Polecane posty

ansu    392

U mnie działa skutecznie 0,3-033 Expert Met plus 0,1-0,2l DFF 500 Wyższe dawki jak zalecane u znajomych uszkodziły pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

siema, mam posianą pszenicę ozimą hondia, mam zamiar pryskać ją chlorotoluronem i tu moje pytanie. Na stronie z jej opisem jest napisane że w skrajnych przypadkach moga wystąpić uszkodzenia. Jakie to są skrajne przypadki i czy ktoś kiedykolwiek chlorotoluronem pryskał hondię ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

jest sens ryzykować? w 90% przypadków wsytępują uszkodzenia, jest masa innych produktów nie zawierających CTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no chodzi o to że to dobre rozwiązanie z mieszaniną dff i florasulamem, tanie skuteczne. skąd wiesz że w 90 % występują uszkodzenia ? i czy to w hondii ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

expert na szpilkę chyba jest, a tu już jest faza szpilkowania i cały tydzień deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Ja u siebie zrobiłem próbę z Hondią na małym kawałku. Dałem pełną dawkę CTU i jak na razie po 5 dniach nic się nie dzieje. Czekam jeszcze tydzień, bo gdzieś tak wyjdzie oprysk i zobaczymy. Wirtuozów nie słucham. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ty zrobiłeś na próbę, a jak ja zrobię 20ha i będzie uszkodzona chodź u ciebie nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Dlatego nie polecam żebyś pryskał, też sobie zrób próbę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Pan przedstawiciel powiedział że były 3-4 prypadki na wschodzie Polski, dlatego umieścili informację na stronie ( i bardzo dobrze :) ) , dokładnych szczegółów nie znał, po prostu plantacja po oprysku gorzej wyglądała. Informował aby nie przekraczać dawek chlorotouronu czy diflufenikanu, uważać piaski i inne niesprzyjające przypadki typu przymrozki i inne. 

Ogólnie ryzyko istnieje ale niewielkie. 

Moja mieszanina to tolurex 1,5 l i saracen delta 0,1  pszenica i jęczmień do opryskania ;) 

Jeśli ktoś ma słabe nerwy niech pryska innymi substancjami ;)  pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Expert Met zalecana dawka to 350/ha więc 200 to za mało, 400 zdecydowanie za dużo. Zresztą, popryskaj sencorem z większą dawką metrybuzyny i poobserwuj, jak się zachowa zboże. Ja wiem, bo pryskałem jara pszenicę na małym kawałku kilka lat temu. Nie zginie, ale zbyt duża dawka wstrzymuje na jakiś czas wzrost. Dawke taką jak w ExpertMet można by bez problemu dać wiosną i efekt podobny, ale sama metrybuzyna to za mało.

Jaką dawkę sencora dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Taką samą w gramach jak dla ExpertMet, musiałbym przeliczyć znowu ilość substancji czynnej w jednym i drugim. Ja jeszcze dawałem Sencor WG (granulat), teraz go już chyba nie ma, jest Liquid więc i dawki będą inne.

 

Dawka w ExpertMet to 49g metrybuzyny na 1ha. Sencor Liquid ma 600g metrybuzyny w 1l środka. Czyli 1l Sencor na 12ha z tą samą dawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Pan przedstawiciel powiedział że były 3-4 prypadki na wschodzie Polski, dlatego umieścili informację na stronie ( i bardzo dobrze :) ) , dokładnych szczegółów nie znał, po prostu plantacja po oprysku gorzej wyglądała. Informował aby nie przekraczać dawek chlorotouronu czy diflufenikanu, uważać piaski i inne niesprzyjające przypadki typu przymrozki i inne.

Ogólnie ryzyko istnieje ale niewielkie.

Moja mieszanina to tolurex 1,5 l i saracen delta 0,1 pszenica i jęczmień do opryskania ;)

Jeśli ktoś ma słabe nerwy niech pryska innymi substancjami ;) pozdrawiam :)

No i jaki to koszt? Mniemam że bez poprawki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

83,30 netto 

Teoretycznie bez, ale jak wyskoczą szkodliwe typu przytulia to będę poprawiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ja u siebie zrobiłem próbę z Hondią na małym kawałku. Dałem pełną dawkę CTU i jak na razie po 5 dniach nic się nie dzieje. Czekam jeszcze tydzień, bo gdzieś tak wyjdzie oprysk i zobaczymy. Wirtuozów nie słucham. 

Ja w tamtym roku też stosowałem CTU, Może to dlatego hondia na tym samym polu i przy tej samej agrotechnice sypała ponad tonę gorzej od linusa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

wolność słowa :P

chlorosulfuron odpada

miałem pasek linusa i pupy nie urywał, w porównaniu do juliusa wypadł słabiej

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

83,30 netto

Teoretycznie bez, ale jak wyskoczą szkodliwe typu przytulia to będę poprawiał.

To ja robie samym expertem jesienią za niecałe 60zł, poprawka 30zl wiosną na przytulię fluroksypyr, albo ukrainą można za 10zł.

 

Edit nie wiem czy nie wyjdzie niecałe 50zł ten expert.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

wolność słowa :P

chlorosulfuron odpada

miałem pasek linusa i pupy nie urywał, w porównaniu do juliusa wypadł słabiej

Jak się nie umie wykorzystać potencjału linusa to tak jest u mnie sypał dodatkowo 2 t/ha w porównaniu do ostrogi i ozona

    

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Ale z habrem ta mikstura chyba nie poradzi.

 

ja mam z habrem problem dlatego robię jesienią samym expertem a na wiosnę mustangiem forte

 

łączna cena to ok125 zł brutto

 

do tego mustang jest na tyle elastyczny ze można nim robić do liścia flagowego co w minionym sezonie było wielkim atutem przy zimnej i deszczowej wiośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Opryskać w fazie 3 liścia i dodać tribenuron metylowy za 8zł/ha i chabra praktycznie załatwi jak i siewki rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj