Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#2741 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 15:35

Pszenica Ozima i jara Jak jak się pytałem w sklepie z ŚOR, to Axial dostępny jest tylko z Adigorem <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:17
  •  

#2742 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 10 kwiecień 2012 - 17:59

Pszenica Ozima i jara Axial jest tylko z adigorem dostępny, a nawet jakby był bez to ile zaoszczędzisz 3 zł na hektar, adjuwanty są tanie

#2743 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:09

Pszenica Ozima i jara mam pytanie do osób z konkretną wiedzą i dużym doświadczeniem. 10 marca pszenica ozima Bogatka dostała 22o kg saletry. Wegetacja ruszyła na parę dni a potem wszystko staneło. Po miesiącu już pewnie azot z saletry poszedł w niebo. Będę siał mocznik i nie wiem ile jej dać i w jakim etapie rozwojowym roslin. To samo tyczy się jęczmienia ozimego i pszenżyta. Z góry dziękuje za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2744 Share pawlo90

pawlo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:21

Pszenica Ozima i jara witam :) mam takie pytanie zamieżam w tym tygodniu pryskać oziminy na chwasty śrotkiem "Lancet " i mam takie pytanie czy do niego jeszcze mogę dodać środek grzybobujczy , mocznik i jakieś dodatkowe odżywki ??

#2745 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:02

Pszenica Ozima i jara na fungicydy jest jeszcze za wczesnie

według mnie stosowanie srodków chwastobójczych i odzywek w jednym zabiegu nie ma sensu, bo wzmacnia on tez chwasty a przecierz chcemy je tym zabiegiem wytepic.
ale to tylko moje skromne zdanie

#2746 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:24

Pszenica Ozima i jara

Dlaczego nie możemy porozmawiać o dokrzewianiu pszenicy na nowym forum???????????????Napewno wielu rolników to interesuje zwłaszcza w tym roku.Najlepiej zamknąć temat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dołączam się do twojego apelu chciałem ruszyć z tematem lecz umarł chyba bezpowrotnie zrobię chyba tak jak pisałem wcześniej choć chciałem się podpytać bardziej doświadczonych, widocznie brakuję profesjonalistów na tym forum odnośnie dokrzewiania pszenicy. Okres jest jak najbardziej chyba odpowiednie moja pszenica ma już 2 pęd boczny \

Nie zniechęcaj się tok szybko pozdro!!!

#2747 Share mm

mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:47

Pszenica Ozima i jara W celu dokrzewienia pszenicy można zastosować w fazie krzewienia BBCH 25-29 CCC w dawce od 0,3 do 0,7l/ha w pewnym stopniu stymuluje krzewienie i przyczynia się do wydłużenia tej fazy oraz spowalnia wykształcanie 1. kolanka, a w fazie BBCH 31 można dać 0,5-0,7l/ha, można też dodać do drugiego zabiegu Moddus 0,2l/ha

#2748 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:06

Pszenica Ozima i jara

Na stronie internetowej http://www.agro.basf...n?regionId=4263 znajdziecie Państwo najnowsze wieści pogodowe z całej Polski z prognozą 4 i 8-dniową oraz mapami dla całej Europy

A czy macie również sygnalizację zabiegów chemicznych w różnych rejonach kraju?

#2749 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:21

Pszenica Ozima i jara

Axial jest tylko z adigorem dostępny, a nawet jakby był bez to ile zaoszczędzisz 3 zł na hektar, adjuwanty są tanie

czyli wniosek z tego jeden: przy 1l Axiala jest 3l Adigoru? Bo pisali ze jest 3 razy wiecej Adigoru w stos. do Axiala.
czyli ile wychodzi litr Adigoru?

a jaki środek moge dodać do Huzara Aktiv w celu zwalczenia perzu????????????

My siejemy, a Bóg daje plony.

#2750 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:32

Pszenica Ozima i jara

mam pytanie do osób z konkretną wiedzą i dużym doświadczeniem. 10 marca pszenica ozima Bogatka dostała 22o kg saletry. Wegetacja ruszyła na parę dni a potem wszystko staneło. Po miesiącu już pewnie azot z saletry poszedł w niebo. Będę siał mocznik i nie wiem ile jej dać i w jakim etapie rozwojowym roslin. To samo tyczy się jęczmienia ozimego i pszenżyta. Z góry dziękuje za pomoc.

Nie bój się, nic w niebo nie poszło bo jak miało pójść jak ta saletra się rozpuściła. Tyle co pszenica potrzebowała to pobrała, w ostatnich dniach wegetacje przyhamowała więc pewnie trochę N z tej saletry zostało. Co do mocznika to możesz dać nawet teraz tylko ze jest parę ale. Po I następne dni będą ciepłe a to dla mocznika dobrze. Po II na następne dni mówią intensywne opady deszczu, więc mocznika nie stosuj bo go wypłucze. Radzę dać mocznik po tych ulewach, gleba będzie wilgotna więc granulki się rozpuszczą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2751 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:37

Pszenica Ozima i jara

W celu dokrzewienia pszenicy można zastosować w fazie krzewienia BBCH 25-29 CCC w dawce od 0,3 do 0,7l/ha w pewnym stopniu stymuluje krzewienie i przyczynia się do wydłużenia tej fazy oraz spowalnia wykształcanie 1. kolanka, a w fazie BBCH 31 można dać 0,5-0,7l/ha, można też dodać do drugiego zabiegu Moddus 0,2l/ha

A czy tak samo można dokrzewić przenżyto, czy może inne dawki?

#2752 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:12

Pszenica Ozima i jara Drogi strasznie ten Axial w 0,5l. Ja za litrowe płaciłem 310zł. Adigor sprawia że axial lepiej działa.

#2753 Share mm

mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:12

Pszenica Ozima i jara Na temat pszenżyta niestety nie wiem, bo nigdy nie siałem i przez to też nie interesowałem się uprawą pszenżyta :unsure:

#2754 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:18

Pszenica Ozima i jara @ BASF co proponujesz na zabieg fungicydowy żeby opryskać pszenicę i pszenżyto i aby wytrzymało do liścia flagowego (zależy oczywiście od przebiegu pogody). Rok temu stosowałem tilt z syngenty i byłem bardzo zadowolony. Jaki środek proponujesz, jak wychodzi on cenowo i czy można go mieszać z odżywkami i siarczanem? Bo tiltu niestety nie można mieszać z wieloma odżywkami:/ Dla tych co nie wierzą to takie informacje wyczytałem w poradniku dokarmiania dolistnego z intermagu.

#2755 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:04

Pszenica Ozima i jara @proxy wg mnie bezkonkurencyjny na perz od x lat jest atribut. Ale co z mieszaniem to nie wiem.

#2756 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:08

Pszenica Ozima i jara Ja w zeszłym roku pryskałem Soligorem i byłem zadowolony, w tym roku zamierzam zastosowac podpatrzony zabieg u kolegi silvy 0,5l Mirage + 0,5l Bumper + mocznik + siarczan + chelaty.

Edytowany przez matyziak, 10 kwiecień 2012 - 22:10.

#2757 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:22

Pszenica Ozima i jara Dzięki :) No taką mieszanke właśnie miałem. Chyba że taniej wyjdzie Bumper Super. Bo to chyba to samo co mirage+bumper

#2758 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:23

Pszenica Ozima i jara W sumie to, ja też złożyłem taką mieszankę tzn. Bumper + Mirage + siarczan magnezu + CCC + Moddus i zastanawiam się czy dodać do wszystkiego Insol 3 (zawiera dużą ilość N). Teraz, jak kupiłem Insol wiem, że indywidualne składniki byłyby chyba bardziej wskazane, niż taki koktajl z azotem na czele.

@silva żeby otrzymać Bumper Super (1l) potrzeba 0,88l Mirage i 0,36l Bumpera. Więc Bumper Super będzie tańszy, ale zawsze można sobie indywidualnie połączyć te środki, wg występowania chorób :)

Edytowany przez e1leex, 10 kwiecień 2012 - 22:33.

#2759 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:48

Pszenica Ozima i jara No w sumie racja. Inna proporcja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2760 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 06:47

Pszenica Ozima i jara

@proxy wg mnie bezkonkurencyjny na perz od x lat jest atribut. Ale co z mieszaniem to nie wiem.

Chyba apyros, ja wiekszego dziadostwa do troche większej miotły jak Atribut to juz nie znam.