Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22586 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 14:57

Pszenica Ozima i jara Panie expercie BASF@ , może przy okazji podałby Pan ceny tych cudownych środków? Oraz może mógłby się Pan pofatygować wyliczenieł łacznego kosztu ww oprysków na hektar?

PS. Proszę nie zwodzić nas tylko, że ceny w kazdej chwili mogą ulec zmianie. Doskonale Pan je zna, więc prosiłbym bez wymigiwania się :)
Pozdrawiam Hubert

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:33
  •  

#2542 Share batman80

batman80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:38

Pszenica Ozima i jara Witam, mam podobny problem jak wielu pewnie w tym roku.. jesienią popryskałem przenicę na chwasty środkiem LEGATO PLUS 600 SC + GLEAN 75 WG. przenica oczywiście wymarzła a wg etykiety przy wcześniejszej likwidacji plantacji należy wykonać orkę.. jutro chcę wjechać na pole agregatem ścierniskowym a następnie uprawowo-siewnym. jednak zastanawiam sie, czy to nie odbije sie na przenicy jarej... moze ktos z Was ma podobne doświadczenia? pozdrawiam

#2543 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:27

Pszenica Ozima i jara Panie Expercie ochrona fungicydowa tylko dwu zabiegowa?
Odnośnie skracania czy nie lepiej zastosować sprawdzony moddus od eksperymentowania z nowym regulatorem w podobnie wysokiej cenie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2544 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 19 marzec 2012 - 20:28

Pszenica Ozima i jara Ile sie sieje na hektar pszenicy jarej bo nigdy nie sialem ?
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#2545 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:36

Pszenica Ozima i jara Przezimowała u kogoś Tonacja ??

#2546 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:41

Pszenica Ozima i jara Co do BASF@.Nie ma to jak dobra reklama tylko szkoda że na mniej doświadczonych rolnikach,ale tak przecież łatwiej.Co do ochrony,jeszcze pierwszy zabieg mógłbym się przychylić fakt tonacja podatna na mączniaka,ale dalej to już życie pokazuje,może trzy zabiegi lub więcej.No i wątpie czy przy nawożeniu 190N w czystym ustoi przy takich dawkach antywylegaczy,chyba że kolega uwzględnia możliwą suszę,ale wówczas lepiej w drugiej dawce N zastosować mocznik z wyprzedzeniem.No ale cóż kiedyś niektórzy nawet moddusem stonkę chcieli truć,ale to już inny temat.

#2547 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:02

Pszenica Ozima i jara u mnie tonacja przezimowała :) ps jak coś mam ładną pszenice jarą na sprzedaż więcej na pw Lubelskie

#2548 Share luki19903

luki19903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:04

Pszenica Ozima i jara ma ktoś z kolegów pszenicę jarą na sprzedaż? woj opolskie, dolnośląskie, południe łódzkiego?

#2549 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:11

Pszenica Ozima i jara Zależy po ile bo moge dowieźć.

#2550 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:41

Pszenica Ozima i jara A za ile jesteś skłonny sprzedać ? Mam zamówień po uszy. Może bym za handel się wziął :lol:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 23:35

Pszenica Ozima i jara

Przezimowała u kogoś Tonacja ??

u mnie tonacja raczej lezy niestety.. gdzies cos tam sie pojawia zielonego, szczegolnie w nierozkrzewionych egzemplarzach, ale to chyba za malo..

mam male pytanie do ekspertow i osob, ktore maja wiecej praktyki niz ja o ocene stanu przezimowania plantacji. Z daleka pole nic sie nie zieleni... niektore rosliny, ktore nie rozkrzewily sie sa raczej zywe (pozniejsze wschody) - moze z 20-30%... reszta w wiekszosci po probie wyrwania rosliny z ziemi urywa sie w miejscu krzewienia lub w mniejszosci wychodzi z korzeniem ale przy korzeniu brazowe... same korzenie natomiast wydaja sie zdrowe, mocne... wezly krzewienia w wiekszosci tylko lekko twardawe... ale w wiekszosci rosliny po obraniu lisci tych suchych i przemarznietych w srodku sa zielonkawe lub zielono-zolte oprocz miejsca przy wezle krzewienia, gdzie widac brazowy zgnily kolor a powyzej tego miejsca jest lekko gąbczaste ale juz zolto-zielonkawe... czy ten zielonkawy kolor swiadczy o tym ze roslina zyje czy to stary przedmrozowy jeszcze kolor, ktory powoli bedzie zanikal i roslina bedzie usychac? i jak z dokrzewianiem tak oslabionych roslin i mozliwosciami regeneracji? prosze o wyrozumialosc - nie mialem nigdy takiego przypadku i mam malo praktyki...
dodam, ze w tescie basfu odbilo ok 20-30% ale nie wiem na ile wiarygodny on jest.. mam wrazenie ze na polu to jakby troche lepiej wyglada niz w tescie...
pzdr..
sprite

Edytowany przez sprite, 19 marzec 2012 - 23:54.

#2552 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 19 marzec 2012 - 23:56

Pszenica Ozima i jara Czemu się czepiacie Basfa, dał odpowiedż na pytanie niedoświadczonego w uprawie zbóż rolnika. Od tego chyba jest forum, prawda.
A że zaleca środki swojej firmy, jego praca, zdziwiłbym się gdyby zalecił np. Huzara.
Zalogował sie wyraźnie jako Basf, a nie niby obiektywny podpowiadacz, ukryty przedstawiciel-doradca jakich tu więcej.

.

#2553 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 09:31

Pszenica Ozima i jara Sprite - Jak jest żółty, czarny, brązowy węzeł krzewienia z rośliny nic już nie będzie nie ma co liczyć że odbije z korzenia bo nie odbije jak odbija to z węzła krzewienia więc wiadomo :unsure: Poczekaj jeszcze z tydzień jak będzie mniej niż 100 roślin na m2 przesiewaj :wacko:

#2554 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 13:21

Pszenica Ozima i jara Dziękuję za zainteresowanie. Pytanie o cenę jest jak najbardziej zasadne, wskazuje, że aspekty ekonomiczne są dla Państwa równie istotne jak aspekt agrotechniczny, to jest zrozumiałe.
Proszę także zrozumieć mnie, nie mogę podawać cen (nawet przybliżonych) ponieważ mogłoby to zostać odebrane jako wchodzenie pomiędzy Państwa (nabywcę - być może potencjalnego), a sprzedawcę.
Moją rolą tutaj, jest pomagać w miarę możliwości w rozwiązywaniu problemów agrotechnicznych.
Pozdrawiam i dziękuję za zrozumienie.

Panie Expercie ochrona fungicydowa tylko dwu zabiegowa?
Odnośnie skracania czy nie lepiej zastosować sprawdzony moddus od eksperymentowania z nowym regulatorem w podobnie wysokiej cenie?

Technologię trzyzabiegową zalecamy w przypadku plantacji intensywnych, przy najwyższym potencjale plonowania, oraz w przypadkach dużego nasilenia chorób.

Jeśli chodzi o zalety przemawiające za Medaxem to przede wszystkim temperatura działania- już od 5°C. Po za tym w innych preparatach działanie uzależnione jest od nasłonecznienia-intensywności fotosyntezy, w przypadku Medax Top uzyskuje się równomierne ograniczenie wysokości łanu w niskich temperaturach i pochmurnej pogodzie.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#2555 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 20 marzec 2012 - 16:35

Pszenica Ozima i jara @walkol to znalazłem dla Ciebie z "nasiennych" stron

Siew:
Pszenicę jarą należy siać możliwie jak najwcześniej, wówczas silnie rozwija ona system korzeniowy, dzięki czemu zmniejsza się jej wrażliwość na niesprzyjające warunki pogody. Opóźnienie terminu siewu może spowodować spadek plonu nawet do 1,0 tony z ha. Wczesny termin siewu przedłuża okres wegetacji, szczególnie okres krzewienia i strzelania w źdźbło, co sprzyja krzewistości produkcyjnej, wzrostowi ogólnej powierzchni asymilacji liści i przedłuża okres intensywnego pobierania składników pokarmowych. Ponadto wcześnie zasiana pszenica jest mniej atakowana przez szkodniki i choroby. Optymalny termin siewu i dopuszczalne opóźnienia dla poszczególnych regionów kraju: zachodni: optymalny termin siewu 15 do 25.03, dopuszczalny opóźniony termin siewu 5.04; centralny: optymalny termin 20 do 30.03, dopuszczalny opóźniony do10.04; północno-wschodni: 1-10.04, optymalny opóźniony do 20.04; wschodni: optymalny termin siewu 25.03 - 5.04, opóźniony termin siewu 15.04. Z wykonanych doświadczeń wynika, że ujemny wpływ opóźnionego wysiewu w niewielkim stopniu może być wyrównany poprzez zwiększoną ilość wysiewu. Wiąże się to ze zmniejszoną krzewistością produkcyjną poszczególnych roślin i mniejszą liczbą kłosków w kłosie oraz ziaren w kłosku przy opóźnionym siewie. Również przekroczenie pewnej granicy wysiewu dla określonej odmiany , powoduje zwiększone "wypadanie" roślin w okresie wegetacji na skutek zbyt dużego zagęszczenia. W miarę zagęszczania wysiewu, ilość światła na jednostce powierzchni liści zmniejsza się na skutek wzajemnego ich zacieniania, co powoduje niekorzystne zmiany w morfogenezie oraz wpływa na zmniejszenie liczby kłosków w kłosie a tym samym plonu ziarna z kłosa i rośliny. Jednocześnie ze względu na małą zdolność krzewienia pszenicy jarej, ilość wysiewu winna być na tyle duża, by zapewnić równomierną i wystarczającą obsadę kłosów na jednostkę powierzchni. Optymalna ilość wysiewu przy wczesnym siewie i dobrze przygotowanym stanowisku - wynosi od 4,5 do 6,5 mln ziaren kiełkujących na hektar. W zależności od gleby norma wysiewu pszenicy jarej w kg/ha: kompleks pszenny b. dobry i dobry oraz pszenny górski , termin optymalny 180 - 220 kg/ha, termin siewu opóźniony 200-240 kg/ha; kompleks żytni b. dobry, zbożowo górski - dobry, termin optymalny 200 - 240 kg/ha, siew opóźniony 220 - 260 kg/ha. Głębokość siewu pszenicy jarej powinna wynosić od 2 do 4 cm, przy czym na glebach ciężkich łatwo zasklepiających się należy siać płycej, na lżejszych głębiej. Rozstawa rzędów powinna wynosić 9 do 12 cm.

Źródło
http://www.zdhar.pl/pszenicaj.htm

Siew

Termin siewu decyduje w znacznym stopniu o wielkości przyszłych plonów, dlatego pszenicę jarą należy siać jak najwcześniej, gdy tylko warunki wilgotnościowe umożliwią wejście w pole. Głębokość siewu ok.3 cm, rozstawa międzyrzędzi (9)11-15 cm, gęstość siewu: 450-550 ziaren, tj. wysiew 190-250 kg/ha. Kwalifikowany materiał siewny, pochodzący ze sprawdzonego źródła, powinien być zaprawiony zalecanymi zaprawami nasiennymi.

Źródło
http://www.hrsmolice...szenica_01&l=pl

Edytowany przez Lukasz1987, 20 marzec 2012 - 16:37.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#2556 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 18:43

Pszenica Ozima i jara Fajnie iż kolega BASF się ustosunkował,to może kilka porad które są jak najbardziej w chwili obecnej na czasie i dręczą ogromną część rolników odnośnie przesiewów form ozimych ,szczególnie pszenic.I nie chodzi mi o dobór odmian,gęstość siewu czy też ochrone,ale o trafność decyzji.Dajmy na to iż 50% odsady po kontroli względem obsady przed spoczynkiem zimowym się uchowało.Jak w takim przypadku odnieść się do przesiewów formą jarą,uwzględniając zakup materiału siewnego,koszty uprawy oraz uwzględniając możliwości plonotwórcze tej formy do ozimej.

#2557 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 20 marzec 2012 - 18:49

Pszenica Ozima i jara Ma ktoś jeszcze jarą do siewu kujawsko-pomorskie lub wielkopolska.

#2558 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 18:55

Pszenica Ozima i jara to jest chore, ale u nas WLKP na dziś dzień nie ma nasion kwalifikowanych ani pszenicy ani jęczmienia, a jutro pewnie już nie bedzie kukurydzy, doszło do tego iż ci co mieli jarą pszenicę to obecnie sprzedają ją za 2000zł tak jak leci, czyli można powiedzieć prosto z kombajnu !! to samo z jęczmieniem :) to jest chore ! na szczęście mamy tyle jeszcze jęczmienia jarego i uda nam się obsiać 30ha jęczmieniem, a na resztę czyli 22ha zakupiliśmy kukurydze na ziarno Syngenty (nazwy nie pamiętam) w cenie 450zł za 80tyś nasion (na 1ha)

nie wiem co będzie jeszcze z rzepakiem generalnie Visby ma się coraz lepiej, ładnie się zieleni i ma wystarczającą obsadę, gorzej wygląda 12ha SY Kolumba w którym co druga roślina wypadnie... albo i gorzej... za tydzien będzie jasne,

#2559 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 20 marzec 2012 - 19:09

Pszenica Ozima i jara

@walkol to znalazłem dla Ciebie z "nasiennych" stron

Źródło
http://www.zdhar.pl/pszenicaj.htm

Źródło
http://www.hrsmolice...szenica_01&l=pl

Dzięki ,dziś kupiłem i niedługo trzeba posiać jak tylko da się wjechać
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 19:52

Pszenica Ozima i jara u nas tak samo BARABUS ,zero materiału siewnego każdy sypie co ma z jarych zbóż i przesiewa, dostałem tylko tyle ile zamówiłem na początku marca,ale nikt nie przewidział skali przesiewu