Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

Wapno to jeden z najłatwiej wymywanych, spływających składników gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
Dnia 4.08.2018 o 10:56, staszek131415 napisał:

Bzdury wypisujesz Hondia mocno się krzewi jak zasiejesz 220 kg to będzie trawnik kawałek miałem zasiany 200 kg to była najsłabsza pszenica

JA u siebie Posiałem Hondie jakieś 170kg na hektar i wcale się tak nie rozkrzewiła. Sailor wyglądał zdecydowanie lepiej. Niby hondia przed żniwami wyglądała najgęściej i najlepiej ale sypała najsłabiej. Bądź tu mądry.

Edytowano przez damiandg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
13 minut temu, damiandg napisał:

JA u siebie Posiałem Hondie jakieś 170kg na hektar i wcale się tak nie rozkrzewiła. Sailor wyglądał zdecydowanie lepiej. Niby hondia przed żniwami wyglądała najgęściej i najlepiej ale sypała najsłabiej. Bądź tu mądry.

Jaka norma wysiewu szt./m2, głębokość siewu i termin siewu, chodzi mi o Hondię? Pytam o to bo to w głównej mierze ma wpływ na rozkrzewienie. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
21 minut temu, damiandg napisał:

JA u siebie Posiałem Hondie jakieś 170kg na hektar i wcale się tak nie rozkrzewiła. Sailor wyglądał zdecydowanie lepiej. Niby hondia przed żniwami wyglądała najgęściej i najlepiej ale sypała najsłabiej. Bądź tu mądry.

bo sailor to nie jest pszenica gestego łanu. czy jak to się tam nazywa. wygladała na rzadką a plon był ładny. u mnie przynajmniej

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, damiandg napisał:

JA u siebie Posiałem Hondie jakieś 170kg na hektar i wcale się tak nie rozkrzewiła. Sailor wyglądał zdecydowanie lepiej. Niby hondia przed żniwami wyglądała najgęściej i najlepiej ale sypała najsłabiej. Bądź tu mądry.

Zgadza się każdy rok jest inny w następnym może być odwrotnie dlatego nie należy się sugerować plonami z jednego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie odwrotnie Hondia rzadko zasiana gęsty łan ładny plon. Sailor zasiany gęściej bardziej usechł może wina pola. Hondię trzeba wysiać wcześniej Sailor nawet w listopadzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A ja bym zwrócił uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny czynnik który wpływa na normę wysiewu i może właśnie ztad biorą się te ciągłe spory ile to trzeba siać... Mianowicie do ubiegłego roku sialem siewnikiem "polskiej myśli technicznej i zarazem produkcji" w końcu zmieniłem na zachodni kverneland i okazało się że wypracowane z doświadczenia i tego co podaje producent normy mogę sobie prosto w du..pe wsadzić - dlaczego? Ano dlatego że są dużo lepsze wschody i trzeba zdecydowanie mniej siać, dziwi mnie że nikt nigdzie w żadnym opracowaniu o tym nie pisze, bo okazuje się że może być wszystko tak samo a tylko będzie różnica w maszynach które wysiewaja zboze na identycznych działkach i norma wysiewu może być różna o 20% a to duża różnica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Możesz doprecyzować o co dokładnie chodzi? Ja sieje poznaniakiem z 2011 roku i norma wysiewu zawsze sie zgadza, ziarno dobrze rozmieszczone i przykryte a wschody rownomierne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

yba jeszcze nie wytrzezwiał kolega ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To do mnie? Mówię jak jest, jak na moje lekkie ziemie to ten siewnik spisuje się bardzo dobrze. Widziałem lepsze siewniki, ale ta konstrukcja jest dość udana. Ale ja się na szczęście nie muszę nikomu tłumaczyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Wschody są lepsze, bo oprócz równomiernego rozłożenia w rzędzie zachowana jest także lepiej głębokość wysiewu.  Zwłaszcza w porównaniu do tych starszych poznaniaków i konnych siewników

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nie mówię o tych rzemiosłach. Siewnik którego używam ma już pewną jakość wykonania i pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie chcę pisać jakiej to firmy miałem siewnik wcześniej, bo to krypto reklama a nie o to chodzi - mój był z 2007roku i napiszę tylko o różnicach które ja zaobserwowałem na korzyść zachodniego. Tak jak jahoo pisał zachowana jest norma lepiej wysiewu i wschody są równomierne tzn na mozaice nie zauważysz różnicy na piachu czy glinie bo zachowana jest ta sama głębokość na lekkiej (maszyna nie pozwoli utopić się Redlicy) jak i na glinie(że względu na dużo większą wagę i docisk takiego siewnik, po za tym u mnie jest to siewnik pneumatyczny i widać gołym okiem że jest lepsze rozmieszczenie ziaren w rzędzie względem mechanicznych. Dlatego napisałem że według mnie to jakim sprzętem się sieje ma też spory wpływ na normę wysiewu 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jeśli chodzi o te nowsze Poznaniaki, Polonezy, Famarole i inne krajowe, to postęp jest widoczny, ale w stosunku do tych 30-40 letnich zachodnich. Nowy siewnik ze scieżkami, kółkami dogniatającymi, redlicami talerzowymi to wydatek ponad 25 tys jak nie lepiej.  I różnicę w wysiewie też widać , zwłaszcza w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja co do rzepaku nie mogę się jeszcze odnieść, bo w ubiegłym roku jeszcze go nie miałem dopiero na pszenicę ale też podejrzewam że największą różnice będzie można zauważyć w rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Ja poznaniakiem już 10 letnim ~ siejąc rzepak na bezstopniowej przekładni muszę schodzić poniżej zera by wysiać jakoś normalnie nasiona a próba kręcona robiona jedna po drugiej wychodzą różne wyniki, mimo wszytko czy ustawie tak czy tak to w polu i tak zawsze jeden wysiew trzyma, nie mówiąc że mając nasion na 1,5 ha to trzeba już dwie osoby bo dno jest tak dopracowane że ja śmigam z pędzelkiem i ręcznie pcham nasiona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Nie chcę pisać jakiej to firmy miałem siewnik wcześniej, bo to krypto reklama a nie o to chodzi - mój był z 2007roku i napiszę tylko o różnicach które ja zaobserwowałem na korzyść zachodniego. Tak jak jahoo pisał zachowana jest norma lepiej wysiewu i wschody są równomierne tzn na mozaice nie zauważysz różnicy na piachu czy glinie bo zachowana jest ta sama głębokość na lekkiej (maszyna nie pozwoli utopić się Redlicy) jak i na glinie(że względu na dużo większą wagę i docisk takiego siewnik, po za tym u mnie jest to siewnik pneumatyczny i widać gołym okiem że jest lepsze rozmieszczenie ziaren w rzędzie względem mechanicznych. Dlatego napisałem że według mnie to jakim sprzętem się sieje ma też spory wpływ na normę wysiewu 

Nie podzielam Twojego zdania sieję rzepak starym Famarolem i 3 kg bez problemu da się ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Uuu... To jak sobie radzisz z ustawieniami siewnik, bo co by nie robić to każda próba wychodzi inaczej a jak wjeżdża się w pole to i tak trzeba przestawiać, no chyba że masz pole idealnie zwalowane bez dziur i do tego płaskie jak stół lub jesteś jedyną osobą z którą rozmawiałem na temat tego siewnika i jego możliwości która twierdzi że da się nim zasiać równomiernie 35 roślin na metr kwadratowy O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Ja mam 40tp letni siewnik isaria i po włożeniu wkładek do drobnych nasion wysiew. 1,5 kg rzepaku na 1ha nie jest żadnym wyczynem przy zachowaniu dokładności wysiewu 5 do 7 %. Na skrzyni mechanicznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Polecam również zobaczyć na YT vlogi użykowników takich jak Perqins albo Pawnic14, panowie sieją rzepaki starymi poznaniakami i wszystko wychodzi książkowo.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Co polecacie na jesienne zwalczanie stokłosy żytniej? Oprócz apyrosu coś ją bierze, najlepiej przedwschodowo lub tuż po. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Co polecacie na poplon po pszenicy ozimej dodam ze będe siał pszenice ozimą i chodzi o to żeby zdążyło urosnąc ,jest dosyć mokro więc może groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj