Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2009 - 20:11

Pszenica Ozima i jara

witam wszystki...
ja dziaj chodząc po polu zaobserwowałem coś co mnie bardzo niepokoji... mianowice posiadam w dzierżawe pole nie wiem nawet ile ta działka ma ale ok 1.5-2ha... na jej częsci była kiedyś łaka w zeszłym roku był tam mój owies z którym miałem ten sam dremat... mianowice na większości działki pszenica zaczyna schnąć od góry liści ( na wiosne owies tam zbrązowaiła prawie usechł) schni i robi sieę równie brązowa co gorsze dosc słabo sie rozkrzewiła;/ na wiosne zastosowałem oprysk Eko Solem... i objawy mineły i owies był dosć ładny ale to było na wiosne... spodziewam sie że brakuje tam jakiegos pierwiastka... nawozu nie dawałem pod korzez z przyczyn oczywistych (kasa) i teraz moje pytanie brzmi czy jest jakieś sens stosowac teraz odrzywianie dolistne? w końcu mamy prawie zime ale boje sie że pszenice trafi ... ;/ siana była 180kg na ha odmiana jakas niemiecka bumer czy jakos tak.. prosze o rady i szybką odpowiedź..

A może tzw.choroba nowin, polskiesadownictwo.pl - Content

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 19:25
  •  

#222 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:28

Pszenica Ozima i jara a np zastosowanie pełnegodrzywiania typu Ekolist jden raz teraz mogło by byc i nap rozsiać po tym wapno budowalne w małej dawce? niestey nie mam doostębu do gnojówki od "blondynek" a badania nie omieszkam zrobić... pole psoiadam od wiosny tak wiec wapnowane nie było...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#223 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2009 - 20:52

Pszenica Ozima i jara Najpierw sprawdz Ph.Możesz to zrobić samodzielnie i wynik masz natychmiastowy.Wapno budowlane to czyste wapno tlenkowe,bardzo agresywne i takowego nie stosuje się pogłównie.Ekolist możesz dać zawsze,choć w wypadku ostrego niedoboru na cuda nie licz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share KamillaDeMon

KamillaDeMon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo:)

Napisany 09 grudzień 2009 - 11:20

Pszenica Ozima i jara

witam, pryskaliście już pszenice na grzyba, bo ja jeszcze nic codziennie pada ale to pewno nie tylko u mnie tak, no ale trzeba będzie pryskać i się zastanawiam czym, raczej w super środki się nie pcham, jedni mi polecali Artea`e w innym sklepie jakieś mieszanki (zostało mi trochę alerta gdzieś 0,3l\ha z tiltem), co będzie lepsze w tym czasie?

Na grzyba jest sporo środków, zależy o jaką substancję czynną chodzi. Alert, Atrea, Bumper, Sarfun (toksyczny), Tilt Plus, Topsin i in.

#225 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 09 grudzień 2009 - 13:36

Pszenica Ozima i jara To raczej oczywiste... :lol:

#226 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 18:35

Pszenica Ozima i jara witam, co lepiej zasiać pod pszenice jarą pod korzeń, mocznik czy saletrzak?, sieje ją dopiero pierwszy rok, do tej pory jest nawieziona obornikiem 30t/ha doradźcie w sprawie nawożenia i ochrony i jaka odmianę wybrać, klasa ziemi IIIb - IV

#227 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 20:09

Pszenica Ozima i jara Z odmian do wyboru Tybalt, Koksa, Bombona.

Z azotowych najlepiej saletrzak przedsiewnie.

Grzybówka do zwalczenia : mączniak, rdza, septorioza, fuzarioza i czerń kłosów.

#228 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:12

Pszenica Ozima i jara koledzy mam takie pytanko - ojciec zaslyszal dzis w radio jak zalewski mowil, ze pokrywa lodowa zle wplywa na oziminy bo blokuje dostep powietrza. wlasnie widze jak sasiad bronuje ten lod. ile w tym prawdy jest i czy jest sens zrywac ten lod.
dzieki za odp

#229 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:44

Pszenica Ozima i jara Ja też to słyszałem tyle że od innych rolników. Tylko powiedz jak przy takim śniegu wjedziesz na pole.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#230 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:18

Pszenica Ozima i jara jak napisalem wczesniej sasiad bronami zrywal MF 590 bez przedniego napedu wiec da sie. moze u Ciebie wiecej sniegu lezy.
wychodzi na to , ze ja jutro tez sprobuje to ruszyc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:20

Pszenica Ozima i jara Taki "zabieg" jest zbędny, szczególnie przy obecnej i nadchodzącej pogodzie.

#232 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:15

Pszenica Ozima i jara dlaczego TOREZ twierdzisz ze zbedny ?? rosliny poradza sobie w takich warunkach ?? czy nie zadusza sie jak ta pokrywa bedzie długo na polu a moze byc bo ciagle zapowiadaja mrozy. mnie tez to martwi

#233 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 14 styczeń 2010 - 09:00

Pszenica Ozima i jara dajcie sobie spokój,rośliny nie rosną bo jest zimno co innego w marcu,
wiele lat temu przepędzano konie lub bydło ale blisko wiosny i zwykle w rzepakach

#234 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 14:26

Pszenica Ozima i jara Szczelna pokrywa lodowa jest problemem dopiero na przedwiośniu kiedy rośliny zaczynają się budzić do życia. Teraz proces odychania jest na minimalnym poziomie jeżeli wogóle przebiega przy takich mrozach rośliny są zamarznięte i łatwo je teraz mechanicznie uszkodzić. Radze dać sobie na wstrzymanie conajmniej do połowy lutego. Ciepłe kapciuszki i kawka przy kominku, natura sobie poradzi bez waszej nadgorliwości.

#235 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:57

Pszenica Ozima i jara Gleba zamarznięta, rośliny także. Wjazd ciągnikiem z zaczepionymi bronami spowoduje uszkodzenie roślin. Na takiej powierzchni wzrasta poślizg kół, koła mielą uszkadzając rośliny, poza tym pod kołami utworzy się jeszcze twardsza skorupa, która to właśnie zaszkodzi roślinom.

#236 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 18:33

Pszenica Ozima i jara o to chodzi ze gleba pod tym lodem nie jest zamarznieta.

#237 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:53

Pszenica Ozima i jara radziłbym wszystkim nadgorliwcom pójść na pole z grabkami ręcznymi po godzince pracy rozum wróci.

#238 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 10:41

Pszenica Ozima i jara sokol jesteś ,,the best" lepiej bym tego nie ujoł ;)

#239 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:01

Pszenica Ozima i jara bronowanie ozimin to przesada. Ale zbliża sie czas zasiewu pszenicy jarej. Mam takie pytanie jakie nawozy lepsze saletra czy mocznik i w ilu dawkach dajecie przed siewem czy po.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 28 luty 2010 - 19:47

Pszenica Ozima i jara Stosował ktoś z Was Tilt Plus? Jesteście zadowoleni z jego działania?