Polecane posty

luki08    14
12 godzin temu, 90210grzesiu napisał:

Kolego, bez wyobraźni jesteś, gdybyś się potknął to nikt by Cie nie uratował. usuń ten film żeby jakieś dziecko nie próbowało naśladować.

Ale się uczepiliscie kolegi ,macie racje ze może lekko lekkomyslnie postą piłka ,ale po co się czepiać jak za chwilę piszesz ze dziecko może naśladować  i pojawia się pytanie co dziecko robi samo na traktorze? !

Sorry za błędy ale pisze z telefonu słownikiem i czasem literówki się wkradną

Miało być lekkomyslnie postąpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Czyli jadę w tym roku:

Expert Met - 0,35 kg  +  Legato 500 - 0,3L

Mam jeszcze jakieś  resztki gleanu z tamtego roku i warto dorzucić do kombinacji powyżej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnWick    0
3 godziny temu, Przemo188 napisał:

Czyli jadę w tym roku:

Expert Met - 0,35 kg  +  Legato 500 - 0,3L

Mam jeszcze jakieś  resztki gleanu z tamtego roku i warto dorzucić do kombinacji powyżej? 

Nam w tamtym roku doradca zalecił 0,3 experta + 0,1 legato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
12 godzin temu, ravoj napisał:

fluroksypyr? a to przypadkiem nie jest substancja działająca wyłącznie dolistnie? Na wschodzące chwasty pierwsza klasa, o czym wszyscy wiemy, ale dłuższego działania bym się nie spodziewał. No i nie jest to tani środek, wymaga minimalnej średniej temperatury 8 °   Jak już miałbym go stosować, to nigdy jesienią a wyłącznie wiosną, bo wtedy na pewno pojawi się coś, co jest wrażliwe na fluroksypyr, a dodam że nawet powój polny po nim kuca. Sam Expert med z Dff  jesienią zadziała lepiej i fluroksypyr jest zbędny według mnie. Na pewno nie powiększy spektrum zwalczanych chwastów i nic nie zabezpiecza.

 

Tak fluonoksypyr stosuję go 3 lat głównie ze względu na przytulię

u mnie dawkuję

 0,25 expert+0,1 legato 500+ 0,4 saroksypyr 250

cenowo

48,5+11,7+26 czyli ok 86 brutto/ha

Czy to dużo za czyste pole??

Masz racje z tą temperaturą ale patrząc na ostatnie lata to niema większych problemów z trafieniem w pogodę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
1 godzinę temu, magtom36 napisał:

Mam pytanie ile dajecie wody na hektar w opryskach? Mi wychodzi 260.

Ja daję 300litrów. Dysze eżektrorowe jednostrumieniowe ciśnienie 5bar, bieg 3 w 60-tce. Teraz kupiłem dysze eżektrowowe 2-strumieniowe i zamierzam 200litrów na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
A więc tak, po zbiorze pszenicy poszedł scierniskowiec na jakieś 8-10 cm, teraz na dniach głębosz na ok 50 cm i teraz pytanie, orać to pod pszenicę, czy jeszcze raz scierniskowiec, i później siew famarolem na redlicy stopkowej z agregatem upr-siewnym biernym zebowym. Nigdy nie sialem bezorkowo, dlatego te pytania, jeszcze jedno, po lubinie pod pszenzyto gleboszowac, czy odpuścić o rok. Łubin zajebisty wyrósł, zebrany na ziarno, ale działka przemokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
10 godzin temu, soltys48 napisał:

Tak fluonoksypyr stosuję go 3 lat głównie ze względu na przytulię

u mnie dawkuję

 0,25 expert+0,1 legato 500+ 0,4 saroksypyr 250

cenowo

48,5+11,7+26 czyli ok 86 brutto/ha

Czy to dużo za czyste pole??

Masz racje z tą temperaturą ale patrząc na ostatnie lata to niema większych problemów z trafieniem w pogodę

No w sumie Twoja racja, jeżeli masz to sprawdzone.  Może faktycznie fluroksypyr  zwiększa spektrum zwalczania chwastów, nie będę się sprzeczał, muszę to sam sprawdzić. 

Jednak wydaje mi się, że w tym mixie prawdziwą robotę robi Expert z Legato, które  skutecznie czyszczą pole a fluroksypyr to tak na dobitkę.

Musiałbyś spróbować kawałek kontroli zrobić bez Fluroksypyru, a podejrzewam, że różnicy nie będzie, albo będzie marginalna i wtedy koszt hektara spadłby jesienią do 60zł.  Ale to tylko moje domysły i spostrzeżenia.

Na dwóch ostatnich ścieżkach doleję Fluroksypyr i w czerwcu za rok będę widział. 🤔


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Tanio wychodzi też 1.5 l Chorotoluronu i 0,3l Diflufenikanu. Koszt około 75-80 zł na 1 ha brutto ale tez zastanawiam się nad Expert met 0.35kg i jakiś Diflufenikan 0.3l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1
Dnia 7.09.2018 o 22:31, piotrdd napisał:

Jeszcze za rzadko będzie w przypadku co drugie ziarno będzie schodzić, tak swoją drogą też macie zboża z zdolnością kiełkowania od 60 do 75% czy tylko ja mam  takie szczęście 

hondia wyszła 96 % a klimadzaro 64 % ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
11 godzin temu, mj23 napisał:

A więc tak, po zbiorze pszenicy poszedł scierniskowiec na jakieś 8-10 cm, teraz na dniach głębosz na ok 50 cm i teraz pytanie, orać to pod pszenicę, czy jeszcze raz scierniskowiec, i później siew famarolem na redlicy stopkowej z agregatem upr-siewnym biernym zebowym. Nigdy nie sialem bezorkowo, dlatego te pytania, jeszcze jedno, po lubinie pod pszenzyto gleboszowac, czy odpuścić o rok. Łubin za***isty wyrósł, zebrany na ziarno, ale działka przemokra

Zależy jak pole będzie wyglądać pszenica po pszenicy (resztki), a po łubinie bez głębosza. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
Wcześnie było zerwane sciernisko , więc masę samosiewow, myślałem żeby z tydzień wcześniej scierniskowcem i później siew z agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
2 godziny temu, andrzej1988 napisał:

Tanio wychodzi też 1.5 l Chorotoluronu i 0,3l Diflufenikanu. Koszt około 75-80 zł na 1 ha brutto ale tez zastanawiam się nad Expert met 0.35kg i jakiś Diflufenikan 0.3l.

ja daje 2,0l chlorotoluronu i 0,1dif 

1,5l to dawka chyba na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejMTZ    5

86 zł brutto na hektar to bardzo dobra cena za czyste pole. Ale wiadomo, że nie można co roku z takimi samymi substancjami jechać. Dlatego ja chętnie sprawdzam nowości jak się pojawiają. W tym roku ciekawie się pikolinafen zapowiada, na razie tylko basf go ma w pontosie. Na ich środkach jeszcze się nie przejechałem więc chętnie sprawdzę jak już w mojej okolicy będzie dostępny, szczególnie że bierze ponoć dwuliścienne i miotełkę. Powoli trzeba planować zakupy bo siew tuż tuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
5 godzin temu, machtomi napisał:

ja daje 2,0l chlorotoluronu i 0,1dif 

1,5l to dawka chyba na wiosne

Sprawdź sobie Ile jest w snajperze chlorotoluronu. Dawka snajpera 1,5l na ha czyli 750 ml chlorotoluronu tyle samo co 1,5 l Tolorexu albo Lentipur. Stosowałem taką dawke było bez poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
8 godzin temu, ravoj napisał:

No w sumie Twoja racja, jeżeli masz to sprawdzone.  Może faktycznie fluroksypyr  zwiększa spektrum zwalczania chwastów, nie będę się sprzeczał, muszę to sam sprawdzić. 

Jednak wydaje mi się, że w tym mixie prawdziwą robotę robi Expert z Legato, które  skutecznie czyszczą pole a fluroksypyr to tak na dobitkę.

Musiałbyś spróbować kawałek kontroli zrobić bez Fluroksypyru, a podejrzewam, że różnicy nie będzie, albo będzie marginalna i wtedy koszt hektara spadłby jesienią do 60zł.  Ale to tylko moje domysły i spostrzeżenia.

Na dwóch ostatnich ścieżkach doleję Fluroksypyr i w czerwcu za rok będę widział. 🤔

miałem przejazd kontrolny na polu z bardzo duża presja przyrulii i jednak dwa pierwsze przepuscily

4 godziny temu, AndrzejMTZ napisał:

86 zł brutto na hektar to bardzo dobra cena za czyste pole. Ale wiadomo, że nie można co roku z takimi samymi substancjami jechać. 

mi to nie grozi rzadko idzie zboże po zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

60g fluroksypyru wystarczy? Czy dać więcej. To na trzeci liść pójdzie 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

60g to 0,24l

wg mnie ciut za mało

 

ja zazwyczaj trochę później pryskam

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj