Polecane posty

eddi87    8

Od kiedy w na pograniczu małopolski i świętokrzyskiego należy przyjąć opóźniony siew ozimej pszenicy i zwiększyć ilość nasion. Bo leje i leje dzień w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Moje pytanie podobne jak kolegi o boxera z tym że chodzi mi o expert met bo jest do 3- lisci. Czy ktoś stosował po tej fazie i jakie były skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zasiałem 30 września jest mokro i chłodno średnio 10C, kiedy powschodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zasiałem 30 września jest mokro i chłodno średnio 10C, kiedy powschodzi?

Kiedyś zadałem podobne pytanie znajomemu i co mi odpowiedział: jak wyjdzie na wierzch :D


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Co prawda to prawda. :P

 

Rok temu siałem 1 października, było deszczowo i zimno, bite dwa tygodnie zboże w ziemi siedziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Pszenica siana 20 września ma już dwa liście, po 7 dniach było widać wyraźnie rzędy. Było ciepło i mokro.
Natomiast Natula siana 27 września a więc 10 dni temu, dopiero wypuściła szpilki i rzędy będzie widać za 2-3 dni, wiec temperatura ma znaczenie.
O dziwo widzę gęstą obsadę, czyli o wiele lepiej skiełkowała w glebie jak w próbach doniczkowych, które musialem spieprzyć. Co prawda użyłem zlej ziemi, bo jakiejś do kwiatków, która może być zakwaszona przez co trzy tygodnie po posianiu pszenicy jeszcze dziś widzę nowe szpilki, co zafałszowało cały wynik.
Jednak ta sama ziemia zupełnie nie przeszkadza odmianie Agil, która wzeszła od razu w 85%


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Panowie  2 tyg temu opryskałem pszenice Arkadię boxerem w dawce 2 ltr na ha i do tego 0,15 ltr legato.Wczoraj będąc na polu zobaczyłem że moja pszenica jest mocno przebarwiona i straciła swój ciemnozielony kolor.Czy ktoś miał podobną sytuację?Po jakim czasie te przebarwienia powinny ustąpić.Pszenica była w fazie 2 listków.

 

Edytowano przez jarek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Panowie 2 tyg temu opryskałem pszenice Arkadię boxerem w dawce 2 ltr na ha i do tego 0,15 ltr legato.Wczoraj będąc na polu zobaczyłem że moja pszenica jest mocno przebarwiona i straciła swój ciemnozielony kolor.Czy ktoś miał podobną sytuację?Po jakim czasie te przebarwienia powinny ustąpić.Pszenica była w fazie 2 listków.

Ja tak mam praktycznie co roku. Bez wpływu na plon, nie zwracam uwagi nawet ile to trwa ale z 2 tygodnie na pewno Ci potrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Moje pytanie podobne jak kolegi o boxera z tym że chodzi mi o expert met bo jest do 3- lisci. Czy ktoś stosował po tej fazie i jakie były skutki?

Nic zbożu nie będzie tylko gorzej zwalczy chwasty dwuliścienne ,zwłaszcza chabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy w pszenicy, pszenżycie i jęczmieniu można zrobić w ten sposób że na jesieni Boxer 2-2.2L + Glean 6-8g na samosiewy rzepaku a na wiosnę np. Mustang Forte. Chciałbym przez to mieć pewność ze miotłe zabije na jesieni a dwuliscienne wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Jedno pole z rzepakiem powsxhodzilo mi w 10%( dwa dni po siewie przyszły 2tyg deszcze i go po prostu wymyło). Przedplonem byl jęczmień jary. Mogę po zaoraniu posiac jeszcze pszenicę ozima czy lepiej zostawić ten rzepak i przed mrozami zaorac jako poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak:

-Obszar zasiany 19 września ( fotka poniżej) już ładnie powschodziło, rośliny dość duże. Wygląda ok jedynie dużo chwastów... Czekam na poprawę pogody i je zlikwiduje.  Odmiana Ostroga- Kwalifikat, Wcześniej pole nie było uprawiane przez 5 lat... Jedynie orka raz do roku. 

- Obszar zasiany 20 września ( w czasie siewu było niestety dość mokro, przy końcu padał lekki deszcz, ziarno rok po kwalifikacie, odmiana Patras, wyszło dość płytko, wcześniejszy plon to owies i ziemniaki) już w miarę ok powschodziło, zwłaszcza po ziemniakach... Nieco gorzej jak Ostroga z kwalifikatu ale na dość dobrym poziomie i wygląda ładnie, jedynie część w której poprzednio był owies nie wygląda najlepiej... Wyszło dużo samosiewów owsa ( przed siewem było pryskane i ładnie wszystko spaliło mimo to mam z tym problem nadal) 

Również występują chwasty. Niech trochę jeszcze podrośnie i likwiduje chwasty.

- Obszar zasiany 28 września ( ogólnie wyszło również dość płytko, pszenica po pszenicy) Odmiana Patras. W tym momencie siedzi w ziemi, kiełkuje i myślę że nie długo wyjdzie. Chwastów póki co nie widać. 

- Obszar zasiany 29 września ( Pszenżyto Transfer po pszenicy, Również płytko wyszło ale nie najgorzej) Obecnie widać pierwsze kiełki a chwastów w ogóle

- Obszar zasiany 30 września ( Podobnie jak u Ostrogi pole stało 5 lat odłogiem, Odmiana Arkadia, Mało chwastów, póki co siedzi w ziemi, wypuszcza korzonki)

 

U mnie wygląda to tak jak opisałem. Jaki środek na chwasty polecacie i co warto podać? Mikroelementy, siarczan magnezu również? I czy mogę to zrobić wszystko w 1 zabiegu czy herbicyd osobno stosować? 

 

Zdjęcie ostrogi:

post-213786-0-08677900-1507544751_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula07, Tomek73, Tomek90, i inni jakie strategie odchwaszczania na ten sezon

Prawdopodobnie expert+ komplet+ glean.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W jakich dawkach planujesz to zmieszać i czy już takie cos testowałes lub czy ktoś ze znajomych testował taka mieszankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie raz nie dwa.
0,25 + 0,2+ 7-10g.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do exsperta i legato lepszy bedzie glin czy tribenuron metylu (nuance 75wg) to drugie chyba bezpieczniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A u mnie pszenica ciagle czeka. Pole mam po qq na kiszonke. 3/4 glina, zaorane i dwa razy talerzowka poszla. Aktualnie od dwoch tyg deszcz i pole tak lezy. A wystatczy nawoz i agregatem doprawic. Po takich opadach chociaz lepiej i latwiej sie ja urobi. Pszenzyto siane zaraz po skoszeniu qq ladnie juz rzedy widac ale lekka ziemia i bezorkowo szlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj