Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1241

O to cacy


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Ale z habrem ta mikstura chyba nie poradzi.

Na chabra jak ansu napisał można granstar, mi wybija go tylko na wydmach sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

A propos Granstara: czy ten środek będzie jeszcze dostępny? Coś słyszałem jakieś pogłoski, że Dupont rezygnuje z produkcji herbicydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

U mnie na pszenicę idzie 0,35kg expert+0,2 dff a na żyto, pszenżyto i jęczmień idzie 2l CTU+0,2 dff pryskam takim zestawem od dwóch lat i nie mam zastrzeżeń. Czy może jednak jest jakieś tańsze i skuteczniejsze rozwiązanie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Jak się nie umie wykorzystać potencjału linusa to tak jest u mnie sypał dodatkowo 2 t/ha w porównaniu do ostrogi i ozona

To był na prawdę pasek 12 metrów bo zostało mi nasion z zeszłego roku. Może pole lepsze dla odmian tolerujących bardziej lekkie gleby i niższe ph. Ciekawostka taka że miałem pilgrima 6 ha i na prawdę nie wiem jak oni mają agrotechnikę go że dał im 7 ton. Jest to jakaś pszenica specyficzna która mocno choruje, mączniak wszedł na ości i jeszcze go w tedy interwencyjne zwalczałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Czym pryskaliście w minionym roku na mszyce? I w jakich temperaturach bo w tym roku chłodno.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Na pułapkach u mnie nic jeszcze nie ma


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Gdzieś  tam się trafi,  plagi nie ma. Również widać delikatne żerowanie łokasia w tamtym roku była tego plaga. Drugi liść się pojawia.

Aktualnie pada 20l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Stosował ktoś boxer evo?Jaka jest jego cena? 

Tak się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie bo chyba trochę mało DFF a dużo prosulfokarbu. W pełnej dawce 4l to wychodzi ponad 3l zwykłego boxera i tylko 0,1l np legato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Do oprysku na chwasty standardowo dorzucę Cypermetrynę bo jest tania i dość skuteczna. Z tego co słyszę i widzę na poletkach doświadczalnych jest to popularny środek na jesień, chodzi głównie o wirusy przenoszone przez mszyce. To się szybko mnoży, to niech nawet kilkadziesiąt osobników ubije to i tak dobrze. W tym roku na polu widziałem kilka kłosów białych jak śnieg, pustych, więc coś się działo, na szczęście to marginalne pojedyncze kłosy były a na jesień żadnych zabiegów nie robiłem.  

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Wiem, nie jest to łatwe do diagnozy bez badań. Wirus zająłby większą połać, ale lepiej dmuchac na zimne.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

zacznie się koszenie kukurydzy to mszyce i inne insekty będą przelatywać na to co zielone. My co roku robimy tak jak @ravoj. Do herbicydu dodatkowo idzie deltametryna lub cypermetryna. Koszt nie duży, ale co jest to zwali i ewentualnie zabezpieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

A zastosowanie jesienią pyrinexu albo innych doglebowych ? Rolnice są jeszcze szkodliwe jesienią, albo inne poza mszycą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Z  pyrinexem jest podstawowy problem - najskuteczniej działa powyżej 15 stopni.

Byłem w polu i mszyca na pszenicy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Dlatego siedzi na pszenicy u Agresta. Jak wzejdzie u Ciebie to wpadnie na obiad.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoobany    22

Witam, mam pytanie do Was. Jakiś czas temu kupiłem boxer 800 w celu zwalczenia miotły oraz wyczyńca polnego.W ostatni tydzień września zajęty byłem siewami oraz sianokosami, a pierwszy tydzień października był tak wietrzny,że jakikolwiek wyjazd w pole był bezcelowy. W tym czasie jęczmień ozimy(tak wiem,że to temat o pszenicy) rozwinął trzeci liść, czyli ostateczną fazę, w której boxer jest zalecany do użycia. Stąd powstaje moje pytanie, czy jeżeli nadchodzący tydzień będzie tak samo wietrzny, to czy mogę zastosować ten środek poźniej tzn. w początkowej fazie krzewienia? I jeszcze jedno, czy gdyby rośliny były mokre, to czy ten środek może spowodować poparzenia? Przejrzałem etykietę i nic na ten temat nie mogę znaleźć a wolę się upewnić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj