Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#2301 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 29 luty 2012 - 23:51

Pszenica Ozima i jara Moja tonacja przezimowała bardzo dobrze, zresztą jak 99% innych upraw ozimych. Tylko na rzepaku na niektórych polach widać zbrązowienie liści, ale to tez bez tragedii bo liście popalone są tylko w obwodowych częściach. Ogólnie wszystko zapowiada się niezle:) tylko susza w czerwcu może wszystko popsuć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:12
  •  

#2302 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:58

Pszenica Ozima i jara U mnie też troszke pożółknięta, Ale najważniejsze jest, że korzeń zdrowy! Na wiosne jak będzie dało się wjechać w pole, dostanie azotu i ruszy!!!

#2303 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 marzec 2012 - 21:06

Pszenica Ozima i jara

Pszenica jara plonuje oczywiście gorzej od zimowej. W ubiegłym sezonie z powodu przemarznięcia rzepaku zmuszony byłem obsiać jarką pola. Siew odbył się na ryzyko 12 kwietnia (10 kwietnia to maksymalnie opóźniony termin dla mojego regionu). Zapowiadała się pięknie, lecz okres suszy w momencie kłoszenia strasznie ją dobił. Ostatecznie plon zimowej był w granicach 7-9t, natomiast jarki 3,8- 4,6t, z czego i tak byłem zaskoczony.
Mimo słabszego plonu, nawożenia, ochrony pszenica była bardzo ładna i oczywiście spełniała wszelkie parametry (przede wszystkim każda jarka ma wysoki gluten oraz białko).
Dobrze, że mam jeszcze w magazynie 30 t tego zboża- sytuacja z ozimymi jest nie za ciekawa...

w razie czego bedzie można sie zgłośić do Ciebie po ziarno jarki czy nie bardzo?bo widze ze z dln śląska jesteś

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2304 Share pigwa1

pigwa1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:00

Pszenica Ozima i jara Mam takie pytanie kiedy powinno się nawozić pszenice ozimą saletra po zimie. U mnie już nie ma śniegu z tydzień a patrzyłem wczoraj na pszenice to już zaczęła się podnosić bo pięknie przezimowała. Proszę o szybką odpowiedź.

#2305 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 01 marzec 2012 - 22:07

Pszenica Ozima i jara Wiem że to wróżenie z fusów ale co może się dziać z moim Acteurem ? Przezimowała ładnie, zieloniutka była, a teraz widzę że miejscami zrobiła się żółta, troszkę stała woda w niej ale o dziwo żółknie w tych miejscach gdzie tej wody nie było ... Wegetacja nie ruszyła bo ja z Lubelskiego także saletrą ją będę zasilał koło 15 marca ale te przebarwienia mnie niepokoją ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#2306 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:32

Pszenica Ozima i jara thug

Nie ma problemu, jednak lepiej aby takiej sytuacji nie było...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2307 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 01 marzec 2012 - 22:59

Pszenica Ozima i jara @murek jakie nawożenie stosowałeś, i jaką normę wysiewu? ;)

#2308 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 23:57

Pszenica Ozima i jara Nawożenie było o połowę mniejsze, aniżeli na zimową. Z pewnością była to saletra, lecz w jakiej dawce nie jestem w stanie Tobie teraz odpowiedzieć (spytam szefunia, może pamięta). Z oprysków raz jakieś odżywki i raz na grzybka. Siew jak wspomniałem wcześniej grubo po optymalnym terminie (12 kwietnia). Dawka wysiewu ok 250 kg/ha.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2309 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 07:51

Pszenica Ozima i jara @pigwa.Pierwszą dawkę azotu na pszenice powinniśmy podać tuż przed ruszeniem wegetacji.Roślina budzi się do życia po zimie wówczas gdy temperatura [średnia dobowa] kształtuje się na poziomie +5 stopni przez okres przynajmniej trzech dni.

#2310 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 marzec 2012 - 09:08

Pszenica Ozima i jara

thug

Nie ma problemu, jednak lepiej aby takiej sytuacji nie było...

Edytowany przez thug, 02 marzec 2012 - 09:09.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2311 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:44

Pszenica Ozima i jara co lepiej dac na ozimą, teraz czy później, saletrzak czy saletrę? proszę o pilną odpowiedź. nadają jeszcze mrozki i nie wiem czy azot z saletry nie wyparuje, może lepszy będzie saletrzak?

#2312 Share kinimo

kinimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:49

Pszenica Ozima i jara powiedzcie od kiedy mozna zglaszac szkody do pzu

#2313 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:13

Pszenica Ozima i jara ja już zgłosiłem :unsure: jakby co to mogę jeszcze kupić jakiś kwalifikat a nie później zasiać jakimś G z rynku bo w centarli juz nie będzie :( każdy robi jak uważa może i się pośpieszyłem ale to zobaczymy niebawem bo jak by później ruszyli to chyba by tak szybko nie przyjechali wiadomo dlaczego patrząc na uprawy sąsiadów i nie tylko :wacko:

Edytowany przez rafto, 02 marzec 2012 - 23:15.

#2314 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 21:42

Pszenica Ozima i jara Czym radzicie przesiać pszenice która wymarzła...Jakaś mieszanka czy czysty siew?

#2315 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 08:23

Pszenica Ozima i jara To zależy co potrzebujesz i co może tam urosnąć. Sądząc,że siałeś tam pszenicę to masz dobrą klasę ziemi a więc może jara pszenica, jęczmień, może pszenżyto jare. A już jesteś pewien, że wymarzła?

#2316 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 09:29

Pszenica Ozima i jara No na to wygląda...robię jeszcze testy w domu....nie wymarzała na całości tylko taki plac ok 2 ha...pszenica jara raczej odpada bo by już była 3 raz...może przesieje jęczmieniem z owsem.

#2317 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:04

Pszenica Ozima i jara u mnie pszenice są całkiem zółte, nie wiem co z tego będzie, mam dylemat czy dać coś na rozruch czy odczekać 2 tyg na jakieś oznaki życia ? jak się próbuje wyrwać to bardzo ciężko, ładnie trzyma się w ziemi, ale czy to oznaka że żyje ?? bo na zewnątrz cala żółta

#2318 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:01

Pszenica Ozima i jara Wg mnie pszenice żyją tylko potrzebują temperatury by ruszyć. Ja cały czas czekam bo i tak teraz nie posieje nic jarego jeszcze. Troche cierpliwości. No i miejmy nadzieje że zapowiadane 16 stopni poniżej zera sie nie sprawdzi.

#2319 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:28

Pszenica Ozima i jara te - 16 stopni to na Podkarpaciu - do Ciebie nie dojdzie ale tam mogą być szkody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2320 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:41

Pszenica Ozima i jara A z Lubelskiego to tak daleko do podkarpackiego? 100km a może nie.