Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:27

Pszenica Ozima i jara Brabus popieram ja też będe musiał ok 5 ha rzepaku przesiać i nie zamierzam brudzić pługa uprawa 10cm i siew i będzie ok nie ma co wysuszać gleby no i paliwa szkoda na orke

Brabus patrząc na wygłodniałe roślinki na polu stwierdziłem że w sobote startuje z RSM .

Edytowany przez Rolnik85, 14 marzec 2012 - 22:29.

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:00
  •  

#2462 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:34

Pszenica Ozima i jara No ja niestety byłem skazany na pług. Płytka orka na 15cm i mam nadzieje, że po agregacie uprawowym ziemia będzie wystarczająco zagęszczona żeby nie przesychać za mocno...

#2463 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 15 marzec 2012 - 07:17

Pszenica Ozima i jara No i du*a panowie wielka du*a.... wczoraj byłem na polu... Muszelka tragiczna! od zeszłego tyg kompletnie nic sie nie zmieniło! Sucha jak siano w środku to co jeszcze niedawno widziałem że odbije to teraz wcale tego nie ma! będzie trzeba przesiać...:/ pszenżyto też wygląda marnie ale narazie czekam... No i jeszcze rzepak mi podupadł po nawozach (wygląda gorzej niż tydz temu) ehhh... I pomysleć że miałem zamiar kupić wreszczcie ciągnik ze sprzedaży pszenicy i rzepaku...:(:(:(:(:(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2464 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 07:52

Pszenica Ozima i jara Jacekksz.Narazie wszystko co do tej pory zrobiłes to raczej ok.Klasa ziemi troche słaba pod pszenice to fakt i to ph 4,9 ale miejmy nadzieję że te 30% formy tlenkowej zrobi swoje i troche podniesie ph.Zawartość P i K piszesz wysoka,dobrze.Nawozenie azotowe zastosowano też ok,choć nie wiemy jaka obsada i jak przezimowała.Stabilan + huzar,raczej bym nie łączył.Lepiej stabilan + mikro i po pięciu dniach huzar,lub odwrotnie najpierw huzar, w zależności od stopnia zachwaszczenia.Co do plonu,trudno przewidzieć,alę bądzmy optymistami,myśle iż taki przedział 4-5ton jest możliwy do osiągnięcia.Podaj trochę więcej informacji.odnośnie obsady i kondycji po zimie to dalej spróbujemy opracować jakiś plan nawożenia itd,no i co masz w garażu.Pozdrawiam. Akratos dostał następne 51N w formie saletry.

#2465 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 16:16

Pszenica Ozima i jara Ja już dziś wiem że 100% pszenicy czyli 50ha będę musiał przesiać... totalnie nic nie ruszyła, poza jakimiś osłonietymi krzakami miejscami gdzie widocznie mniej jej mróz zaszkodził. Najgorsze jest to że u nas w regionie (północna część WLKP, okolice Poznania) nie idzie juz kupić nasion jarej pszenicy czy tez jęczmienia.... jedynie co jeszcze jest to kukurydza, która tez schodzi na pniu i pewnie w przyszłym tygodniu już nie będzie !!

Jak ta sprawa wygląda u was ??

#2466 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:14

Pszenica Ozima i jara Ja jednak chyba też będe musiał przesiewać ale tylko kawałek na skosie gdzie śnieg zwiało, około 0,5 ha. Co do pszenicy jarej to na allegro widziałem jakiś jęczmień i pszenice w Wielichowie (okolice Wielunia).

#2467 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:36

Pszenica Ozima i jara U mnie okolice Konina też jarej nie ma nigdzie,jutro jakiś rolnik ma dostarczyć do skupu 20t jarej i będą sprzedawać.1000zł tona.

#2468 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 marzec 2012 - 17:47

Pszenica Ozima i jara u nas też o materiale siewnym można zapomnieć najśmieszniejsze jest to że rolnicy co mają jakieś tam ziarno jarego zaczynają wołać po 160 -170 zł normalnie żal

Thug

#2469 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 15 marzec 2012 - 18:43

Pszenica Ozima i jara Witam mamy około 20 ha do zaorania pszenicy muszelki / zawiszy i tu ze względu na ekonomiczność rodzi sie pytanie <_< Czy orkę w tym przypadku można zastąpić gruberowaniem ?? Dodam że na jesień pszenica była pryskana na chwasty alisterem. Lepiej płytka orka czy zje.bac to gruberem ?? Chce posiać pszenice jarą Koksa :mellow:
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#2470 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:05

Pszenica Ozima i jara Okazuje się że Jasnowidz miał rację mówiąc o zdrożeniu pszenicy o 100% .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:17

Pszenica Ozima i jara W faktycznie owy jasnowidz trafił. Jednak jeszcze wspominał o strasznej wojnie światowej- lepiej aby się mylił w tym drugim przypadku...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2472 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:28

Pszenica Ozima i jara u mnie na 60 ha pszenicy , gorkami okolo 5-8ha do likwidacji
a takto to zyje tylko fioletowa , ale jak sie ociepli to przejdzie jej , im pozniej siana tym lepiej wyglada
dostala po 170kg saletrosanu 8 marca , kolo 20 dostanie kolo 120kg saletry

jakby ktos mial potrzebe to dysponuje jeszcze okolo 20tonami pszenicy jarej konsumpcyjnej , pow brzeziny/lodzkie

#2473 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:33

Pszenica Ozima i jara Na szczęście ja mam zostawione jakieś 100t jarej w silosie. Może akurat da rade ją dobrze sprzedać.
@Zetorcrystal osobiście jakbym przesiewal pszenice to w ozimej siejąc jarą dałbym tylko uprawowo siewny i tyle.

#2474 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 20:43

Pszenica Ozima i jara Ładnych parę lat temu pamiętam wymarznięte oziminy w moim rejonie. Ci którzy zasiali uprawiając tylko kultywatorem lub agregatem uprawowym zaliczyli kolejną porażkę. Po płytkiej orce wszystko było O.K..
Trudno powiedzieć czy po gruberze bądz agregacie aktywnym będzie żle czy tez dobrze, gdyż onegdaj takich maszyn praktycznie się nie spotykało.
Jednak moim zdaniem jęczmień jary koniecznie wymaga orki, natomiast pszenica bądz owies uprawy min. gruberem, choć i tu orka sprawdzi się lepiej.

#2475 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:56

Pszenica Ozima i jara niestety nie zgodzę sie do konca z tobą kolego :) w zeszłym roku po wymarzniętym rzepaku zasiałem jęczmień i pszenicę jarą... nędzny rzepak oczywiście potalerzowałem na głębokość około 8-10cm, na to przyszedł bez uprawy już agregat aktywny z siwnikiem talerzowym... plon jak na 2 miesięczną suszę (kwiecień + maj) to 4 tony.... co tego roku było dobrym wynikiem w naszych regionach,
W tym roku również po pszenicy mam zamiar puścić talerzówkę i później uprawowo siewny aktywny.

#2476 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:00

Pszenica Ozima i jara Ja zrobiłem jeszcze inaczej w zeszłym roku. Otóż zastosowałem sam agregat po przemarzniętym rzepaku i zasiałem pszenicę jarą i było oczywiście wszystko w porządku.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2477 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:02

Pszenica Ozima i jara pierwszy raz mnie zaskoczyłeś ,orka przy prognozowanej suszy to samobójstwo .

#2478 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:05

Pszenica Ozima i jara może nie samobójstwo... ale strzał w stopę :rolleyes: , jak to mówią nie ma nic gorszego od wiosennej orki

#2479 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 marzec 2012 - 21:07

Pszenica Ozima i jara Ja w tamtym roku po wymarzniętym rzepaku część pola gruberowałem a część zaorałem i plon po gruberze 2,5t a po pługu ponad 5t.Wiec jak będe coś przesiewał w tym roku to tylko orka.Przynajmniej takie są moje zeszłoroczne doświadczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 15 marzec 2012 - 21:12

Pszenica Ozima i jara

W tym roku również po pszenicy mam zamiar puścić talerzówkę i później uprawowo siewny aktywny.

A pszenice pryskałeś na chwasty jesienią??
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys