Polecane posty

Gość   
Gość
32 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

Lubisz prowokować:6_smile:

Dlaczego prowokować ? Przecież kolega pisze wszystko ładnie odrasta9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

O stasiu sieje ferment na innym dziale niż ceny pszenicy. Ludzie nie bierzcie jego postów na poważnie, to troll siejący zamęt gdziekolwiek się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Jednego gdy miałem wymarznieńcia  cześć przesiałem a gdzie odbijało to zostawiłem W żniwa wszystko było  tj. słoma ,kłuski tylko ziarna nie było Zboże które mocno przechoruje plonu nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robiłem test hondi wykułem 4 rośliny wszystkie wypuściły odrosty ok 4 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Wiesiek jak najbardziej się zgadzam ale jest jedno ale, nie w każdej odmianie tak będzie bo nie które bardzo ładnie się regenerują a inne tak jak piszesz nawet ziarna nie są w stanie wytworzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Jak sie komus nudzi to dla mnie może i koparka wykopywac pszenice. 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Wg mnie test ma sens chocby zeby wiedziec czy po nrozach jechac z azotem czy siedziec na d**** jak ziemia pusci to ze  2 tyg nie wjade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

stasiek poważnie w tym roku zapowiadasz mega urodzaj jak urodzaj to ceny beda lecieć w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Anetka1 napisał:

stasiek poważnie w tym roku zapowiadasz mega urodzaj jak urodzaj to ceny beda lecieć w dół

Niekoniecznie ,ale w oich stronach po wymarznęciach w 2012 i 2016 zbiory były rekordowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Wszystko zależy od zrozumienia pojęcia rekordowe.. W agropierdołach i innych luźno związanych z rolnictwem (ale mocno z handlem) źródłach co roku są rekordy, zawsze są duże zapasy itp nawet pomimo klęsk żywiołowych, mniejszego areału zasiewów. W listopadzie podają prognozy zbiorów... dla nas śmiech na sali ale takie prognozy są na każdym kroku, a w handlu kupujemy pogłoski, sprzedajemy fakty, a wzbogacają się na tym pośrednicy.
U rolników też rekordy, bo jak tu się przyznać, że miało się mniej od sąsiadów. U siebie w okolicy słyszę, że co niektórzy na przyczepę D-732 bez nakładek sypią po 5 ton pszenicy i potem mówią, że 7-8 ton z ha zebrali :D

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie aby mówić o plonach to powinne być zważone a nie że kiedyś tam było 8ton a drugi rok może być 7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Obyś Stasiu po wymarznięciach miał te 8 ton o których piszesz. Chyba, że pszenicę pomyliłeś z kukurydzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
3 godziny temu, Lewy410 napisał:

Na giełdzie w górę aby tak dalej A u nas cisza

pobrane.png

ze zbożem cisza, ale ceny ŚOR będą potrafili podnieść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
20 godzin temu, cieplym3 napisał:

Od 13 do 19, sniegu zero wczoraj i dzis dosc mocno wialo, centrum.

we włoszech juz ogłosili stan kelski zywiolowej . oby u nas tak nie było bo jak powylatuje to załatwi na amen nie dosc ze ten rok był zły srodki nie podziałały miotła zboza podusiła np pszenzyto udusiła tylko pszenice jako takie były . to w centrum polski moze byc tragedia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

A na giełdach już po korektach , wszystko wystrzeliło w górę po raporcie na temat eksportu .  Zwąchali japiszony co się dzieje w Europie i od razy ceny w górę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to dobrze niech cena idzie w gore chociaz do tych 690 netto jak pierwsza partie sprzedalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
1 godzinę temu, warchest napisał:

we włoszech juz ogłosili stan kelski zywiolowej . oby u nas tak nie było bo jak powylatuje to załatwi na amen nie dosc ze ten rok był zły srodki nie podziałały miotła zboza podusiła np pszenzyto udusiła tylko pszenice jako takie były . to w centrum polski moze byc tragedia

 

Ja zakładam ze tam gdzie brak jest teraz śniegu to może wystąpić wiosenna  i letnia susza  której mamy teraz poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Wicherek w lecie długoterminowe zapowiadają opady, więc na razie nie ma co gdybać. RObić swoja, zbytnio nie szaleć, ale nie kaparzyć i może nie będzie tragedii. Marks50 dodałbym, że główny wpływ na ceny będzie kształtowała sytuacja pogodowa  w USA, Argentynie i Brazylii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
7 minut temu, Wicherek napisał:

Ja zakładam ze tam gdzie brak jest teraz śniegu to może wystąpić wiosenna  i letnia susza  której mamy teraz poczatek

Co tam tego śniegu napadało tyle co kot napłakał :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj