Polecane posty

piotr4255    38

Ja również dziś wysialem 280 polifoski 21 odmiana toras północna wielkopolska pogranicze z kuj pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Ja pierniczę już sieją nawozy , w Zamojskim zima na całego śniegu 15 cm ziemia zmrożona na 40 cm bo listopadzie padało może coś puści koło 20 marca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No to masz fajnie. U mnie przez całą zimę nie spadło ani centymetra śniegu, a dzieciakom kupiłem pod choinkę narty... U mnie hondia po 24 godzinach testu ma ponad centymetrowe odrosty, temperatury spadały do -14, -15 stopni do tego wiał całkiem mocny wiatr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Mróz też siarczysty bo 2 wstecz to 25 stopni ale jak piszę śniegu dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15
3 godziny temu, donweter1989 napisał:

Brak śniegu przez te ostatnie mrozy.

No to dałeś mi nadzieję kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

my dziś weszliśmy w pszenice.

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Yacenty nie masz śniegu to niewiele ryzykujesz, u mnie napadalo 2 tygodnie temu więcej niż na dłoń, narazie tylko sól poszła na rzepak no i na ten śnieg, ale sól go przetopila ładnie, wtedy nie było takich mrozów jak teraz.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
każdy ma swój rozum i niech robi jak uważa.W moich stronach nie wcześniej jak w połowie marca N i to jeszcze duże ryzyko bo saletry szybko działa i pobudzi roślinę do wzrostu przez rozrzedzenie soków komórkowych a wtedy co często się zdarza bo w marcu jak w garncu przyjdzie mróz-5 bez śniegu i z wiatrem i po prokach. Jak pisałem wcześniej nie stać mnie na takie ryzyko więc wolę asekuracyjne odczekać ten tydzień albo dwa
A tak właściwie co z tym azotem się dzieje jak ziemia zamarznięta, ziemia przez sorpcje nie wchłania bo zamarznieta... wyparuje?? ile tej saletry roślina pobierze jak warunki pozwolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie jest coś poza Kendo co dobrze działa w niskich temp. na mączniaka a nie kosztuje więcej niż całe moje zeszłoroczne T1 zrobione z 3 środków ? ;)  Może Duett Star ? Ja wczoraj uzupełniłem fosfor na działkach gdzie zasobność była od niskiej do wysokiej (250kg-125kg). W poniedziałek plan na sól potasową a z racji zapowiadanych jeszcze mrozów Saletrosan podzielę na 2 razy... Śniegu w powiecie Malborskim jakieś 3 do 5cm.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Mondatak 50zł/ha. W zeszłym roku jechaliśmy tym część pszenic i jak na tą cenę było długo czysto, chyba że reszta zależna była od pogody i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Mondatak z Property i Lotusem szedł w zeszłym roku i chyba tańszej i lepszej w tej kasie mieszanki nie trzeba . Pytałem z ciekawości... U mnie T1 z T2 nie przekroczyło 300zł i ochroniło na konsumpcję a wiosna sucha nie była i parcie mączniaka było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
4 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Panowie jest coś poza Kendo co dobrze działa w niskich temp. na mączniaka a nie kosztuje więcej niż całe moje zeszłoroczne T1 zrobione z 3 środków ? ;)  Może Duett Star ? Ja wczoraj uzupełniłem fosfor na działkach gdzie zasobność była od niskiej do wysokiej (250kg-125kg). W poniedziałek plan na sól potasową a z racji zapowiadanych jeszcze mrozów Saletrosan podzielę na 2 razy... Śniegu w powiecie Malborskim jakieś 3 do 5cm.

W niskich temp. na mączniaka dobre i najtańsze są środki z grupy morfolin.Duett star jak najbardziej się na ten zabieg nadaje z dodatkiem prochlorazu 

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
Dnia 2.03.2018 o 16:00, misio3p napisał:

@up, a konkretnie to który jeden? Bo u mnie w 2013 ludzie na śnieg siali i do sąsiada jakoś nie spłynęło. Śniegu zero od 2 tygodni, temperatura coraz wyższa, jutro sieję azot na mokrych kawałkach, V/VI klasę zostawię sobie na odwilż ;)

Pewny jesteś? robiłeś badania? a może z ochrony środowiska robili? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mamm pytanie gdyz rok temu kupilem nowa dzialke oi mam pam bardzo slabe ph bo 4,6 i teraz tam mam pszenice posiana. i zastanawiam sie czy nie kupic teraz kredy w granulacie i z 600 kg na ha posiac. tylko zastanawiam sie czy dobrze zrobie gdyz za tydzien lub 2 trzeba z azotem wyjezdzac a w tym tygodniu chcialem rozsiac ze 130 kg siarczanu magnezu. prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Wapno jak najszybciej a azot w niskich temp.nie ucieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Na pH 4,6 pszenicy ci ulec 2.5 tony z hektara o ile to dobra klasa ziemi nawet jeśli posiał3ś odmianę o podwyższonej tolerancji na niskie pH, więc warto sobie zadać pytanie czy wogole jest warto inwestować w taki potencjał plonotorczy? Myślę że w twoim przypadku lepiej jest powalczyć o plon na tej działce w 2020r a tera po żniwach wapnowanie i za rok jeszcze raz. Z doświadczenia wiem że pszenice jare lepiej znoszą niskie pH od ozimych ale z 4.6 myślę że w sprzyjającym roku to nie więcej jak 3.5 t uleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
36 minut temu, 20CBR12 napisał:

Na pH 4,6 pszenicy ci ulec 2.5 tony z hektara o ile to dobra klasa ziemi nawet jeśli posiał3ś odmianę o podwyższonej tolerancji na niskie pH, więc warto sobie zadać pytanie czy wogole jest warto inwestować w taki potencjał plonotorczy? Myślę że w twoim przypadku lepiej jest powalczyć o plon na tej działce w 2020r a tera po żniwach wapnowanie i za rok jeszcze raz. Z doświadczenia wiem że pszenice jare lepiej znoszą niskie pH od ozimych ale z 4.6 myślę że w sprzyjającym roku to nie więcej jak 3.5 t uleci

nie zgodzę się, na trzeciej klasie spokojnie idzie wyjąć 7ton i więcej przy pH 4.5

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
5 minut temu, yacenty napisał:

nie zgodzę się, na trzeciej klasie spokojnie idzie wyjąć 7ton i więcej przy pH 4.5

O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Można, tylko pytanie, czy warto. Wyjmiesz 7 ton przy nawożeniu i ochronie na 10, a wystarczy delikatne zawirowanie pogody i masz 5 albo i mniej. Duże dawki azotu powodują dodatkowy spadek pH , trzeba by rozkłądać nawożenie na 4-5 dawek. Sam walczyłem na takim zakwaszonym polu i faktycznie, jara wychodzi lepiej, przy nawożeniu na 6-7t dała 5,5 z samym tylko T1. Ozima przy takim nawożeniu dała 4,5. Rozsądniej jest dać nawożenie na te 5-6 ton i wapno po żniwach, ale każdy musi  sobie dam policzyć, co mu się bardziej opłaci. Poza tym III klasa III klasie nierówna, dużo zależy od samej struktury  i typu gleby.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jasne, można dyskutować i nie jest to łatwe, ale niestety trafił mi się taki kawałek to trzeba go było wziąść na klatę. Po roku wyskoczyłem na pH 5.1 - obecnie czekam na wyniki ze stacji, zobaczymy co tam jest po 2 latach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj