Polecane posty

Przem00    13
1 godzinę temu, kamilc017 napisał:

Ja na t2 azoksystrobina + menara

u mnie podobnie w dawce 0,6+0,4, na lepsze pola próbuję elatus era 1l. zobaczymy jak mocny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165
2 godziny temu, globus512 napisał:

Dlaczego ?

Pikoksystrobina lepsza 0.4l, albo reveller 0.5. 

Triazol to epoxy najlepszej wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Akurat T2 i susza nie ma nic ze sobą wspólnego, susza a grzyb swoje z rosą robi 

3 godziny temu, globus512 napisał:

Dlaczego ?

 

3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Na t2 azoksystrobina nie bardzo

Bo tylko zabezpiecza i słabo leczy 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

E to ja nie muszę T2 robić bo rosy nie ma to i przyoszczędzić mogę :D oczywiście ravoj bez urazy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

A takie coś jest warte uwagi 195 zł 5 l ,dawka 0,5 l/ha 2 razy w sezonie, bo widzę często poruszany jest temat tych odżywek a ja się tam zbytnio w temat nie zagłębiem na zbozach jak na razie niedoborów nie widaćIMG_20180510_194041.thumb.jpg.5a2aa339e4367e458ee01d16b912666e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@suzuki18lale masz wysoki jęczmień pierwszy raz taki widzę mój bez skracania to 1/2 jego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521
6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Jak to jaka, orać germańcami, sypać nawóz i lać mendelejewy i trutki, jak nawallisz wszystkiego za wartość 9 t pszenicy to nakosisz 10 t o ile dopisze pogoda.:D

Agrotechnika na 9 ton na I klasie jest taka jak na 7 na sredniej ziemi

5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Na t2 azoksystrobina nie bardzo

Że niby czemu?  Masa firm zaleca strobiluryny na T2 a ty twierdzisz że to nie bardzoO.o

4 godziny temu, szymon91 napisał:

ja na t2 daje falcoln 0,6l + moxa 0,2l + bulldock 0,25l

Co wy macie z tym Falconem i Soligorem?  Lepiej dac 1 l epoksykonazolu niz kazdy z tych wynalazków. W stosunku do zawartości substancji to najdrozsze produkty na rynku.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Jutro ok 20 palnuje zacząć wjeżdżać z T2 i teraz w przypadku braku opadów zastanawiam się czy dodawać siarczan+ mocznik + bosfoliar + optisil 

Środki zakupione ale może lepiej zostawić na drugi rok jak ma zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik1973 napisał:

30 minut temu, songo napisał:

To może ktoś kto zbiera 8-10t napisze swoją agrotechnika i wszyscy będziemy tyle zbierać :D

Jak to jaka, orać germańcami, sypać nawóz i lać mendelejewy i trutki, jak nawallisz wszystkiego za wartość 9 t pszenicy to nakosisz 10 t o ile dopisze pogoda.:D

Z takimi teoriami to nadajesz się jedynie do pchania taczki na karuzeli, nie do rolnictwa...


Macius napisał:

Ja na t2 daje 0,65 Priaxor + 0,65 Safari koszt około 120zł/ha. Na razie jest czysto w pszenicy ale myśle za tydzień zacząć opryskiwać 

Raczej chyba Safir, nie Safari... Po Safari pszenica byłaby "pozamiatana" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie nie planuje raczej robić w pszenicy t3 i czy mógłbym zrobić 0,4 artea + 0,6 orius  (tebukonazol 125 g)  czy to będzie za słabe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241
11 godzin temu, piotrdd napisał:

E to ja nie muszę T2 robić bo rosy nie ma to i przyoszczędzić mogę :D oczywiście ravoj bez urazy :) 

Akurat grzybom rosa niepotrzebna i nic nie przyoszczędzisz


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Czym odchwascić pszenicę jarą w której jest dużo miotły? Przesiewania na tym polu była ozima po płytkiej uprawie broną talerzową stąd te jednoliscienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8

Północne Mazowsze, okolice Ciechanowa, pszenżyta na 5, 6 klasie już nie ma, pszenica ledwo ciągnie, a deszczu ani widać, ani słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Można ją jeszcze czymś poratować??? efekt suszy po zastosowaniu medax max i stabilan oraz wirtuoza , tam gdzie jest wilgoć pszenica wygląda ok prawie dwa razy wyższa i ciemniejsza od tej na zdjęciach. 

IMG_20180510_153452787.jpg

IMG_20180510_153507776.jpg

IMG_20180510_153542578.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
7 godzin temu, marian_malcher napisał:

 

Z takimi teoriami to nadajesz się jedynie do pchania taczki na karuzeli, nie do rolnictwa...

 

 

 

Raczej chyba Safir, nie Safari... Po Safari pszenica byłaby "pozamiatana" ;)

Safir masz racje. Pryskałem buraki Safari i stąd pewnie mój błąd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja w tym roku stosowałem CCC + Medax Max. Jedynie na jednym małym takim placyku pszeniczka dostaje w kość. To jest raptem może pół ara. Z jesieni tam było mokro aż się trzesło a teraz jak złapało to trzyma jak diabeł sołtysa. Skorupa. Ale ogólnie pszenica np Spontan w niedziele wyglądała tak: 

 

20180506_113007.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, jk33 napisał:

Można ją jeszcze czymś poratować??? efekt suszy po zastosowaniu medax max i stabilan oraz wirtuoza , tam gdzie jest wilgoć pszenica wygląda ok prawie dwa razy wyższa i ciemniejsza od tej na zdjęciach. 

IMG_20180510_153452787.jpg

IMG_20180510_153507776.jpg

IMG_20180510_153542578.jpg

Trochę odbije i plon będzie, ale słabszy. Bez deszczu nic jej nie pomoże,  nie trać dodatkowo  pieniędzy bo tylko zaszkodzisz. Ostrzegałem kilka tyg. temu przed bełtami zwłaszcza w suszę. Nawet Moddus może zaszkodzić w suszę, więc trzeba rozumu używać jak się tylko umie, żeby jako tako być zadowolonym, a to w rolnictwie nie jest proste. 

Oczywiście możesz z rana jak rosa jeszcze jest i chłodno albo wieczorem coś podać, jakiś stymulator plus mikro z dobrym NPK w stosownym stężeniu i liczyć na efekt, może akurat pomoże jak nie zaszkodzi. Ale to już sam rozważ i zdecyduj, cudów nie będzie a może trochę ją wspomoże. Bo te wszystkie odżywki to do takiego interwencyjnego stosowania jeszcze jakoś toleruje. 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wydaje mi sie ze jeśli podawać NPK dolstnie to chyba dosyc dobrze wyjdą Kristalony z Yary. Z ropuszczaniem zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241
14 minut temu, DominikKuchniak napisał:

Zamiast NPK lepiej dac jakies aminokwasy

Większośc dobrych  mikro w proszku jest na aminokwasach, więc już będą ale bez wody nie liczyłbym na szał. 

Ktoś kiedyś zachwalał mi ascovigor z aminovigorem, ratował tym pszenice po przypaleniu i ponoć zadziałało idealnie, pszenica zrobiła się zdrowa i zielona ale wtedy deszcz był. Ja to stosowałem do ratowania fasoli i mi nic nie pomogło, żadnej widocznej poprawy ,sama się z czasem zregenerowała,  więc cuda cudami ale może chłopakowi to może, spróbuj i daj znać. 

25 minut temu, loquito napisał:

Wydaje mi sie ze jeśli podawać NPK dolstnie to chyba dosyc dobrze wyjdą Kristalony z Yary. Z ropuszczaniem zero problemów.

Żeby to tańsze było o połowe. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Mogly by być tańsze,  ale w przeliczeniu na czysty składnik to wychodzą lepiej niż podobne tego typu nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

Dokładnie, tak samo yara zboże i brassitrel pro w przeliczeniu wychodzi dużo taniej, a mają konkretny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj