Polecane posty

MaarassK    0

Witam wszystkich

Wczoraj pryskałem pszenice jarą Mustangiem. Zauważyłem ze z jednej strony na dzierżawie jest pełno skrzypu polnego. Kiedy moglbym wjechac w pole żeby opryskać STARANE. Jaki odstęp czasu pomiedzy opryskami bedzie bezpieczny dla pszenicy. Czytam to forum od dawna i wiem ze jest tu wielu dobrych praktyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A jest coś co zwalcza skrzyp dostatecznie dobrze? Najlepsze to chyba na niego jest wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Można mieszać Antywylegacz + Cerone za jednym przejazdem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

Wapnowalem po zniwach w 2011 roku. Teraz chce ten skrzyp przystopowac. Wiem ze walka ze skrzypem nie jest łatwa. Zaluje ze nie pryskalem od razu np Starane i Granstarem tylko wczoraj Mustangiem. Macie na pewno lepsze doswiadczenie po jakim czasie moge poleciec Starane? Prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6
Napisano (edytowany)

W tym roku wziąłem kawałek w dzierżawę, i tez było tam mnóstwo skrzypu. Oczywiście na jesieni poszło wapno. Wiadomo ze wapno od razu nie zadziała i miejscami trochę skrzypu urosło. W poniedziałek pryskałem apyrosem, a we wtorek mustang forte w dawce 1 l. Wczoraj jak siałem nawozy to skrzyp już praktycznie zdechł.

 

Do jakiej faz jest bezpiecznie stosować CCC? wczoraj zobaczyłem ze pszenica ma już 1 kolanko z półtora cm nad ziemia. Jak będę pryskał we wtorek to nie będzie już za późno, i nie spowoduje to spadku plonu?

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1
Napisano (edytowany)

starane to oprysk interwencyjny możesz pryskać lecz polecam poczekać dlatego że skrzyp wychodzi etapami i teraz w 50% jest nad ziemią wiec poczekaj!!!wapno daje efekt w walce ze skrzypem tylko z powodu niskiego ph gdzie jest to 10% przypadków ja mam pola ph 6,8 a skrzyp był masakra!głównym powodem występowania skrzypy jest zbita i zlewna ziemia w głębszej warstwie!na przyszłość polecam chwastox extra+starane dlatego ze chwastox extra w 50-60% zwalcza skrzyp a starane 100%,aby doszczętnie zniszczyć ten chwast trzeba stosowania przez dwa sezony tej mieszaniny!pamiętaj ze starane musi mieć przez 5 dni temp. pow. 10 stopni!co do zabiegu to 150l na ha i drobna mgiełka!

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

Dzięki dawid1862 takich informacji nie otrzymam w sklepie ogrodniczym. Korzystajac z okazji po jakim czasie mozna od pryskania attributem i mustangiem można rzucić saletre amonowa na pszenice jarą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W tym roku wziąłem kawałek w dzierżawę, i tez było tam mnóstwo skrzypu. Oczywiście na jesieni poszło wapno. Wiadomo ze wapno od razu nie zadziała i miejscami trochę skrzypu urosło. W poniedziałek pryskałem apyrosem, a we wtorek mustang forte w dawce 1 l. Wczoraj jak siałem nawozy to skrzyp już praktycznie zdechł.

 

Do jakiej faz jest bezpiecznie stosować CCC? wczoraj zobaczyłem ze pszenica ma już 1 kolanko z półtora cm nad ziemia. Jak będę pryskał we wtorek to nie będzie już za późno, i nie spowoduje to spadku plonu?

A czemu nie dawałes w jednym oprysku apyros + mustang?

Jeżeli chodzi o ccc to można dawać jak 2 kolanko bedzie około 1cm nad pierwszym.

 

 

Co polecanie na 2 zabieg fungicydowy w technologi 3 zabiegowej, na wszytko poszło w T1 capallo 1l, Na kilka ha chcem dac w T2 Opere Max a na pozostałe własnie sie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

Poobchodzilem dzisiaj wszystkie pola z pszenica jara i dodatkowo zobaczyłem, że na dzierżawie pojawiła się bylica- podobna trochę do chryzantem. Znacie jakiś środek na to świństwo?

 

W tym roku wziąłem kawałek w dzierżawę, i tez było tam mnóstwo skrzypu. Oczywiście na jesieni poszło wapno. Wiadomo ze wapno od razu nie zadziała i miejscami trochę skrzypu urosło. W poniedziałek pryskałem apyrosem, a we wtorek mustang forte w dawce 1 l. Wczoraj jak siałem nawozy to skrzyp już praktycznie zdechł.

 

Do jakiej faz jest bezpiecznie stosować CCC? wczoraj zobaczyłem ze pszenica ma już 1 kolanko z półtora cm nad ziemia. Jak będę pryskał we wtorek to nie będzie już za późno, i nie spowoduje to spadku plonu?

 

Wlasciwie na etykietach apyrosa i mustanga nie jest napisane ze dzialają na skrzyp?Ciekawy jestem ktory z tych dwoch przyczynil się do agonii skrzypu? Ja pryskalem tylko mustangiem to pewnie sam nie zadziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

chodziłem jeszcze dzisiaj po polach i zbytnio nie mogę wypatrzeć tego głuchego owsa, a wiem że na tych polach go mam co prawda w małych ilościach i nie robi on nigdy konkurencji ze zbożem ale zawsze w jarych się pokazywał.

Pszenice jarą siałem głównie po wymarzniętej ozimej, którą przejechałem tylko płytko agregatem. Możliwe, że po takim zabiegu głuchy nie powschodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

trochę wątpliwe, poprostu go nie masz na polu skoro tak twierdzisz, u mnie jak nie opryskalem p. niemu to potrafił połozyć całe pole bo on jest bujny wysoki i dość dużo go miewałem juz nie mowie o plonie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

BASF. A jak to jest w końcu? Ile trzeba czasu od zastosowania herbicydów, aby móc nawozić dolistnie zboża? Mam dużą już pszenicę jarą, ale pogoda nie pozwoliła na oprysk na chwasty jeszcze, a mam zaplanowane 4 zabiegi nawożenia dolistnego, tylko nie wiem jak z czasem wyjdzie, czy zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Stosując herbicyd w połaczeniu z odżywką stosuje się niższą z zalecanych dawek herbicydu lub pomniejszoną o 10% jeśli jest jedna dawka;

Opryskuję w ten sposób od lat i nigdy nie przypaliłem roślin - oczywiście polecam dodać do roztworu siarczan magnezu który podwyższa temp cieczy z mocznikiem i łagodzi działanie chemii na zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

@poosa21 jeśli chodzi o drugi zabieg po Capallo to w tym roku jest nowość z zupełnie nową substancją aktywną w tym segmencie-boskalid z grupy karboksynidów- Bell 0,6l/ha+Opera 0,6l/ha

 

@jan2130 1,4l/ha Capalo to optymalna dawka, a jeśli chodzi o drugi zabieg to zależy jaką technologią chcesz chronić jedno, dwu czy trzyzabiegową?

 

@ursus1991 najlepiej wykonać w pierwszej kolejności zabieg odchwaszczania, aby dolistnym nawozem nie wzmacniać jeszcze chwastów. Potem zastosować odżywkę jak już będą widoczne pierwsze efekty działania herbicydu.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Mam pytanie do naszego exsperta BASF przepraszam ze nie na temat ale ile potrzeba czasu żeby się wchłonął kosynier 420 sc bo zrobiłem oprysk i za 2 godziny poszedł deszcz a do tego poszło jeszcze betanal max pro i goltix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

@BASF - tak szczerze to uważam że Capallo w koszcie na jeden zabieg jest za drogi - myślę że DUett Ultra z ew. domieszką też dobrze sobie poradzi w ochronie podstawy i liści a cenowobije Capallo na głowę... no chyba że sugerujesz iż stare wieloletnie preparaty Waszej firmy już się nie sprawdzają w ochronie zbóż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Jak sam Pan napisał, stare, wieloletnie preparaty dobrze się spisują. Capalo jest produktem kompletnym, nie trzeba go mieszać i moim zdaniem, nie ma lepszego specjalisty od mączniaka.

 

Natomiast jeśli chodzi o Kosyniera to w przypadku gdy nie był to ulewny deszcz to nie powinno być problemu.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Witam

W tym roku poraz pierwszy chcę poeksperymentować i zobaczyć różnicę w nawożeniu róznymi dawkami nawozów.

Część pszenicy została nawożona tradycyjnie jedną dawką azotu.

Druga część została na początku marca intensywnie nawieziona azotem. Zrobiła się ciemniejsza.

Czy można drugą dawę azotu w postaci mocznika, siarczanu magnezu, plonovitu połączyć z antywylegaczem. Jeśli tak to kiedy ją zastosować około połowy maja?

Czy można to samo zrobić w pszenżycie.

W przyszłym roku poeksperymentuje z ochroną na grzyba?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pszenica i pszenżyto pryskane pod koniec kwietnia gold + attribut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ta druga dawka to powinna być już wysiana bo pewnie masz już II kolanko a mocznikiem i siarczanem to możesz odżywić bo w jednym zabiegu opryskiem nie zastąpisz drugiego nawożenia N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Czy da się wogóle zastąpić drugą dawkę nawozu opryskiem i czy można mocznik mieszać z antywylegaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Apyros i mustang stoswałem oddzielnie ponieważ chciałem by zadziałał na perz, a w tym przypadku substancje zawarte w tych opryskach działają antagonistycznie i perz ma nas w nosie.

 

Zdecyduje sie chyba na Cerone, moge do niego dodac mocznik i mikro(Cu, Zn, etc). Znacie jakąs dobra i tania miksture zawierajaca te pierwiastki, czy lepiej kupic oddzielnie chelaty i pomieszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

apyros i mustang mozna stosowac razem a na perz producent mustanga zaleca mustang + attribut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

@poosa21 jeśli chodzi o drugi zabieg po Capallo to w tym roku jest nowość z zupełnie nową substancją aktywną w tym segmencie-boskalid z grupy karboksynidów- Bell 0,6l/ha+Opera 0,6l/ha

 

@jan2130 1,4l/ha Capalo to optymalna dawka, a jeśli chodzi o drugi zabieg to zależy jaką technologią chcesz chronić jedno, dwu czy trzyzabiegową?

 

@ursus1991 najlepiej wykonać w pierwszej kolejności zabieg odchwaszczania, aby dolistnym nawozem nie wzmacniać jeszcze chwastów. Potem zastosować odżywkę jak już będą widoczne pierwsze efekty działania herbicydu.

BASF mysle wykonac dwa zbiegi na pierszy mam capallo tylko niewiem co na drugi zabieg jesli mog bys cos doradzic bede wdzeczny


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj