Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22580 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 11:29

Pszenica Ozima i jara Ja jestem z Żuław, konkretnie z Nowego Stawu i niestety potwierdzam że oziminy u nas tragicznie wyglądają, szczególnie te wcześnie zasiane. Ja mam muszelkę i też dostała ale przeżyła, po sobotnim deszczu i bez tych nocnych przymrozków wraca jej kolor ale to nie zmienia faktu że tak zmarnowanej pszenicy po zimie to nie pamiętam, a wystarczy pojechać za Wisłę w stronę Tczewa albo Elbląga to tam zielono.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:41
  •  

#2402 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 marzec 2012 - 11:41

Pszenica Ozima i jara

a zauważyliście, że pszenice późno siane np koniec października lub w listopadzie lepiej przezimowały niż siane w terminie?

czy lepiej hmmm niekoniecznie wiadomo że wcześniej siane miały dużą rozetę liściową i jak wiadomo przy tych mrozach ona musiała przemarznąć ale jak sie patrzy przy wężle krzewienia to raczej zielone więc zobaczymy jak to będzie no i jeszcze zależy jakie odmiany już nie chce sie powtarzać ale u mnie te z zimotrwałością 5i 6 zieloniutkie lekko przebarwione tylko natomiast muszelka cała ruda no ale ma tylko 3

Thug

#2403 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 16:22

Pszenica Ozima i jara u nas tylko żyto lekko się zieleni wszystko brązowe i żółte, w czwartek siałem saletrę amonową po pszenicy i już widać,m że wypuszczają świeże listki więc jest szansa może jeszcze ja wzmocnić jakimś regulatorem wzrostu ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 16:31

Pszenica Ozima i jara ja na początku kwietnia będe pryskał stabilanem+mocznik+insol3 na krzewienie.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#2405 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 18:37

Pszenica Ozima i jara dziś bylem na mojej banderoli, i jak urwałem uschnięte listki od korzenia to widać że się zieleni w przekroju, więc chyba zaczyna coś sie dziać :) może jeszcze coś z tego będzie, do piątku będe starał się ją zasilić RSMem32 w dawce 264 kg/ha (~84 kg N)

#2406 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 18:47

Pszenica Ozima i jara Dokładnie jak kolega mówi, też dzisiaj chodziłem i jestem odrobinę spokojniejszy bo przy urwaniu uschniętych listków środek jest jakby żywy i w niektórych przypadkach zieleni się.

#2407 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 18:47

Pszenica Ozima i jara

Baltiko to pszenżyto, przezimowało całkiem znośnie, ładnie się już zazieleniło

U mnie tez baltiko zieleniutkie super przezimowało,a na jesień było takie kiepskie.

#2408 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:24

Pszenica Ozima i jara tak jak ktoś gdzieś kiedyś napisał,że kto jesienią o uprawy nie dbał to teraz wyglądają jako tako a jak jesienią było dbane i odpowiednio nawożone i siane kwalifikatem to teraz wszystko brązowe lub żółte

#2409 Share al1110

al1110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:01

Pszenica Ozima i jara w tym tygodniu sie okaże co z rudą pszenicą bedzie cos tam w środku niby puszcza jak się rozdłubie rośline wlkp kolo

#2410 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:23

Pszenica Ozima i jara A u mnie 2 ha Akratosa idzie jutro albo pojutrze pod pług. Sucha jak siano, cięko znaleźć cokolwiek zielonego. Jutro jadę po deficytowy kwalifikat jarej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:02

Pszenica Ozima i jara Ja mam zasianą pszenice Mewa (ościta) i zrobiła się delikatnie żółta ale zieleni nie straciła teraz jest już bardziej zielona zółty delikatnie tylko przebija. BRABUS na RSM jak dla mnie to trochę wcześnie ty ją pobudzisz ona ruszy na całego a jeszcze mogą mrozy przyjśc ja z RSM ruszam po 20
(Wiekopolska)
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

#2412 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:05

Pszenica Ozima i jara czyli lepiej poczekać z RSM ? bo pod rzepaki już wysiałem (saletrosan + sól potasową)
u mnie w okolicy prawie wszyscy juz na zboża saletrę sypnęli, jedynie ja zostałem bo RSM będę lał jako jedyny w gminie chyba :P i kurcze już sam teraz nie wiem kiedy to lać ?

#2413 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 12 marzec 2012 - 22:08

Pszenica Ozima i jara Ja swoją mewę zasiliłem w sobotę saletrą, w niedzielę już była rozłożona. ogólnie przezimowała dobrze, tylko chyba jej fosforu brakuje, bo jakaś fioletowa

#2414 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:17

Pszenica Ozima i jara Brabus spokojnie ja na rzepak też saletr dałem RSM ma szybszy czas reakcji więc nie ma co się spieszyć Ja nie zauwazyłem żeby sie fioletowa robiła jutro pojade na objaz to sprawdze.

#2415 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:36

Pszenica Ozima i jara Sory chlopaki mam takie pytnie . Czy w tej chwili zamiast saletry mozna rozsiac mocznik na pszenice(chodzi mi o pierwsza dawke) ???

#2416 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:46

Pszenica Ozima i jara Generalnie saletra była by bardziej wskazana szybciej się rozpuszcz od mocznika co za tym idzie szybciej zacznie działac .

#2417 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 marzec 2012 - 22:49

Pszenica Ozima i jara tu nie chodzi o szybkość rozpuszczania, tylko o szybkość działania danej formy azotu.

#2418 Share luki19903

luki19903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 23:00

Pszenica Ozima i jara Mam nadzieję, że moja muszelka też się ruszy:( narazie wygląda to nieciekawie:<

#2419 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 23:36

Pszenica Ozima i jara Kiedyś czytałem że mocznik działa po 3 tygodniach dopiero dlatego dobry jest pod qq a na pierwszą dawke to chyba że pszenica fioletowa z nadmiaru azotu lub dać jakąś mieszanke. Bo choć troche coś szybkodziałającego by sie przydało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 marzec 2012 - 23:48

Pszenica Ozima i jara

czyli lepiej poczekać z RSM ? bo pod rzepaki już wysiałem (saletrosan + sól potasową)
u mnie w okolicy prawie wszyscy juz na zboża saletrę sypnęli, jedynie ja zostałem bo RSM będę lał jako jedyny w gminie chyba :P i kurcze już sam teraz nie wiem kiedy to lać ?

Ja na Twoim miejscu bym lał. Z tego co piszesz pszenica jest w słabej kondycji więc papu przyjmie z miłą checią. Przymrozki jeszcze będa sie zdarzać. Ale zaszkodzic najbardziej może dłuższa fala mrozu a takiej chyba juz nie będzie. Zreszta sam znasz lepiej swój region czy może zdarzyc sie taki przypadek.

Jak tak czytam to ja jestem w sytuacji komfortowej. Pszenzyto przezimowało dobrze, a żyto wręcz rewelacyjnie. w przypadku zyta to wręcz powód do zmartwienia bo po kukurydzy zyto ma kilka zawiązków pędu. Tak wybujało jesienią, zima wcale go nie przerzedziła. W I dawce dałem zaledwie 170kg saletrzaku, później jeszcze dam troche N ale i tak chyba bez antywylegacza sie nie obędzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)