Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilc017    163
42 minuty temu, pawelll66692 napisał:

Pszenica już prawie cała się wykłosiła i teraz pytanie bo zepsuł mi się opryskiwacz i nie zrobiłem zabiegu t2 a mam na niego inovor i safir nie za późno na ten oprysk w tej fazie ? co o tym myślicie? 

To zrobisz typowe t2/t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
1 minutę temu, kamilc017 napisał:

To zrobisz typowe t2/t3

kamilc017 co polecasz do takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
16 minut temu, darek154 napisał:

Duett Star 1l/ha starczy na T1 w pszenicy jarej czy może dorzucić coś jeszcze albo może coś innego zastosować?

Z duettem możesz zejść do 0.8 l i dodać prochloraz 0.7 l jeśli po zbożach jara siana.Przy prawidłowym płodozmianie sam duett wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

Ja planuje 0.5l Menary + 0.5l azoksystrobiny w moim wypadku makler), koszt około 145zł.

23 minuty temu, darek154 napisał:

Duett Star 1l/ha starczy na T1 w pszenicy jarej czy może dorzucić coś jeszcze albo może coś innego zastosować?

Dożuć tak jak kolega wyżej 0.7-0.8l prochlorazu to zabezpieczysz podstawę.

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Dzięki koledzy właśnie też rozmyślałem dorzucić jeszcze 0.7l prochlorazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

kamilc017 czy na wykonanie jednego zabiegu łączącego T2/T3 mogę dać Duett Ultra  0,6l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

A  co byś poradził w niższej/średniej półce cenowej? Dodam, że nie mam uprawy intensywnej i plon nie będzie powalający także nie chciałbym przesadzić z nakładem, dlatego też pomyślałem o tym Duecie Ultra bo cenowo wychodzi ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tocata duo podobno w miarę wychodzi cenowo około 110zł a jak kupisz 5l to nawet około 100zł i nmasz w nich triazol i strobiluryne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
10 minut temu, kamilc017 napisał:

Tocata duo podobno w miarę wychodzi cenowo około 110zł a jak kupisz 5l to nawet około 100zł i nmasz w nich triazol i strobiluryne.

Przejrzałem etykietę tego Tocato duo i ne widzę tam nic o chorobach kłosa to może jednak ten Duett Ultra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Olej Napędowy drożeje na jesieni już może kosztować po 5,50 zł no tak napędzi opłacalność . że saletra będzie po 150 zł a o innych to nawet nie wspomnę .

A środki ochrony roślin też podrożeją , na żniwa za kombajn  za 1 ha powiadają że będą brać po 450 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Na etykiecie Tocato duo jest tylko:

Pszenica ozima
łamliwość źdźbła, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza
brunatna, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści

Porównując Artea i Duett Ultra co będzie lepsze? Spektrum chorób podanych na etykiecie podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byniek3101    0

Witam wszystkich, czy stosował może ktoś środek o nazwie Sokół 460ec nada się to na zabieg T2/T3 w pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
10 minut temu, byniek3101 napisał:

Witam wszystkich, czy stosował może ktoś środek o nazwie Sokół 460ec nada się to na zabieg T2/T3 w pszenicy 

Przyłączam się do pytania kolegi wyżej czy Sokół lub Falcon 460 EC (skład mają ten sam) nadaję się na T2/T3 w dawce 0,6l/ha?

Skład: spiroksamina (substancja z grupy ketoamin) -250g/l; tebukonazol (substancja z grupy triazoli) - 167 g/l;  triadimenol (substancja z grupy triazoli) - 43 g/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

To że nie pisze to nie znaczy że nie zwalcza, w tamtym roku stosowałem ten sokół czy tam falcon i cuduów nie było może jakby miało więcej s.cz to tak a tak wolałbym zastosować ten tocata duo lub azoksystrobina + tebukokonazol w dawkach 0.5l + 1l

Bez tytułu.png

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5
Planuję połączyć T2 i T3. Myślę nad tocato Duo i pytanie co dać na kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Wczoraj opryskałem pszenicę Antywylegaczem Kobra, znalazłem kilka wychodzących kłosów na poprzeczniaku a w środku jeszcze się nic nie kłosi dopiero zaczyna powoli się robić pogrubienie, stosował ktoś w tej fazie i może się wypowiedzieć czy nie było skutków ubocznych ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Trochę późno na antywylegacz jak środek dostał się do kłosa to może go skrócić, albo pięterka zredukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Musiałem to zrobić bo nie była skracana a dostała 155 kg N i jest gęsta i do pasa, siana była późno 31.10 i myślę że z wykloszeniem poczeka jeszcze, obym miał rację bo się trochę boję 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Bezpieczniej było użyć cereone, moddus, medax max. Wtedy lepiej usztywnia i skraca dokłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Cerone to samo co Kobra ;) etefon, także wiesz, Medax można do pierwszych ości, mogłem lepiej użyć Medaxa, ale skor kłos schowany to nie powinno nic się stać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
nic sie nie stanie, na jęczmień na pierwsze ości od lat stosujemy etefon czyli cerone kobra korekt i nie ma problemu. Skoro jest rejedtracja w zbożach do fazy pojawiających sie ości to w czym problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
3 godziny temu, derek2223 napisał:

Przyłączam się do pytania kolegi wyżej czy Sokół lub Falcon 460 EC (skład mają ten sam) nadaję się na T2/T3 w dawce 0,6l/ha?

Skład: spiroksamina (substancja z grupy ketoamin) -250g/l; tebukonazol (substancja z grupy triazoli) - 167 g/l;  triadimenol (substancja z grupy triazoli) - 43 g/l

słyszałem że falcon może przypalić kłos


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
40 minut temu, koniu napisał:

nic sie nie stanie, na jęczmień na pierwsze ości od lat stosujemy etefon czyli cerone kobra korekt i nie ma problemu. Skoro jest rejedtracja w zbożach do fazy pojawiających sie ości to w czym problem...

Niby tak, uspokoiłeś mnie do końca, choć sam byłem w miarę spokojny jednak się wolałem dopytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj