Polecane posty

radi103    1

Może niech się wypowiedzą ci co stosowali taką mieszaninę i czy były skutki uboczne.Ja nigdy tego nie stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

tu wszyscy chwasty niszczą a od grzyba coś dajecie, bo ja myśle w pierwszym zabiegu tebukonazol dać (troche taniej), a potem jakimś yamato albo falconem prysnąć.

a co do miesznia odżywek i zabiegów chwatobójczych to chyba tych chwastów sporo macie skoro wam tej odżywki tylki pobiorą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Zasiałem pszenicę jarą około 170kg/ha, przedsiewnie dane 150kg/ha polifoski 6. Niestety prócz azotu w polifosce nic nie ma, Co wy na to żeby przed zabiegiem herbicydowym gdy pszenica będzie puszczała 2-3liść dać około 150kg/ha saletry ? Czy to ma sens ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mój sąsiad tak zrobił kilka dni temu. Zobaczy się co z tego będzie. W miarę dobrze wyczuł sprawę bo rano wysiał a wieczorem popadało. Myślę, że nie powinno się nic stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

robię tak samo gdy Jare powschodzi porządnie wszystko to wysiewam 70-90 kg N w postaci Saletry Amonowej a herbicyd do konca fazy krzewienia stosuję.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Jaka maksymalna dawke apyrosu moge zastosowac w mieszance z mustanigiem forte? 18g nie zaszkodzi pszenicy? Prosze jezeli ktos stosował o szybka odpowiedz bo pasowało by pryskac...

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Jak myślicie dawać drugą dawkę nawozu na pszenice?? w marcu dałem 150 kg saletry później pryskałem Tytanitem, plonwitem i siarczanem magnezu i wygląda w miarę ładnie ?? teraz sypać nawozem czy dolistnie ???? jakim ?? może dać jakiś środek przeciwgrzybowy ??? no i oczywiście kiedy na chwasty ??? kupiłem już Huzara chociaż jak czytam to zdania na jego temat są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie co dorzucic do sekatora 125OD na miotłe??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Jak myślicie dawać drugą dawkę nawozu na pszenice?? w marcu dałem 150 kg saletry później pryskałem Tytanitem, plonwitem i siarczanem magnezu i wygląda w miarę ładnie ?? teraz sypać nawozem czy dolistnie ???? jakim ?? może dać jakiś środek przeciwgrzybowy ??? no i oczywiście kiedy na chwasty ??? kupiłem już Huzara chociaż jak czytam to zdania na jego temat są różne.

 

jeśli tylko dałeś 150kg Saletry to osobiście bym dodał jeszcze drugie tyle albo 100kg, przecież 150kg Saletry to tylko 51kg N chyba że sporo obornika roztrząsłeś lub przedplonem były strączkowe lub motylkowe.

 

michalk do Sekatora spokojnie Attribut.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Kamis2010 teraz to opryskaj herbicydem bo dokarmiasz chwasty niepotrzebnie. Odpowiedz mi jeszcze na pytanie czy widać jakieś różnice po tytanicie i czy stosowałeś go kiedyś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a jaka macie u siebie cene atributa??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

atribut doskonale radzi sobie z owsem głuchym,stokłosami, nawet perz skutecznie przyhamuje, ale nie z miotłą zbożową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Kamis2010 teraz to opryskaj herbicydem bo dokarmiasz chwasty niepotrzebnie. Odpowiedz mi jeszcze na pytanie czy widać jakieś różnice po tytanicie i czy stosowałeś go kiedyś już?

Jest widać różnice bo taki jeden kawałek mam o szerokości 13 m a opryskiwacz mam 12m i widać ślady jak jechałem bo przy granicy sobie odpuściłem miałem za mało oprysku. wcześniej jeszcze tego nie stosowałem, ale rzeczywiście jest dużo chwastów ale nie wiem czy już pora w pszenicy bo na wiosnę była słaba i po tym tytanicie się poprawiła .i w sklepie powiedziano żeby poczekac z opryskiem na chwasty az się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja w tym tygodniu chcę popryskać herbicydem a za jakieś 2 tygodnie fungicyd z odżywkami. Jaką dawkę dawałeś tego tytanitu? Bo ja chciałbym zastosować 0,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mi zawsze podpowiadali 0,2 stosować i tak stosowalem zawsze. Tylko wcześniej głównie na buraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Koszt nie jest straszny bo 32zł za litr. Dlatego chciałbym dać 0,4 ale nie wiem czy bedzie jakaś różnica na zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

robię tak samo gdy Jare powschodzi porządnie wszystko to wysiewam 70-90 kg N w postaci Saletry Amonowej a herbicyd do konca fazy krzewienia stosuję.

 

Jako drugą dawkę wysiewasz te 70-90kg N Saletry?

 

Mam pszenice sianą 22marca,slabo powschodziła,zapewne ze względów na zmniejszoną dawkę wysiewu,można już ją dokrzewić stosując np.ccc +jakieś odżywki?

 

Czy mieszanina Mustang forte+axial mogą być stosowane na pszenice jarą?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

tak wysiewam ok. 200-250kg saletry jak dobrze powschodzi przed deszczem lub na wilgotną glebe i rośnie, przedsiewnie tylko PK i odrobine N.

 

mam zamiar również dac Axial 0,3l + Mustang Forte 0,8l na jare pszenica i jęczmien. Na forum ktos mówił że tak pryska już mam herbi zakupione.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam

W sobotę opryskałem pszenice Asahi 0,5l + Insol 3 1l/ha + mocznik 15kg + siarczan magnezu 7kg. I kiedy teraz mogę drugi raz opryskać ją mocznikiem i siarczanem magnezu i w jakiej dawce ? :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

koledzy mam pytanie co teraz zastosowac pod pszenice? jakieś dolistne ? czy lepiej mocznik w dawce 100 kg na ha? pierwszą dawke saletry dałem pod koniec marca? prosze o odpowiedz

Edytowano przez LUKASZ82mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj