Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22571 odpowiedzi na ten temat

#2601 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:33

Pszenica Ozima i jara Witam możesz dać od 0,7 do 1 litra ccc na rozkrzewienie i od razu drugą dawkę azotu 70 kg N ha to na pewno pomorze ale do tego jeszcze musi być wilgoć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:32
  •  

#2602 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:37

Pszenica Ozima i jara Co do ccc to zależy od tego kiedy chcesz stosować. O tej porze to chyba nie służy do dokrzewiania, chociaż na tym forum ktoś pisał ze właśnie tak ccc stosuje. Nie wiem sam się uczę, na forum więcej czytam niż piszę.
Co do mojej pszenicy to tylko tyle:
Żegnaj Turkiesie a raczej to co z niego zostało. Dzisiaj posiałem jarą ( odmiany nie znam bo brałem co gość kilka wiosek dalej miał).
P.S. Coś mnie podkusiło i cholera na jesień poleciałem pełną dawką Gleanu - trzeba było orać. Trochę przykro się męczyć jak wokół wszyscy tylko kultywator lub talerzówka.

Jeszcze jedna ważna sprawa.

Czy ktoś próbował pisać do Urzędu Gminy podanie o umorzenie kolejnych rat podatku lub jakąś inną pomoc finansową w związku z zaistniałą sytuacją ? Kiedyś gdy była susza dopłacali u nas po 1000zł do hektara.

#2603 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:54

Pszenica Ozima i jara Chciałbym teraz zastosować bo nie ma na co czekać, tylko żeby za zimno nie było, z tego co czytałem to np. cycocel 750 sl potrzebuje conajmniej 10 stopni na plusie w dzień i 4-5 w nocy i to tak pare dni po zastosowaniu żeby zadziałał. W każdym razie dzięki, troche mi rozjaśniliście.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2604 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:22

Pszenica Ozima i jara Rozkrzewienie pszenicy trzeba zrobić zaraz po ruszeniu wegetacji często to robię sieje rzadko.Jeszcze jedna rada po pryskaniu jeżeli jesteś nerwowy nie jedz w pole z dwa tygodnie trochę ją poprzewraca i oto chodzi .Ten zabieg nie możesz zaliczyć do skracania .Skracasz normalną dawką.

#2605 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:51

Pszenica Ozima i jara Pszenica Jara odm Bombona zasiana ..wiec jest dobrze.teraz owsy i jeczmienie

#2606 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:27

Pszenica Ozima i jara mozna siac pszenice jarą po wymarznietej zimowej pryskanej jesienia gleanem lub maratonem bez wykonywania orki tylko po agregacie na ok. 10 cm?

#2607 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 marzec 2012 - 22:03

Pszenica Ozima i jara Koledzy czy mogę wjechać brona aktywną odrazu na wymarznięta pszenice ? dodam ze pszenica była pryskana gleanem lecz w zaniżonej dawce ?

#2608 Share jaro210

jaro210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 01:26

Pszenica Ozima i jara @milanreal1 pryskane było 7.03.2012 gleba zmarźnięta, temp na plusie ale w nocy przymrozek

#2609 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 07:43

Pszenica Ozima i jara

Koledzy czy mogę wjechać brona aktywną odrazu na wymarznięta pszenice ? dodam ze pszenica była pryskana gleanem lecz w zaniżonej dawce ?

Po geanie trzeba orać i ( nie wiem gdzie doradcy od Osadowskiego to znaleźli ) podobno siew tylko pszenicy jarej. Tutaj masz informacje co i po jakich środkach trzeba wykonać wiosną http://www.farmer.pl/porady/czym-przesiewac-oziminy-pamietaj-o-nastepstwie-roslin,35299.html .

#2610 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 15:31

Pszenica Ozima i jara mam zagwozdkę, mianowicie wymarznięty rzepak był pryskany commandem byłem niemal przekonany że po orce można siać jęczmień jary, ale jak się okazuje po przeczytaniu ulotki jednak nie.. NIe dość, że nie mam tyle pszenicy jarej aby obsiać po rzepaku to jeszcze muszę czekać na ubezpieczyciela, który to nie wiadomo kiedy się zjawi. A pszenica powinna być juz posiana. Nie ma żadnych szans na jęczmień jary po tym oprysku ? bo bym pszenice zasiał po pszenicy ozimej, a jęczmień poźniej po rzepaku

Gdyby ktoś miał do sprzedania jarke to pisać na PW, Opolskie okolice Kluczborka

Edytowany przez grego, 25 marzec 2012 - 15:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2611 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 marzec 2012 - 15:35

Pszenica Ozima i jara Kiedy mógłbym wjechać z opryskiem na chwasty w pszenicy zimowej, czy nie jest jeszcze za wcześnie?
KPK Kumurun Team

#2612 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 16:45

Pszenica Ozima i jara

mam zagwozdkę, mianowicie wymarznięty rzepak był pryskany commandem byłem niemal przekonany że po orce można siać jęczmień jary, ale jak się okazuje po przeczytaniu ulotki jednak nie.. NIe dość, że nie mam tyle pszenicy jarej aby obsiać po rzepaku to jeszcze muszę czekać na ubezpieczyciela, który to nie wiadomo kiedy się zjawi. A pszenica powinna być juz posiana. Nie ma żadnych szans na jęczmień jary po tym oprysku ? bo bym pszenice zasiał po pszenicy ozimej, a jęczmień poźniej po rzepaku

Gdyby ktoś miał do sprzedania jarke to pisać na PW, Opolskie okolice Kluczborka

na podstawie topagrar mogę Cię pocieszyć-ze mozna siać jęczmień jary po mieszaninie command butisan-wymagana jest orka na 20-25 cm

#2613 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 marzec 2012 - 17:23

Pszenica Ozima i jara jeśli pryszczesz chiselem to juz można ale wieloskładnikowe potrzebują większą temperature

#2614 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 20:00

Pszenica Ozima i jara Witam okolice Jawora siana od1do 10 X

#2615 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 20:25

Pszenica Ozima i jara Co proponujecie teraz na miotłe?Rośnie jak szalona już w pszenicy.

#2616 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

Po geanie trzeba orać i ( nie wiem gdzie doradcy od Osadowskiego to znaleźli ) podobno siew tylko pszenicy jarej. Tutaj masz informacje co i po jakich środkach trzeba wykonać wiosną http://www.farmer.pl/porady/czym-przesiewac-oziminy-pamietaj-o-nastepstwie-roslin,35299.html .

po maratonie niby tez trzeba orac wg ulotki a przedstawiciel do ktorego dzwonilem zapewnil mnie, ze jednak wystarczy agregat i nic sie nie stanie... do przedstawiciela od Gleanu sie nie dodzwonilem... wie ktos moze jak z tym Gleanem jest? A Wy koledzy orzecie po Gleanie czy tylko agregat?

#2617 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 marzec 2012 - 13:39

Pszenica Ozima i jara w książce pisze że można siać po 11 miesiącach od wykonania zabiegu ale ja raz zasiałem kukurydze wiosną po pszenicy pryskanej glinem i nic sie nie stało

#2618 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 26 marzec 2012 - 19:35

Pszenica Ozima i jara

Kiedy mógłbym wjechać z opryskiem na chwasty w pszenicy zimowej, czy nie jest jeszcze za wcześnie?

Sprawdź jaka temperatura musi panować dla zastosowania tego oprysku, a następnie pogodę na kilka dni i będziesz wiedział, czy jest sens czy nie. Bo wjechać to i teraz możesz (20:35) ale zabieg nic nie pomorze ;)
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#2619 Share Mada1125

Mada1125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Smoke weed , 20 ton z ha pszenicy

Napisany 29 marzec 2012 - 13:07

Pszenica Ozima i jara Orzcie ,talerzujcie gruberujcie mniej będzie to moze lepsza cena będzie za pszenicę w tym roku hehe u mnie nie jest dużo, ale bardzo mocno pokrzewiona.

Edytowany przez przemrolnik, 29 marzec 2012 - 17:53.
Prowokujący post do kłótni.

300 z krzaka dobrego szuwaka hahahahaha c330m opryskam może będzie drugie 300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2620 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:41

Pszenica Ozima i jara Ty to jesteś PRAWDZIWA stonka !