Polecane posty

proxy8441    245

to by było już wszystko oczywiście PK przedsiewnie i symbolicznie N, mam zakupione juz srodki i na Axialu pisze że w jarych też mozna.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak pszenica jest słaba i chcesz dpkrzewić to możesz nawet c 2 dni dawać mocznik z siarczanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Mam zamiar sypac saletre tylko zapowiadaja u mnie z 10 dni bez deszczu.saletra sie rozpusci czy nie bo jak ma tyle dni lezec to wole sie wstrzymac.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak pszenica jest słaba i chcesz dpkrzewić to możesz nawet c 2 dni dawać mocznik z siarczanem.

 

Od jakiej fazy rozwoju pszenicy zalecasz pryskanie mocznikiem i siarczanem? chodzi o pszenice jarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Witam Panowie moze mi ktos podac nazwy srodków dobrych na miotłe zbożowa? Po tych deszczach zauważylem ze sporo jej sie porobiło w pszenicy? Myślalem nad miesznaka Atlantisa z Grodylem bo i przytulia wyskoczyla na jednym kawalku. Co myślicie o Atlantisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czy na pszenice jarą można stosować pumę? Pasuje mi opryskać właśnie pumą + starane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam Panowie moze mi ktos podac nazwy srodków dobrych na miotłe zbożowa? Po tych deszczach zauważylem ze sporo jej sie porobiło w pszenicy? Myślalem nad miesznaka Atlantisa z Grodylem bo i przytulia wyskoczyla na jednym kawalku. Co myślicie o Atlantisie?

W tej fazie proponuję puma + starane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

koledzy prosze o szybka pomoc pryskalem pszenice galaperem strong , po 2 dniach pojawil sie przymrozek oprysk nie zadzialal , jest dużo rzepaku przytulii i innych chwastow ktore dalej rosna czym moge teraz pryskac 2 raz pszenica jest w fazie 1 -2 kolanka

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

pasiu jak najbardziej można stosować.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Lukaszjarm myślę, że mustang forte lub ten stary będzie odpowiedni w tej fazie zboża. Na pewno jest dobry bo sam go stosowałem już kilka razy i nigdy mnie nie zawiódł :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A co polecacie na dwuliścienne w pszenicy jarej. Zeby zwalczały: przytulię, rdest, samosiewy rzepaku, rumiany, gwiazdnicę i inne. Te co wymieniłem to jest ich najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

co myślicie o takim połączeniu jakie zastosowałem na T1, mianowicie Tilt Turbo 0,6l/ha + Mirage 0,6l/ha, dodałem do tego 1,5l/ha Antywylegacza Płynnego i jeszcze po trochu siarczanu magnezu i mocznika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja daję Tiltu 0,5+ Mirage 0,8 +1.5 antywylegacz,+7.5siarczanu Mg+ 1kg dzywki. Myslę że mocznik by nie zaszkodził do tego jako mieszanina, ale jak mamy 30-stopni temperatury to na bank przypali.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

ja wczoraj pryskałem 0.7l mirage + 06,l tebu +0,4l tytanit

na drugi zabieg pójdzie falcon

Edytowano przez kodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

pryskałem pod wieczór, także myślę że będzie ok. @farmermf na na dalsze zabiegi masz już jakąś taktykę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Jako ze pierwszy raz przesiewałem pszenice ozimą i przenżyto mam pytanie otuż czy w zasianej na ich miejsce pszenicy jarej może wystąpić miotła zbożowa i owies głuchy, jeżeli tak to jaką mieszanke oprysków proponujecie. Za odpowiedz z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A co proponujesz w tej konfiguracji kolego? bo gotowe zestawy np Juwel tt w dawce 1,2 l/ha wychodzi około 160 zł/ha

czy mieszasz np. Acanto (strobulina) z jakimś triazolem ?

Capalo reklamowane tu wyjdzie w dawce 2l/ha koło 200zł :unsure:

Się zobaczy. Jak cenowo wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj