Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share Sobek5500

Sobek5500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:33

Pszenica Ozima i jara U nas pszenice wyglądają tragicznie nic z nich juz nie bedzie barryton lipa a bogatka na 90%tez do kasacji 95 ha do przesiania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 10:12
  •  

#2442 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 13 marzec 2012 - 21:36

Pszenica Ozima i jara W podlaskim wszystko zielone. przynajmniej u mnie pszenica Bogatka, jęczmień lomerit i pszenżyto grenado. Uratowało 10 cm śniegu zimą.

#2443 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 marzec 2012 - 21:39

Pszenica Ozima i jara najpierw zima teraz jeszcze zapowiedzi potężnej suszy no nic zobaczymy

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share Kiler2008

Kiler2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:46

Pszenica Ozima i jara Ja tak próby zrobiłem i wszystko pod pług :unsure:
Zaraz pokażę wam przykład wizualny.

#2445 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:50

Pszenica Ozima i jara

Witam po długiej przerwie Panowie mam dla was mały test po którym w ciągu 24 godzin będziecie wiedzieć co dalej z całą plantacją .
Wykopujecie z całego pola w różnych miejscach około 30 roślin
następnie w domu odcinacie uschnięte listka nożyczkami
chwytacie roślinkę dwoma palcami tak aby odciąć 1-1,5 cm nad stożkiem wzrostu
lekko przycinacie korzonek
następnie bierzecie ręcznik papierowy kładziecie go na tacy przycięte roślinki układacie jedną obok drugiej tak aby wystawały pędy poza papier
zwilżacie go wodą następnie przykrywacie resztą ręcznika korzonki i znów zrosić wodą
Tylko nie utopić Panowie
Całość przykrywami folią i po 24 godzinach mamy 100% obraz tego co będzie za 2-3 tygodnie lub że już jest po wszystkim
Jak by co to przepraszam za błędy.

O tym teście to już było dawno pisane i dawał różne rezultaty.

#2446 Share Kiler2008

Kiler2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:56

Pszenica Ozima i jara Przykład prób ...

Jak było to przepraszam ale mi to wystarczy to jest jedna z najbardziej wiarygodnych prób
Po co mam jezdzić co dzień na pole i myśleć a może odpuści
Szkoda czasu nerwów i paliwa a tak wiemy na czym stoimy..

Załączone miniaturki

• DSC00540.JPG
  • DSC00541.JPG

#2447 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 09:07

Pszenica Ozima i jara Ja robiłem ten test i jak już wcześniej mówiłem 20% przetrwało ale dzisiaj byłem na polu i widzę że się zaczyna zielenić i to większość roślin. Kiler2008 robiłeś kiedyś już taką próbę? Bo ja pierwszy raz i nie mam podstaw by twierdzić czy jest wiarygodna czy nie. Swojej muszelce daje czas do połowy przyszłego tygodnia do tego czasu powinno być dokładnie widać co i jak.

Edytowany przez milanreal1, 14 marzec 2012 - 11:47.
cytowanie poprzedniego posta

#2448 Share bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 10:12

Pszenica Ozima i jara a u mnie muszelka robi sie jakby purpurowa.po zejsciu sniegu byla zielona a wczoraj jak zobaczylem robi sie taka purpurowa. co sie z nia dzieje czy to oznaki niedoboru fosforu?moze cos poradzicie?

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0182jkk.jpg

#2449 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 10:41

Pszenica Ozima i jara No z tego co widać po kolorze to brak fosforu ale na sto procent nie jetsem pewien. Co do tego testu to robiłem na pszenicy i pszenżycie to nic się nie działo a co innego obserwuję na polu a więc sami wiecie... Najlepiej wyszło z rośliną wsadzoną w doniczkę w ciepłym miejscu-wtedy puszczało listki.

#2450 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 11:56

Pszenica Ozima i jara wczoraj byłem przy swojej pszenicy i na polu kolorowo się zrobiło
jedynie pszenica którą zasiałem z centrali jest ładna zielona :) , a swoja robi się taka podfioletowa tj. piszecie pewnie niedobór fosforu. Co polecacie z odżywek PK na pszenicę?
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 14 marzec 2012 - 13:08

Pszenica Ozima i jara W tamtym roku robiąc błąd nie sypiąc przedsiewnie NPK pryskałem pszenicę Acteura Yarą Kristalonem Zielonem, jest to właśnie odżywka NPK ;)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#2452 Share Jacekksz

Jacekksz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:50

Pszenica Ozima i jara proszę o wskazówki
jako że jestem rolnikiem nigdy nie zajmowałem sie produkcja roślinna tylko zwierzęca ale się zmieniło i na pierwszy strzał poszła pszenica ozima.
historia pola wygląda tak: od zeszłego roku na wiosnę zacząłem orać pewne nieużytki potem raundap i jakoś się do jesieni pole wyczyściło.
z badań wyszło średnie ph 4,9 :( według zaleceń stacji rozsypałem 3,2 t wapna w tym 70% wapna dolomitowego, a 30% tlenkowego.
następnie przedsiewnie polifoska 6 250 kg mimo że z wczesniejszych badań na fosfor i potas zawartość składników oscyluje na poziomie wysokim czasami bardzo wysokim.
Siew: pszenica ozima Tonacja 250kg/ha wysiana około 10 pażdziernika. w zeszła sobotę wysiałem Kędzierzyńską saletrę amonową 32N 250kg/ha.
klasa ziemi IVa/IVb czasem V. Proszę o pomoc co dalej jakie zabiegi podpowiedzi co do dalszego nawożenia a przedewszystkim jaką ochronę zastosować(chciałbym uzyskać plon 6t a może i lepszy jeśli to możliwe).
dodam że w pierwszym oprysku chce dac stabilana + huzar+ mikroelementy.
za wszystkie wskazówki będę wdzięczny

#2453 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:29

Pszenica Ozima i jara Przede wszystkim nie ma tak, że liczysz na 6t/ha i tak będzie bo to przede wszystkim zależy od warunków atmosferycznych, nawożenia, ochrony i klasy ziemi a z tego co podajesz nie wiem czy podołasz nawet przy wszystkich sprzyjających warunkach osiągnąć 6t/ha na klasie IV i V.

#2454 Share Jacekksz

Jacekksz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:48

Pszenica Ozima i jara klasy V jest bardzo mało zakładam pogode optymalną a jak będzie z nią to czas pokaże a podaje to co wiem i to co zrobiłem i dlatego pytam się co polepszyć co zmienić by osiągnąć w miarę dobry plon , a że wszystko zależy od nawożenia, ochrony, klasy gleby to wiem i dlatego sie o to pytam :)

#2455 Share Kiler2008

Kiler2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:40

Pszenica Ozima i jara Ja szykuję Jelonka talerzówka i raz przy razie próby marne i na polu to samo
Na 95% wszystko padło nawet wykopane rośliny z ziemią w korytku na parapecie gdzie jest ciepło zero reakcji.

#2456 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2012 - 20:45

Pszenica Ozima i jara pierwsze 3 ha muszelki zaorane jutro jeszcze 13 i nie będzie mnie męczył jej widok na polu

#2457 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 14 marzec 2012 - 21:47

Pszenica Ozima i jara jak ty chłopie w pole wjechałeś u nas na muszelkę jeszcze czekają podobno odbija

Thug

#2458 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:00

Pszenica Ozima i jara Ja dzisiaj też zaorałem 2 ha Akratosa. Ostanie zdjęcie tej pszenicy http://www.agrofoto....sza-vs-akratos/ Poszło bez problemów. Po jutrze uprawa a w sobotę siew pszenicy Monsun (KWS)

#2459 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2012 - 22:19

Pszenica Ozima i jara idzie dobrze pola są średnie 3 i 4 klasa bez górek i dołków 10 ha muszelki jeszcze zostanie 8 napewno będzie 2 ? a ta na gorze sucha środek niby zielony a od węzła gnije zasieje jęczmień i nie bede chodził zmartwiony codziennie na pole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:23

Pszenica Ozima i jara Ja z oraniem się wstrzymuję do przyszłego tygodnia choć chyba będzie nieuniknione, ale najpierw muszę jeszcze pierwsza dawkę RSM wylać na żyto i pszenżyto.

Co do samego orania to zamierzam zrobić to talerzówką Catrosa na głębokość około 10 i potem siew, w zeszłym roku tak zrobiłem po rzepaku i efekt był super, wydaje mi sie że ponowna orka zbytnio przesuszy ziemię... jak to mówią wiosenna orka jest do d... y :)