Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
90210grzesiu    167
4 minuty temu, Uziu92 napisał:

kilimandzao dla oka nie jest ładne, jak trawa wygąda, tak samo miałem w tamtym roku w porównaniu do jantarki, a w zniwa kilimandzaro mnie zadzwiło i przebiło jantarke.

Po owocach je poznacie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Macius napisał:

To że kolor inny czy liść na jednej grubszy od drugiej to jeszcze nic nie znaczy mają po prostu takie geny :) Zobaczysz w żniwa jak wyjdzie :) Ten po lewej to nie czasem Julius?? On ma takie grube liście 

Kolego po lewej kilimanjaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

A to moje Kilimandżaro po 7 tygodniach bez deszczu teraz od paru dni wkoncu pada. Zdjęcia zrobione 15 maja

IMG_20180515_164536.jpg

IMG_20180515_164542.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

moja tak wyglądała, na początku maja, liść to zagina tylko w dołkach w tym roku i tam gdzie poszło 160N w 2 dawkach. Odmiana tak jak pisałem nie dla oka, bynajmniej u mnie w tamtym i tym roku, ale sypała na 4 klasie lepiej od jantarki na 3 przy tej samej agrotechnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
50 minut temu, 90210grzesiu napisał:

chabra w tej fazie starane może nie wziąć.

Weźmie spokojnie, bo jest cieniutki, granstar go pomęczył i dopiero teraz niedobitki zaczynają iść w górę. Pytanie czy pszenicy nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
13 minut temu, adam19750609 napisał:

A to moje Kilimandżaro po 7 tygodniach bez deszczu teraz od paru dni wkoncu pada. Zdjęcia zrobione 15 maja

IMG_20180515_164536.jpg

IMG_20180515_164542.jpg

To do żniw masz z nią spokój bo wszystkie zabiegi będą droższe niż ewentualne korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Witam przez susze a potem opady deszcz pszenica i pszenżyto wyklosilo się a mam kupiony helicur czyli tebukonazol i raster czyli epoksykonazol. Czy mogę po weekendzie pryskac na t2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
Napisano (edytowany)

IMG_20180515_163533.thumb.jpg.3507144661eafb55d9261aeed07d0d07.jpgTak wygląda dobrze że to tylko 40 ar wysiane było 100kg na nasienie. Reszta wygląda trochę lepiej 3ha Arkadii

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    47
13 minut temu, lukasz222 napisał:

Weźmie spokojnie, bo jest cieniutki, granstar go pomęczył i dopiero teraz niedobitki zaczynają iść w górę. Pytanie czy pszenicy nie zaszkodzi?

Wątpię że go weźmie

Dwa sezony temu poprawiałem chabra w fazie liścia flagowego i nic go nie ruszyło

Skuteczny byłby Mustang Forte - raz nim poprawiałem jak był lisic flagowy (bierze chabra i przytulię) ale pszenica jeszcze się nie kłosiła.

A ile tego chabra? Ważne aby przytulię zwalczyć bo chaber jak nie ma go dużo to szkody nie narobi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Sporadycznie w miejscach gdzie pszenica go nie zagłuszyła. Mnie interesują dwie rzeczy - zwalczyć przytulie by nie było syfu w ziarnie i nie uszkodzić pszenicy. Chaber to rzecz drugorzędna i "przy okazji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

jakbys zrobił mustangiem do 2 kolanka to ani przytulii bys nie miał, ani chabra, ani czegokolwiek z chwastów, teraz juz trochę poźno, w tamtym roku pryskałem dołki 8 czy 9 czerwca, lisc flagowy był i miejscami kłosek wychodził i  pozniej po kłosach było widać ze dostało im się. Wiec to już Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak ale teraz mamy połowę maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
38 minut temu, Uziu92 napisał:

jakbys zrobił mustangiem do 2 kolanka to ani przytulii bys nie miał, ani chabra, ani czegokolwiek z chwastów, teraz juz trochę poźno, w tamtym roku pryskałem dołki 8 czy 9 czerwca, lisc flagowy był i miejscami kłosek wychodził i  pozniej po kłosach było widać ze dostało im się. Wiec to już Twoja decyzja.

Pryskałeś fluroksypyrem czy Mustangiem? Bo po Mustangu w późnej fazie uszkodzenia są normą. Pryskałem wiosną Granstarem w pełnej dawce i do tej pory było czysto. Mustang jest ok, ale z bodziszkiem i fiołkiem sobie nie radzi. A że wegetacja jest 2-3 tyg. do przodu i przez suszę pszenica nierówno dojrzewa, to i zabieg w nietypowym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

A mój toras  ma 3 cm klosik dopiero i chyba w czerwcu będzie się kłosic a co do wegetacji to niektórzy plakali że żniwa będą we wrześniu a pogoda nadgonila jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

mustangiem forte, wiem ze w pozniejszych fazach szkodzi, ale było tyle zielska ze szok, jesienią nie dało rady zrobić a wisona strasznie mokra była i woda stała, tyle ze w tym roku jak kolega pisze jest +2 tyg do przodu albo i nawet 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1

Czy można jeszcze robić poprawki na  miotłę zbożową ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jak będę robił t2 z t3 epoksykonazol z tebukonazolem to dać to na liść flagowy czy jak juz będzie się klos pokazywać czy jak juz wyjdzie klos? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
też się zastanawiam bo u mnie już kłos wyszedł i nie wiem czy mogę taka mieszanka robić t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

pryskal ktos na t 2 Priaxorem ?  jak to wychodzi i  czy sie  oplaci ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, bools napisał:

pryskal ktos na t 2 Priaxorem ?  jak to wychodzi i  czy sie  oplaci ? 

Ja 0,75 plus safir 0.7 droższy zabieg, ale i pszenica w tym roku jakiej jeszcze nie miałem ( jak narazie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

I ja również dziś zakupiłem priaxor + epoksykonazol, pszenica jak narazie wygląda bardzo dobrze na najlepszej ziemi rośnie więc doinwestowałem ją, dawka 0,8+0,8 a cena za 5l priaxora i 5l epoksykonazolu 1150zł~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66
Napisano (edytowany)

Panowie pomocy, chciałem zrobić T2/T3 duet ultra 0.5l plus azoksystrobina 0.5l, problem w tym że sprzedawca zamiast Amistaru dał mi Artea ( propikonazol 250g, cyprokonazol 80g) pytanie czy mieszanie 3 triazoli ma sens? 

Mam możliwość zamiany środków ale juz nie dziś... 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj