Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22563 odpowiedzi na ten temat

#2821 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 12:48

Pszenica Ozima i jara No całkiem całkiem. A jakie nawożenie poszło do tej pory?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:26
  •  

#2822 Share marcinboniek

marcinboniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 12:58

Pszenica Ozima i jara

jakie nawożenie stosujecie na pszenicę jara bo osobiście nigdy jarej nie siałem ale w tym roku byłem zmuszony..... na razie dałem 100-200 kg saletrzaku w zależności pszenica ma 1-2 liście i myślę dać jej już po 200 saletry bo jest trochę rzadka bo jakiś kiepski materiał siewny mi się trafi, i pytanie dawać tą saletrę teraz czy czekać aż zacznie się dobrze krzewić?

Ja bym na twoim miejscu poczekał, aż zacznie się dobrze krzewić. Wtedy będzie mogła lepiej skorzystać z otrzymanego nawozu. Zbyt wcześnie podana pogłówna dawka azotu sprzyja powstawaniu tzw. niedogonów, czyli niepłodnych kłosów. krótko mówiąc azot poszedł by w słomę, a nie w ziarno.

#2823 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:02

Pszenica Ozima i jara panowie mam zamiar sypnąc na pszenice jarą 300 kg/ha saletry. Nie siałem nigdy jarej wiec powiedzcie kiedy można wjeźdzać z saletrą w pszenice jara :mellow:
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2824 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:34

Pszenica Ozima i jara A coś dawałeś pod korzeń?

#2825 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 19 kwiecień 2012 - 17:17

Pszenica Ozima i jara Pszenica jara jest posiana po wymarznietej pszenicy zimowej a pod zimową była dana Polifoska 4 w dawce 300kg/ha
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#2826 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:17

Pszenica Ozima i jara

Ja wczoraj popryskałem mocznik 12%, siarczan magnezu 4,5%, ekolist 3l, bumper 0,5l + gwarant 1l + dodałem 1,8l cc bo widziałem już I kolanko nad ziemią. Jest to moja najładniejsza plantacja i chcę jej dopilnować aby porównać koszty z plonowaniem. Tego cc nie daje na do krzewienie tylko na skrócenie bo jest rozkrzewiona aż za bardzo. Planuje dać jeszcze 150 saletry i na kłosa może Duet...? Co wy na to???

Nie wiesz, to nie pisz bzdur. CCC warto zastosować na dokrzewienie żadkiej pszenicy ja daje w dawce 0,3-0,5 w zależnosci od fazy rozwojowej i efekt jest.

#2827 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:28

Pszenica Ozima i jara No i to jest ten problem że nie dałeś azotu pod korzeń no ale jak sie zacznie krzewićto ze 200 a później jak będzie widać że zaczyna brakować to reszte.

#2828 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:50

Pszenica Ozima i jara Panowie pytanie moja pszenica poturbowana po zimie powoli się zbiera ale na dzień dzisiejszy zaczyna powoli wchodzić w fazę krzewienia dostała 200kg saletry i panuje coś takiego zrobić CCC ok 1 l/h i nawóz dolistny npk 12 48 8 z yary i mikro co wy na to

#2829 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 22:01

Pszenica Ozima i jara duzo tego ccc, daj max 0,6 i bedzie ok

#2830 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 22:50

Pszenica Ozima i jara Panowie ,macie pomysl czym pryskac połataną pszenice ozima placami jarki ? od jedno i dwu lisciennych. Najlepiej zeby sie dalo jak najszybciej dokonac zabiegu , np . w 1 lisciu jarki

Edytowany przez strzechu, 19 kwiecień 2012 - 23:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2831 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 07:04

Pszenica Ozima i jara

Nie wiesz, to nie pisz bzdur. CCC warto zastosować na dokrzewienie żadkiej pszenicy ja daje w dawce 0,3-0,5 w zależnosci od fazy rozwojowej i efekt jest.

Przeczytaj dokładnie!!!! Ja nie mówię że ccc nie działa na rozkrzewienie, dałem na skrócenie bo już mam na tym kawałku 1 kolanko przy ziemi. Na dokrzewienie daje się chyba ok 0,5 l w fazie krzewienia a ja dałem 1,8l. Też mam takie kawałki ( na szczęście mało) co się krzewi i to licho.

#2832 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 08:23

Pszenica Ozima i jara Czy ccc na dokrzewienie nie zaszkodzi jeżeli nie trafi się w termin tzn na plantacji jedne rośliny już chcą piąć się w góre a drugie mają jeszcze jakby 2-3 liście z pożółkniętymi końcówkami (są to nowe odrosty z węzła krzewienia po zmarzniętej części naziemnej) do ccc żeby na próżno nie jeżdzić chce dać ok 1,25 kg makro 19-19-19 i mikro, a i czy pszenżyto też tym potraktować? po tyg planuje lancet.

#2833 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 08:46

Pszenica Ozima i jara

strzechu

Napisany Wczoraj, 22:50
Panowie ,macie pomysl czym pryskac połataną pszenice ozima placami jarki ? od jedno i dwu lisciennych. Najlepiej zeby sie dalo jak najszybciej dokonac zabiegu , np . w 1 lisciu jarki

Ja u siebie mam podobną sytuację i będe pryskał Goldem 450 EC w dawce 1-1,25L na ha razem z Apyrosem 75 Wg w ilości 18g/ha

#2834 Share colorado

colorado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 12:30

Pszenica Ozima i jara a ja mam pytanie następujące:
pszenica ozima (Arctis), siana 23.09 (w suszę), wzeszła bardzo nierówno(miejscami są glinki i tam słabiej). Pod korzeń polifoska ósemka 200kg/ha, w marcu 250kg/ha saletry amonowej. Czy ją jeszcze czymś teraz zasilić i czym opryskac na chwasty dwuliścienne?

#2835 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 20 kwiecień 2012 - 13:28

Pszenica Ozima i jara 7 marca po ozimej pojechałem 200kg saletrzaku. Plantację ztalerzowałem i posiałem jarą.
Bardzo ładnie wzeszła, ma już dwa listki. Z tego azotu z początku marca chyba niewiele zostało.
Jechać po niedzieli z drugą dawka czy czekać na krzewienie?
Boję się trochę o pogodę bo tu zapowiadają bardzo gorący początek maja, zrobi się susza i z tym azotem to będzie " musztarda po obiedzie "

#2836 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 20 kwiecień 2012 - 13:40

Pszenica Ozima i jara

a ja mam pytanie następujące:
pszenica ozima (Arctis), siana 23.09 (w suszę), wzeszła bardzo nierówno(miejscami są glinki i tam słabiej). Pod korzeń polifoska ósemka 200kg/ha, w marcu 250kg/ha saletry amonowej. Czy ją jeszcze czymś teraz zasilić i czym opryskac na chwasty dwuliścienne?

Mam posianą Bogatkę i też z wiosny wygladała tak sobie (słaby przedplon - jęczmień jary) na pierwszy rzut poszło 220kg saletry amonowej i teraz dałem 100 kg mocznika. Pryskam Linturem (wiosenna poprawka po Gleanie )

Edytowany przez sajgon, 20 kwiecień 2012 - 13:43.

#2837 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 18:29

Pszenica Ozima i jara Panowie mam takie pytanie, pszenica jara slabo wschodzi bo na polu mam twarda skarupke i stad moje pytanie czy walowac? lub czekac bo da sobie rade?

#2838 Share toomus

toomus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 18:45

Pszenica Ozima i jara

a ja mam pytanie następujące:

Możesz ją zasilić dolistnie np. mocznik + siarczan + mikroelementy(np. Ekolist lub Maximus z Ekoplonu). Efekt Murowany :)

#2839 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 kwiecień 2012 - 19:22

Pszenica Ozima i jara Tak się zastanawiam czy antywylegacz można zastosawać w jednym zabiegu z lancetem. Nie chce mi się dwa razy jeździć. Jeżeli sa jakieś przeciwskazania to ile czasu trzeba odczekać pomiędzy zabiegami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2840 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2012 - 19:23

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam takie pytanie, pszenica jara slabo wschodzi bo na polu mam twarda skarupke i stad moje pytanie czy walowac? lub czekac bo da sobie rade?

Zboże wzejdzie bez wałowania, przecież ostatnio w całej Polsce były opady więc nie ma się co martwic.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)