem to mustang ma też takie działanie. Z drugiej strony słyszałem, że niektórzy mieszają i nic złego sie nie dzieje.

#3009 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 08:24

Pszenica Ozima i jara zobacze za tydzien jaki będzie efekt tej mieszaniny, narazie pogoda sprzyjała po zabiegu, pryskałem tak pszenice jarą i jęczmienie na ozime poszedł Huzar.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3010 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 maj 2012 - 08:26

Pszenica Ozima i jara Głównie chodzi o mocznik bo jak Ci rozciągnie blaszki to sie może za dużo wchłonąć do rośliny a Axial i tak troszke trzyma zboża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3011 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:19

Pszenica Ozima i jara środki z gatunku sulfanomocznikowych+ mocznik i nie daj bóg przymrozek po zabiegu,równa sie żółte końcówki i przynajmniej dwa tygodnie przestoju.A każdy dzień wegetacji rośliny to plon.Ogólnie zaleca się stosowanie herbicydów z tą sustancją czynną we wcześniejszych fazach rozwojowych rosliny.Inaczej się ma sprawa w przypadku zabiegów fungicydowych,wręcz wskazane jest dodanie odżywek lub mocznika w celu lepszego pobrania substancji przez roślinę.

#3012 Share MaarassK

MaarassK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:32

Pszenica Ozima i jara Witam wszystkich
Wczoraj pryskałem pszenice jarą Mustangiem. Zauważyłem ze z jednej strony na dzierżawie jest pełno skrzypu polnego. Kiedy moglbym wjechac w pole żeby opryskać STARANE. Jaki odstęp czasu pomiedzy opryskami bedzie bezpieczny dla pszenicy. Czytam to forum od dawna i wiem ze jest tu wielu dobrych praktyków.

#3013 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:47

Pszenica Ozima i jara A jest coś co zwalcza skrzyp dostatecznie dobrze? Najlepsze to chyba na niego jest wapno.

#3014 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:07

Pszenica Ozima i jara Można mieszać Antywylegacz + Cerone za jednym przejazdem?

#3015 Share MaarassK

MaarassK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:43

Pszenica Ozima i jara Wapnowalem po zniwach w 2011 roku. Teraz chce ten skrzyp przystopowac. Wiem ze walka ze skrzypem nie jest łatwa. Zaluje ze nie pryskalem od razu np Starane i Granstarem tylko wczoraj Mustangiem. Macie na pewno lepsze doswiadczenie po jakim czasie moge poleciec Starane? Prosze o porady

#3016 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 06 maj 2012 - 11:56

Pszenica Ozima i jara W tym roku wziąłem kawałek w dzierżawę, i tez było tam mnóstwo skrzypu. Oczywiście na jesieni poszło wapno. Wiadomo ze wapno od razu nie zadziała i miejscami trochę skrzypu urosło. W poniedziałek pryskałem apyrosem, a we wtorek mustang forte w dawce 1 l. Wczoraj jak siałem nawozy to skrzyp już praktycznie zdechł.

Do jakiej faz jest bezpiecznie stosować CCC? wczoraj zobaczyłem ze pszenica ma już 1 kolanko z półtora cm nad ziemia. Jak będę pryskał we wtorek to nie będzie już za późno, i nie spowoduje to spadku plonu?

Edytowany przez matyziak, 06 maj 2012 - 12:16.

#3017 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:58

Pszenica Ozima i jara starane to oprysk interwencyjny możesz pryskać lecz polecam poczekać dlatego że skrzyp wychodzi etapami i teraz w 50% jest nad ziemią wiec poczekaj!!!wapno daje efekt w walce ze skrzypem tylko z powodu niskiego ph gdzie jest to 10% przypadków ja mam pola ph 6,8 a skrzyp był masakra!głównym powodem występowania skrzypy jest zbita i zlewna ziemia w głębszej warstwie!na przyszłość polecam chwastox extra+starane dlatego ze chwastox extra w 50-60% zwalcza skrzyp a starane 100%,aby doszczętnie zniszczyć ten chwast trzeba stosowania przez dwa sezony tej mieszaniny!pamiętaj ze starane musi mieć przez 5 dni temp. pow. 10 stopni!co do zabiegu to 150l na ha i drobna mgiełka!

Edytowany przez dawid1862, 06 maj 2012 - 12:02.

#3018 Share MaarassK

MaarassK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:22

Pszenica Ozima i jara Dzięki dawid1862 takich informacji nie otrzymam w sklepie ogrodniczym. Korzystajac z okazji po jakim czasie mozna od pryskania attributem i mustangiem można rzucić saletre amonowa na pszenice jarą? :)

#3019 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 06 maj 2012 - 13:15

Pszenica Ozima i jara

W tym roku wziąłem kawałek w dzierżawę, i tez było tam mnóstwo skrzypu. Oczywiście na jesieni poszło wapno. Wiadomo ze wapno od razu nie zadziała i miejscami trochę skrzypu urosło. W poniedziałek pryskałem apyrosem, a we wtorek mustang forte w dawce 1 l. Wczoraj jak siałem nawozy to skrzyp już praktycznie zdechł.

Do jakiej faz jest bezpiecznie stosować CCC? wczoraj zobaczyłem ze pszenica ma już 1 kolanko z półtora cm nad ziemia. Jak będę pryskał we wtorek to nie będzie już za późno, i nie spowoduje to spadku plonu?

A czemu nie dawałes w jednym oprysku apyros + mustang?
Jeżeli chodzi o ccc to można dawać jak 2 kolanko bedzie około 1cm nad pierwszym.

Co polecanie na 2 zabieg fungicydowy w technologi 3 zabiegowej, na wszytko poszło w T1 capallo 1l, Na kilka ha chcem dac w T2 Opere Max a na pozostałe własnie sie zastanawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3020 Share MaarassK

MaarassK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 maj 2012 - 14:55

Pszenica Ozima i jara Poobchodzilem dzisiaj wszystkie pola z pszenica jara i dodatkowo zobaczyłem, że na dzierżawie pojawiła się bylica- podobna trochę do chryzantem. Znacie jakiś środek na to świństwo?

W tym roku wziąłem kawałek w dzierżawę, i tez było tam mnóstwo skrzypu. Oczywiście na jesieni poszło wapno. Wiadomo ze wapno od razu nie zadziała i miejscami trochę skrzypu urosło. W poniedziałek pryskałem apyrosem, a we wtorek mustang forte w dawce 1 l. Wczoraj jak siałem nawozy to skrzyp już praktycznie zdechł.

Wlasciwie na etykietach apyrosa i mustanga nie jest napisane ze dzialają na skrzyp?Ciekawy jestem ktory z tych dwoch przyczynil się do agonii skrzypu? Ja pryskalem tylko mustangiem to pewnie sam nie zadziala?