Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22580 odpowiedzi na ten temat

#2801 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:38

Pszenica Ozima i jara Koledzy kiedy rozsiać druga dawkę azotu? Pierwsza posiałem 25 marca, wegetacja na dobre to zaczęła się dopiero po świętach. Na pierwsza dawkę poszła saletra w ilości 200 kg. Planuje jeszcze dać dwie dawki 200 kg i 100kg tylko nie dokońca wiek kiedy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:14
  •  

#2802 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 11:35

Pszenica Ozima i jara robert@.12% stężenie powinno być ok,tylko dodaj jeszcze siarczan magnezu podwyższych temperature.No i przy zabawie z dolistnym dokarmianiem mocznikiem zwracaj uwage na temperature

#2803 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:31

Pszenica Ozima i jara lancet poradzi sobie z owsem głuchym o ile nie jest duży

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2804 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:02

Pszenica Ozima i jara

Chcę pryskać pszenicę mocznikiem i zastanawiam się jaką dawkę zastosować... Myslicie że 25kg mocznika/ha w 200l/wody wystarczy?

ja tam zrezygnowałem z dokarmiania dolistnego za pomocą mocznika po jego stosowaniu obserwowałem zwiększone nasilenie występowania mączniaka ale jak już stosujesz sprawdż dopuszczalną % ilość mocznika w 100l wody na daną fazę wzrostu rośliny

Thug

#2805 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:21

Pszenica Ozima i jara W początkowych fazach można więcej nawet ale te 12% wg mnie to w sam raz. Również zauważyłem zwiększony atak grzybków po zastosowaniu mocznika ale to później na liściu flagowym dopiero. A oprysk mocznikiem już był dawany pod koniec krzewienia

#2806 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:13

Pszenica Ozima i jara Sądziłem, żeby siarczan magnezu dać jako kolejny oprysk odżywkowy. A skoro twierdzicie żeby zmieszać go z mocznikiem to w jakich proporcjach? Powiedzmy 25kg-mocznik i 12,5kg-siarczan magnezu/ha? I czy ta sama proporcja bedzie się nadawać na rzepak w obecnej fazie wzrostu?

#2807 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:17

Pszenica Ozima i jara Witam chciałem was zapytać o dalsze postępowanie - a mianowicie:
w tamtym tyg. w piątek opryskałem lancetem - był to pierwszy zabieg pomijając danie saletry w marcu. Teraz chce zastosować siarczan magnezu odrzywke ekolist, mocznik dolistnie, bumper z ...[czymś teraz nie pamiętam] oraz cc i tu moje pytanie:
ile powinienem zaczekać od zabiegu na chwasty aby nie osłabiać dodatkowo uprawy? Nie mieszałem nic z herbicydem bo większość twierdzi żeby nie mieszać a pierwsze zwalczyć chwasty. Co teraz proponujecie?

#2808 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 22:10

Pszenica Ozima i jara Kiedy na jare wjeżdżacie z odżywkami?

#2809 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 07:01

Pszenica Ozima i jara kolego Eryko a kiedy siałeś jarą? ja siałem 24 marca i dopiero z ziemi wyszla(lubelskie). właściwie pierwszy raz sieje pszenicę, a to już trzeba dawać odżywki dodam że pod korzeń dałem 100 kg N w czystym składniku w formie mocznika

Edytowany przez MAT912, 17 kwiecień 2012 - 20:23.
Cytowanie poprzedniego posta

#2810 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 13:20

Pszenica Ozima i jara Koledzy, a co mi polecicie na Pierwszy zabieg grzybowy, bo zastanawiam się nad Bumper-em i Alert-em, który będzie lepszy. Pszenica mocno rozkrzewiona, póki co brak objawów chorobowych. Chcę połączyć zabieg z CC 1,5 l/ha i odżywkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2811 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 16:15

Pszenica Ozima i jara am takie pytanko moge jechac jutro z opryskiem na miotle i 2 liscienne w pszenicy ozimej attribut+helm tribi? w dzien zapowiadaja po 10-15 stopni a w nocy po 5-7 na najblizsze dni

#2812 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 16:26

Pszenica Ozima i jara Bumper 0,5l i Mirage 0,5. Co byście radzili na chwasty w pszenicy ozimej jedno i dwuliścienne jeśli pszenica jest bardzo nie równa. Jedna mocno rozkrzewiona a druga słabo.

#2813 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:22

Pszenica Ozima i jara a może Bumper z Alertem po 0.5l/ha, jakby nie patrzeć Alert ma dwie substancje aktywne i może będzie miał lepsze spektrum działania?? Może ktoś wyjaśni jak dobierać substancje aktywne podczas ochrony grzybowej, chciałbym wiedzieć dlaczego stosować akurat te środki, a nie tylko dlatego, że sprzedawca mi tak doradził, który czasami nie ma pojęcia o niczym.

#2814 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:14

Pszenica Ozima i jara u mnie pszenica tez tak wyglada jak u kolegi silvy. Ja myśle pod koniec tygodnia prsykac apyros+mustang.

Edytowany przez matyziak, 17 kwiecień 2012 - 20:15.

#2815 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 15:50

Pszenica Ozima i jara Ojciec sie pomylil i opryskal pszenice attribut 60g/1,2ha czy zadziala ten attribut na miotle?

#2816 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:44

Pszenica Ozima i jara Kiedyś u mnie się dawało 60g na 1,11-1,15ha bo takie mam właśnie kawałki i działało bez problemu, do tego 0,5L mustanga szło. Było to jeszcze pryskane starym opryskiwaczem gdzie wychodziło prawie 400L cieczy na 1ha.
Myślę że te 50g/ha powinno wystarczyć w twoim przypadku.

#2817 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:52

Pszenica Ozima i jara Jesli ktos chce zniszczyc owies gluchy w pszenicy ozimej to jak najbardziej Lancet sobie poradzi a jeszcze jedna Nowość trwaja prace Lanceta nad rejestracja w pszenicy jarej w dawce 0,15-0,18 po 3 letnich badaniach nie ma skutkow ubocznych w pszenicy jarej a niszczy pieknie owies i pozostale cuda rejestracja ma byc za 2 lata. Taka mala ciekawostka oczywiscie na wlasna odpowiedzialnosc

#2818 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:57

Pszenica Ozima i jara

Witam chciałem was zapytać o dalsze postępowanie - a mianowicie:
w tamtym tyg. w piątek opryskałem lancetem - był to pierwszy zabieg pomijając danie saletry w marcu. Teraz chce zastosować siarczan magnezu odrzywke ekolist, mocznik dolistnie, bumper z ...[czymś teraz nie pamiętam] oraz cc i tu moje pytanie:
ile powinienem zaczekać od zabiegu na chwasty aby nie osłabiać dodatkowo uprawy? Nie mieszałem nic z herbicydem bo większość twierdzi żeby nie mieszać a pierwsze zwalczyć chwasty. Co teraz proponujecie?

Kolego też chcę tak zrobić z tym że jeszcze nie pryskałem lancetem (brak czasu) myślę że może w piątek albo dopiero we wtorek, a i też dokrzewiam pszenice bo jest słaba wydaje mi się iż 48 h powinno wystarczyć pomiędzy zabiegami lacet wchłania się po godzinie, dwóch a po 2 dniach zaczyna działać na chwasty co do pszenicy dajesz odżywki i mocznik więc roślina będzie mniej zestresowana i szybciej zregeneruje się po lancecie.

Jeżeli ktoś już miał takie doświadczenia może się podzieli bo ja dokrzewiam pszenice też pierwszy raz

#2819 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 07:14

Pszenica Ozima i jara jakie nawożenie stosujecie na pszenicę jara bo osobiście nigdy jarej nie siałem ale w tym roku byłem zmuszony..... na razie dałem 100-200 kg saletrzaku w zależności pszenica ma 1-2 liście i myślę dać jej już po 200 saletry bo jest trochę rzadka bo jakiś kiepski materiał siewny mi się trafi, i pytanie dawać tą saletrę teraz czy czekać aż zacznie się dobrze krzewić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2820 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 12:05

Pszenica Ozima i jara

Kolego też chcę tak zrobić z tym że jeszcze nie pryskałem lancetem (brak czasu) myślę że może w piątek albo dopiero we wtorek, a i też dokrzewiam pszenice bo jest słaba wydaje mi się iż 48 h powinno wystarczyć pomiędzy zabiegami lacet wchłania się po godzinie, dwóch a po 2 dniach zaczyna działać na chwasty co do pszenicy dajesz odżywki i mocznik więc roślina będzie mniej zestresowana i szybciej zregeneruje się po lancecie.

Jeżeli ktoś już miał takie doświadczenia może się podzieli bo ja dokrzewiam pszenice też pierwszy raz

Ja wczoraj popryskałem mocznik 12%, siarczan magnezu 4,5%, ekolist 3l, bumper 0,5l + gwarant 1l + dodałem 1,8l cc bo widziałem już I kolanko nad ziemią. Jest to moja najładniejsza plantacja i chcę jej dopilnować aby porównać koszty z plonowaniem. Tego cc nie daje na do krzewienie tylko na skrócenie bo jest rozkrzewiona aż za bardzo. Planuje dać jeszcze 150 saletry i na kłosa może Duet...? Co wy na to???