Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 21:19

Pszenica Ozima i jara

200kg - NK21:21 i 150kg siarczanu amonu. Wg mnie nic nie dawać pogłównie to źle jeśli N nie daje sie w formie mocznika pod korzeń.
U nas na szczęście drugi dzień ładnie pada.

Wg mnie też źle, mogłeś mi powiedzieć, że pszenice padną, to kupiłbym mocznik, a i nie siał tych pszenic w ogóle ;)

Poza tym browar nie lubi jak mu się "po głowie" czymś rzuca, bo później białko w skupie szaleje.
Praktykujemy to nie od wczoraj.
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 19:26
  •  

#2642 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 01:14

Pszenica Ozima i jara Ile wysiewacie pszenicy jarej na hektar?

#2643 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 06:23

Pszenica Ozima i jara 450szt.nasion na metr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share waldas1986

waldas1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 07:19

Pszenica Ozima i jara Witam mam pytanie. Pryskałem rzepak na jesień herbicydem COLZOR TRIO ® 405 EC. teraz musze go przesiać i chciałbym zasiac przenice jara i słyszałęm opinie ze po tym srodku nie można siać przenicy jarej poniewaz ten srodek ja przytłumi i nic z niej nie bedzie. Miął moze ktos taka sytuacje i co robic.

#2645 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 31 marzec 2012 - 07:29

Pszenica Ozima i jara po colzorze to raczej kiepsko ze zbożami ja osobiście nie ryzykowałbym

Thug

#2646 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 07:36

Pszenica Ozima i jara A ja wiedziałem? Ja jeszcze pogłównie na jare dam dwa razy saletrzak, pierwszym razem 200kg a drugim 150. Chyba że będą ładne to troche utne im.
No co do jęczmienia na skrobie to owszem trzeba troche inaczej nawoić ale nigdy na browary nie sprzedawałem.

#2647 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 31 marzec 2012 - 09:48

Pszenica Ozima i jara pisałem pare postów wyżej. Colzor jest bardzo mocnym środkiem i bardzo dobrym, ale drugi raz po nim już nie posieję jęczmienia. Jak pisałem powschodził ładnie, ale później marniał w oczach = skończyło się plonem w okolicy 0.5t z ha.
Dodam ze u nas nie było orane po nim tylko przejechane talerzówką - najpierw na 8 później na 15cm, w to uprawowo siewny

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2648 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 11:40

Pszenica Ozima i jara ja miałem pryskane jesienią diflufenikianem +Izoproturon 30ha pszenicy niestety nawet saletry po 200 rozsiałem obecnie plantacja jest zaorana czekamy na lepszą pogodę i przesiew jęczmieniem jarym Tragedia niestety orka była przymusowa przez oprysk nalistny zasotsowany w październiku

#2649 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 marzec 2012 - 12:25

Pszenica Ozima i jara ja mam wszystko zrobione gruberem na okolo 15cm i na to uprawowo siewny i tez pryskałem na rzepak Colzorem a na pszenice Gleanem moj dobry znajomy w tamtym roku po wymarznietym rzepaku zasial jęczmień ktory też był pryskany colzorem i nic sie nie stało jęczmień był bardzo ładny a według mnie to te środki po tej ostrej zimie już nie działają u mnie bylo -30 bez pokrywy śnieżnej na wiosne ziemia została dobrze przemieszana więc powinno być ok :)

#2650 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 31 marzec 2012 - 12:41

Pszenica Ozima i jara Ostatnio zastanawiałem się nad pewną sprawą. Romawiałem ostatnio z kolegą który pracuje teraz u niemca i on mówił, że niemcy wszystkie nawozy wrzucają na wiosnę a nic na jesień. Dlatego naszła mnie taka refleksja, bo może jesienne rozsiewanie pod korzeń przynosi więcej strat nić pogłówne wiosną? Więc może zamiast dawać przykładowo polifoskę pod korzeń to rzucić ją na wiosnę wcześnie gdy ziemia jest jeszcze zamarznięta i za około tydzień rzucić wtedy saletrę? Może zrobię na następny rok próbę, na części pola damy pod korzeń a na częśći na wiosnę. Kto z was jest za siewem wieloskładnika na wiosnę czy pod korzeń?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 14:14

Pszenica Ozima i jara Nie no potas jak potas ale fosfor musi być wymieszany przynajmniej na te 10cm. Fosfor nie migruje praktycznie w głąb gleby (z 1cm w ciągu roku). Choć ostatnio czytałem że te nowe nitrofoski potrafią. Ale dając zwykłą polifoske na glebe to jak roślina miałaby pobrać fosfor korzeniami z powierzchni. Chyba że oni dają te nawozy pod rośline nastęczą.

#2652 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 14:23

Pszenica Ozima i jara Nie wiem dokładnie, ale jak był w niemczech i mówił że dla niemca przywieźli nawóz tylko że luzem, był on gruby i 3 kolorowy. Mówił że różnica po 4-5 dniach na polu była straszna i że zboże zrobiło się czarne prawie. Dla porównania mówił że tam rzepaki juz zakrywają mierdzyrzędzia, tylko że tam był śnieg przed mrozami ;(

#2653 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 16:59

Pszenica Ozima i jara Takie wiosenne sypanie nawozów fosforowych i potasowych "powoduje powierzchniowe ukorzenianie się zbóż. Prowadzi to do znacznego spadku plonu, szczególnie w warunkach mniejszej wilgotności gleby późną wiosną lub wczesnym latem." Taki mały cytat, możliwe, że coś w tym jest, ja mam lekkie gleby i z potasu u fosforu wiosną zrezygnowałem. Musi wystarczyć to co zostało wysiane jesienią. Ogólnie zastanawiałem się, czy nie lepiej byłoby, potas i fosfor wysiać na rżysko, pod zboża jare.

#2654 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 17:13

Pszenica Ozima i jara A zastosowanie soli potasowej na wiosne ma sens czy lepiej rzuczić pod korzeń także?

#2655 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 31 marzec 2012 - 17:16

Pszenica Ozima i jara Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:17.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#2656 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 17:36

Pszenica Ozima i jara On sam ma gospodarstwo 150ha, ale co to za nawóz to nie wiedział bo był on 3 kolorowy i przywieziony luzem.

#2657 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:21

Pszenica Ozima i jara Zastosowanie soli ma sens na wiosne,w przypadku dułgich i mokrych jesieni,a takowa w tym roku była.Co do fosforu stosowanie pogłówne wiosenne nie ma sensu,składnik mało ruchliwy w glebie,a do tego najdroższy.Mam sto kilometrów do granicy z Niemcami,oraz kontaktuje się z człowiekiem ktory zarządza gospodarstwem którego włascicielem jest Niemiec.Na oziminy walą duże ilości siarki w stosunku do azotu,dużo większe niż przewidują zalecenia np .1 do 5,u nich np 100kg czystego azotu=50kg czystej siarki.RSM też zawsze z siarką,dlatego wizualnie te zboża wyglądają imponująco.

#2658 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:48

Pszenica Ozima i jara

Jak u was wyglądają pszenice ozime to co przeżyły bo u mnie zamiast się poprawić po nawozie to ona wygląda dość słabo jakby ginęła a była zielona po zimie nie wiem czy to może z zimna które teraz jest?? a dostała 3tyg temu 200kg saletry może trzeba jej teraz poprawić po 250kg saletry co myślicie

A może mróz zimą podniósł ziemię razem z roślinkami, na wiosnę ziemia nie osiadła a już wyschła wierzchnia warstwa, rośliny nie mają jak pociągnąć wody, może trzeba by przygnieść ziemie wałem. Jeśli nie pomoże to przykro.

#2659 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:06

Pszenica Ozima i jara Kolego akcja, to jakie nawozy sypią w niemczech na pierwszą i drugą oraz trzecią dawkę i co dają pod korzeń? Jakie uzyskują oni też plony? To siarka ma aż tak duże znaczenie w kondycji i plonowaniu zbóż? Ja u diebie daję polifoskę, ale tam śladowe ilości siarki i na wiosnę tylko saletra, reszta siarki tylko w siarczanie magnezu i jakiejś odżywce a to stanowczo za mało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 20:19

Pszenica Ozima i jara Jeśli siarka ma takie znaczenie to dobrze bo ja dałem ok 20kg/ha, z tego co wiem to pomaga w przyswajaniu azotu przez rośliny, ale zakwasza glebę. Wg tabeli którą podzielił się ze mną @silva to zboża potrzebują ok 17kg siarki na ha :)