Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki18l    52
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Jak bor to gramy a nie litry, zostaw go sobie na rzepak albo buraki, soję, gdzie ma znaczenie ten pierwiastek. W pszenicy mało istotny, nieporównywalnie z miedzią czy cynkiem. 

Ile wychodzi Wam pożądna i sprawdzona grzybówka przy intensywnej uprawie od T1 do T3 na hektar? Bo mi coś sporo wyszło 

T1  mondtatak 0,8 l +   corbel  0,4 l + bukat 0,4l      100zł

T2 dafne 0,5 + makler 0,5l  120zł 

na T3 jeszcze nie wiem co i ile, ale na pewno dużo poniżej 100zł

kombinacja sprawdzona na osobnym kawałku tej samej klasy przy tym samym nawożeniu z tymi fungicydami pszenżyto lekko mowyżej 8 t

a bez zabiegu max 5-5,5t  klasa IV

zastanawiam się czy dawać na kłosa czy nie, czy t3 tak bardzo dopomoże 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
6 godzin temu, michal_xs napisał:

Panowie a kiedy dawac pierwsza dawke azotu w pszenicach jarych? Dodam ze przed siewem poszło 200kg polifoski6 i 150saletrzaku siana zaraz po świętach i juz w 90%powschodzila. Cos mi sie odbiło ze w tym roku jak siew jarych późny to zeby z azotem wchodzić jak najszybciej. Jakies opinie doświadczenia?

Też siana pszenica po świętach już  zeszła a poszło 300 kg polifoski 8 , 250 kg Saletrosan ,  200 kg mocznika , i teraz tak koło 25 Maj 300 kg saletra i to wszystko z nawozów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Hmmm, ja pod jarą sieję 200saletry plus na 2 rzut 200-250 w zależności od stanu i zbieram od 5 do 6 ton na IV klasie jeśli jest wystarczająca ilość opadów, nie wiem po co tyle pchać azotu przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Z polifoski 8 nie liczę nigdy azotu , tylko z 250 kg Saletrosan ,  200 kg mocznika , i teraz tak koło 25 Maj 300 kg saletra i to wszystko to wychodzi koło 200 % takie dawki lecą i pod zimowe i zawsze pszenica jest ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

hmm, to na jaki liczysz plon ?  bo to 65+ 92 kg N na start plus 105kg N w maju. Razem 262kg N. Zakładając że glena ma zasoby około 60kgN to razem jest to nawożenie na 10,5t pszenicy. W jarej to nieosiągalne, powiedziałbym, zbędny wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

To dawka na 2 ha po 6t z ha. Kolega to troll albo gimnazjalista. 

4 godziny temu, ravoj napisał:

Ile wychodzi Wam pożądna i sprawdzona grzybówka przy intensywnej uprawie od T1 do T3 na hektar? Bo mi coś sporo wyszło 

T1 - 1l Input ew. 1l Ventur + 0,1 Talius (150 -160Pln)

T2- 0,8 epoksy + 0,5 azoksystrobina + 1l chlorotalonil  (ok 140 pln) ew Delaro 0,7l + 1l chlorotalonil lub Variano 1,2l.

Przy okazji - macie już ceny na pakiety Delaro Variano? Mi na razie coś mgliście tłumaczą ale bazując na zeszłorocznych cenach mysle że T2 wyszło by na poziomie ok 160 Pln.

T3 -  metkonazol 0,7l + tebu 0,7l pewnie ok 105 Pln

Razem ok 420 Pln/ha  netto.  

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Ja też się nad nim zastanawiam, widziałem nawet  w cenie 3400 brutto. Niby tylko T1+T2 ale mi to w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Z polifoski 8 nie liczę nigdy azotu , tylko z 250 kg Saletrosan ,  200 kg mocznika , i teraz tak koło 25 Maj 300 kg saletra i to wszystko to wychodzi koło 200 % takie dawki lecą i pod zimowe i zawsze pszenica jest ok ...

Robisz sobię krzywdę i w dodatku jesteś jeszcze tego nieświadomy, spróbuj pobawić się podstawowymi 10cioma składnikami pokarmowymi pszenicy i wyhodować na wodzie destylowanej roślinę od ziarenka do wydania plonu to cię bardzo dużo nauczy 

 

1 godzinę temu, jahooo napisał:

hmm, to na jaki liczysz plon ?  bo to 65+ 92 kg N na start plus 105kg N w maju. Razem 262kg N. Zakładając że glena ma zasoby około 60kgN to razem jest to nawożenie na 10,5t pszenicy. W jarej to nieosiągalne, powiedziałbym, zbędny wydatek

 Cztery sezony z wysokim azotem i w miarę wysokim plonem i zaczynają się schody :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Też siana pszenica po świętach już  zeszła a poszło 300 kg polifoski 8 , 250 kg Saletrosan ,  200 kg mocznika , i teraz tak koło 25 Maj 300 kg saletra i to wszystko z nawozów .

A w moim przypadku jak bys zrobil? Teraz gdy juz wyszla psznica dac 200kg saletry czu czekac jak bd strzelac w zblo? Przypomnę ze przed siewem poszlo 200pol6 150saletrzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Poczekaj przynajmniej na 3 liście, do tej fazy pszenica praktycznie niewiele pobiera z gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netto 

Plus 8% zwrotu od Bayer w towarze i karty paliwowe więc drogo nie wychodzi

Rozwiązanie

T1 delaro 0.7 l +0.1 l Kendo

T2 variano 1l

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dziś rozlany RSM 26+3S jako druga dawka. Wyszło około 65 kg czystego N i 7,5kg S. Na dwóch kawałkach czyli na 1,60 ha z 5 ha musze poprawić jakiś herbicydem przeciw chabrowi i przy miedzach rzodkiew świrzepa. Chyba sobie zamówie w PAKOSIE Galaper w dośc dobrej cenie 47 zł na ha. Można stosować do drugiego kolanka. Chyba że proponujecie coś innego??? Pod koniec tygodnia pójdzie grzybówka z regulacją. Pszenice wrześniowe już zaczynją strzelać w źdźbło ale te z połowy października to lada moment też bedą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jak dla mnie to Delaro i Variano to dwa rozwiązania  na T2. Delaro 0,7l +1l chlorotalonil a Variano 1,2l/ha solo.  W pakiecie jest 10l Delaro  (14ha)  i 15l Variano (13ha) Pakiet starczy na 27 ha pod warunkiem ze doda sie 14l chlorotalonilu do Delaro  za ok 500 pln, Jesli fusaro  mozna mieć za 3400 + chlorotalonil 500 czyli za 3900 mamy pakiet na 27 ha co daje ok 145 pln/ha. Za te pieniądze to bardzo sensowne rozwiazanie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Też mi się wydaje, że te substancje bardziej na T2, ale skoro robili badania, to może warto to wypróbować.   Ale żeby ten pakiet kupić musiałbym się do kogoś podpiąć.

U mnie T2/ha :  propikonazol 120g + cyprokonazol 30g + Azoksystrobina 120g + Chlorotalonol 250g wychodzi 160zł/ ha, trochę drogo, ale w ubiegłym roku ta mieszanka mi się sprawdziła.  Faktycznie Delaro albo Variano byłoby lepsze. W sumie T2 najdroższy mi wyszedł. Teraz na łamliwość i septoriozę poszedł Propikonazol 100g +  Fenpropidyna 220g + Prochloraz 200g  co kosztowało 110zł.  T3 Tiofant 160g + epoksy 100g + Tebu 215g wyszedł za 125zł ha a myślę, że może tebu nie stosować a tiofantu i eposky dać więcej.

Łącznie coś koło 400zł brutto. Mam wrażenie, że można było to nieco obniżyć, coś wywalić  i zaoszczędzić bo i tak zapewne więcej jak 8,5 tony nie osiągnę, za cienki jeszcze jestem.

 Pszenicę jarą mam w szpilce a chwasty na równo idą, mogę na 3 liście prysnąć już od chwasta?

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10
Ekspertem nie jestem. Na T1 doradzono mi : -0,8l Mondatak -0,4l Barclay Bolt -0,6l Andros Prosze o jakieś opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Przed chwilą o tym samym pisałem. Nie wiem czy propico aż tak jest potrzebny na 100% na T1, czyli Barclay bolt, ja dawałem, bo zazwyczaj przesadzam ale 0,4 tego środka drogo nie wyjdzie. Androsa dałbym 0,5l/ha

. A jaki koszt Ci wychodzi tego T1, Nadmieniam, że to dobre substancje i według mnie dobrze Ci doradzono.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj