Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28561 odpowiedzi na ten temat

#28561 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany Dzisiaj, 11:57

Pszenica Ozima i jara

Jak siejesz poznaniakiem to i tak redlice się zużywają bo na moją logikę nie zdejmujesz ich tylko po prostu zamykasz zasuwki, chyba, że robisz to inaczej a ja o czymś nie wiem. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:45
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:45
  •  

#28562 Share Samsung123321

Samsung123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany Dzisiaj, 12:21

Pszenica Ozima i jara

U mnie w tym roku siew bardzo pechowy. Wczoraj siałem mały kawałeczek kwalifikatu Ostrogi... Wcześniej już wiedziałem ile ziarna mi potrzeba więc kupiłem ,, na styk". Wszystko pięknie ładnie gdyby nie to że jakimś cudem siewnik mi się przestawił z 200kg/ha do 270 kg/ha i tak zrobiłem około 6 przejazdów. Skutkiem tego było to że te 6 przejazdów jest tak grupo posiane, reszta w normie a ostatnie 4 przejazdy jakieś 150 kg/ ha ( specjalnie obniżone żeby starczyło na całe pole). Co to z tego wyjdzie to ja nie wiem ale boje się na to patrzeć... 

Dziś zaś wjechałem w inne pole. Dość mokro ale dało się robić. Zasiałem malutki kawałeczek na próbę po czym przerwałem siew...

Po orce było pulchno. Wczoraj to rozbronowałem... Dzisiaj wjeżdżam sieje i wyszło mi niestety strasznie płytko... Dużo ziarna jest na wierzchu a gęsto też nie jest jakoś posiana. No nie wiem co z tego wyjdzie ale na szczęście tylko mały kawałek. 

Deszcz zapowiadają cały tydzień... Po deszczach chyba trzeba będzie kultywatorem to najpierw przejechać bo to jeszcze się ubije i nie zasieje tego dobrze. Ten kawałeczek ma szanse na jakieś powodzenie?